اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار معکوس کننده سیگنال صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار معکوس کننده سیگنال صدا

سلام من مدار معکوس کننده سیگنال صدا می خوام کسی سراغ نداره

پاسخ : مدار معکوس کننده سیگنال صدا

کسی بلد نیست

دیدگاه

یکم توضیح میدی؟

هدف مدار چیه ؟
      [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
      درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

من فکر میکنم میخواد حالت سکوت ایجاد کند.قبلا توی اپشن یک ماشینی چنین سیستمی بود که فرکانس صدا رو معکوس هم میکرد و هم دیگه رو خنثی میکردن و در نتیجه سکوت مطلق پیش می امد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
          من فکر میکنم میخواد حالت سکوت ایجاد کند.قبلا توی اپشن یک ماشینی چنین سیستمی بود که فرکانس صدا رو معکوس هم میکرد و هم دیگه رو خنثی میکردن و در نتیجه سکوت مطلق پیش می امد.
          درسته که دو موج معکوس هم یکدیگر رو خنثی می کنند ولی این پدیده تئوری هست چون تو واقعیت امکانش خیلی کمه که شما بتونی یه موج درست کنی که دقیقا عکس یه موج دیگه در بیاد . ( چون اختلاف فازشون هیچ وقت اونی که تو می خوای در نمیاد.)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
            درسته یه دستگاه جدید می خوام بسازم می بینم قبلا درست شده چه دنیایی ما داریم خلاقیت ما رو هم گرفتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
              درسته یه دستگاه جدید می خوام بسازم می بینم قبلا درست شده چه دنیایی ما داریم خلاقیت ما رو هم گرفتن
              بی خیال شو خیلی کار سختیه.

چجوری می خای صوت رو بگیری و دوباره معکوس اون رو پخش کنی؟

میدونی چه سرعت بالایی می خواد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی

چجوری می خای صوت رو بگیری و دوباره معکوس اون رو پخش کنی؟

میدونی چه سرعت بالایی می خواد؟
                مگه می خواد پردازش کنه که نیاز به سرعت بالا داشته باشه. البته خیلی منظورتون رو از سرعت بالا متوجه نمی شم. چون وقتی در دنیای امروز در سیستم های مخابراتی سیگنال های در مگ و حتی گیگا هرتز پردازش می شه 20 کیلو به چشم نمی اید.
                نوعی از این مدار رو تقریبا 15 سال پیش توی یه کتاب قدیمی دیدم. تا حالا خیلی از این ایده برای صوت های مزاحم استفاده شده نمونه خیلی کاربردیش هم تو حذف صدای اژیر در بیسیم پلیس و اورژانس و اتش نشانی است.
                تقریبا 4 سال پیش هم تو اخبار جوانان یه نوجوان این کار رو انجام داده بود و طبق معمول دادار دودور صدا و سیما ( البته کار پسر قابل تحسین است اما با گنده کردن های صدا و سیما مخالفم).
                اما در کل تا جایی که اطلاع دارم شما اگر بتوانید سیگنال دریافتی را با 180 درجه اختلاف فاز تقویت کرده و ارسال نمایید در صورتی که تاخیر مدار شما زیاد نشود می توانید تا حدی سیگنال را تضعیف نمایید. ( راستش طمئن نیستم ولی فکر کن اگر دو سر بلندگو رو بر عکس کنی در جهت معکوس دفعه قبل کار می کند . پس اگر شما سیگنال رو بگیرید بد بدید به بلندگو و بلندگو رو هم رو به منبع بزارید می توانید سیگنال را تضعیف کنید .)

دیدگاه

قدیمیه ولی بدرد میخوره

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22584.msg104886#msg104886

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
                    درسته که دو موج معکوس هم یکدیگر رو خنثی می کنند ولی این پدیده تئوری هست چون تو واقعیت امکانش خیلی کمه که شما بتونی یه موج درست کنی که دقیقا عکس یه موج دیگه در بیاد . ( چون اختلاف فازشون هیچ وقت اونی که تو می خوای در نمیاد.)
                    سلام
                    شاید کار سختی باشه ولی کاملا عملی هست.این همه هدفون با قابلیت نویز کنسل فعال و میکروفن دوم روی گوشی های موبایل دارن کار میکنن که از همین روش برای حذف نویز استفاده میکنند.

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
                    اما در کل تا جایی که اطلاع دارم شما اگر بتوانید سیگنال دریافتی را با 180 درجه اختلاف فاز تقویت کرده و ارسال نمایید در صورتی که تاخیر مدار شما زیاد نشود می توانید تا حدی سیگنال را تضعیف نمایید. ( راستش طمئن نیستم ولی فکر کن اگر دو سر بلندگو رو بر عکس کنی در جهت معکوس دفعه قبل کار می کند . پس اگر شما سیگنال رو بگیرید بد بدید به بلندگو و بلندگو رو هم رو به منبع بزارید می توانید سیگنال را تضعیف کنید .)
                    اکثر امپلی فایر های موجود صدایی که پخش میکنند با 180 درجه اختلاف فاز نسبت به واقعیت صدا رو پخش میکنند.(طبقه تقویت کتتده ولتازشون امیتر مشترک هست).ولی این موضوع مهمی نیست(یعنی مشکل و تفاوتی با صدای واقعی نداره).
                    بله با تعویض دوسر بلندگو فاز 180 درجه تغییر میکنه(هرچند برای بلندگو خوب نیست).ولی اگه این مشکل رو حل میکنه بهتره که میکروفن رو 180 درجه بچرخونیم.
                    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

من شنیدم تو یه ماشین بنز این کار رو کردن که صدا رو تا 50 دسیبل کاهش دادن!!
                      خب واسه این کار نیاز به یه بلندگویی هست که بتونه کل باند فرکانسی رو بصورت کاملا خطی پوشش بده(اگه خطی نبود تو بعضی فرکانسا صدا کمتر خفه میشه)
                      + یه میکروفون فول رنج
                      + مدار اختلاف فاز با یه پ امپ خطی
                      + یه آمپلی فایر کاملا خطی
                      که اگه اینارو داشته باشید میتونید صدا رو تا حد بسیار بسیار زیاد خنثی کنید(که محاله)
                      اما چون قیمت بلند گو فول رنج خطی و آمپلیفایر فول رنج خطی و میکروفون فول رنج خطی بسیار گرونه نمیشه صدا رو کاملا از بین برد(در ضمن هیچ کدومشون کاملا کاملا خطی نیستن)
                      اما میشه با یه باند ماشین یه ضبط که AUX داشته باشه یه میکروفون خازنی (یا سخنرانی) و یه پ امپ(مثلا TL072) که طوری بسته شده باشه که صدا رو 180 درجه اختلاف فاز بده میشه تا حدی محسوس صدا رو خنثی کرد.
                      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ
                      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                      ---------------------BMCELEC@-------------------
                      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                      ---------------www.bmc-elec.com--------------
                      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

http://download.eca.ir/?p=775

Active Noise Control
                        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
                          مگه می خواد پردازش کنه که نیاز به سرعت بالا داشته باشه. البته خیلی منظورتون رو از سرعت بالا متوجه نمی شم.
                          منظورم اینه که زمانیه که برای ایجاد اختلاف فاز با موج اصلی سپری میشه خیلی زیاد نیست که بشه با یه مدار ساده صوت رو معکوس کرد.

دیدگاه

منم 2 تا ساب رو معکوس بهم وصل کردم پلاریتشو صدای بیس کاملا حذف شده بود!!!! شاید بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X