اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در انتخاب میکروکنترلر Cortex M3 یا Cortex M4 ؟ stm یا LPC ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در انتخاب میکروکنترلر Cortex M3 یا Cortex M4 ؟ stm یا LPC ؟

سلام به همه دوستان عزیز
    من میخوام کار با آرم رو به امید خدا به صورت عملی شروع کنم. قبلش هم آرم کار نکردم، اما AVR رو با زبون C و Codevision کار کردم. یه گشتی که زدم تو سایتا و فروشگاه های اینترنتی به سه تا نتیجه رسیدم. فعلا بودجه ام محدوده و تا 100 تومان میخوام خرج کنم. یعنی برد دانشجویی کامل :biggrin:
    یکیش LPC1768، یکی دیگه stm32f103 هستش که این دو تا Cortex M3 هستن. اون یکی هم stm32f407 هستش که Cortex M4 هستش. حالا بین اینا موندم با کدوم شروع به کار کنم که تو آینده بیشتر به کارم بیاد. برد stm32f407 ظاهرن بهتر از بقیه است و رو خودش پروگرمر و یه چندتا IC دیگه هم داره. از اون طرف ظاهرن برای LPC1768 منابع اموزشی بیشتری هستش. اینم بگم که خودم از برنامه نویسی خوشم میاد و زبانم هم خوب هستش. قبلش هم واسه AVR برنامه نویسی کار کردم و مشکلی با یاد گرفتن کد ندارم. میخواستم بدونم اگه Cortex M4 رو یاد بگیرم میتونم M3 رو هم سریع یاد بگیرم ؟
    و اینکه این برد در آینده به نظرتون تو ایران جا میفته ؟
    چه کامپایلر و زبون برنامه نویسی رو هم پیشنهاد می کنید ؟ که حرفه ای باهاش بشه کار کرد و تو صنعت هم استفاده شه؟
    خیلی ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : کمک در انتخاب میکروکنترلر Cortex M3 یا Cortex M4 ؟ stm یا LPC ؟

سلام بر همگی
    منم همین سوال رو دارم. البته ظاهرا به غیر از این سه موردی که دوستمون گفتن، ARM11 , ARM9 و .. هستن. خواهش میکنم راهنمایی کنین که کار با کدوم بهتره، و کدوم بهتر جا میفته و آینده بهتری داره؟

دیدگاه

پاسخ : کمک در انتخاب میکروکنترلر Cortex M3 یا Cortex M4 ؟ stm یا LPC ؟

سری M4 تو ایران زیاد نیست، ولی سری M3 حیلی زیاده. من ST رو بیشتر می پسندم ولی LPC هم میکروی خوبیه.
      در مورد سری های دیگه:

سری ARM7 که منسوخ شده و خود آرم اونو پیشنهاد نمیده.
      سری ARM9 با قابلیت نصب ویندوز و لینوکس و واحد مدیریت حافظه که البته بیشتر سری هاش پکیج BGA دارن و هزینه زیادی میخوان.
      سری ARM11 که فقط نوع bgaش هست و من اطلاعات زیادی راجع بهش ندارم.

سری های دیگه مثل A5-A7-A8-A9 که 32بیتی هستن و سری a57-a53 هم 64 بیتی هستن و برد هاشون تو فروشگاه هست

برای شما که بودجه محدودی داری سری cm3 بهتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X