ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 40

موضوع: يادگيري vhdl

2013/05/05
    83
    0

يادگيري vhdl

سلام دوستان
    براي يادگيري vhdl چه کتابي خوبه؟
    من کتاب انتشارات ناقوس تاليف سيد رضي رو خوندم و يکمي راه افتادم.
    فک کنم کتاب فارسي خوبي ديگه نباشه لطفا يک کتاب انگليسي خوب معرفي کنيد که ازش نتيجه گرفتين.
    چون شهرستانم کلاسي هم دوروبرم نيست که شرکت کنم :sad:
    اگر کسي پروزه انجام ميده براي بيرون به چه حدي بايد برسيم توانايي پروژه انجام دادن داشته باشيم.
    مرسي
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

پاسخ : يادگيري vhdl

نقل قول نوشته اصلی توسط fahim123
    سلام دوستان
    براي يادگيري vhdl چه کتابي خوبه؟
    من کتاب انتشارات ناقوس تاليف سيد رضي رو خوندم و يکمي راه افتادم.
    فک کنم کتاب فارسي خوبي ديگه نباشه لطفا يک کتاب انگليسي خوب معرفي کنيد که ازش نتيجه گرفتين.
    چون شهرستانم کلاسي هم دوروبرم نيست که شرکت کنم :sad:
    اگر کسي پروزه انجام ميده براي بيرون به چه حدي بايد برسيم توانايي پروژه انجام دادن داشته باشيم.
    مرسي
    Circuit Design With VHDL
    Pedroni

این کتاب رو تو تاپیک های مهم گذاشتم

طراحی در حوزه FPGA اصلا شبیه کار های میکرویی نیست. بیشتر باید روش مطالع کنی
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2013/05/05
    83
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حميد نجفي
    Circuit Design With VHDL
    Pedroni

اين کتاب رو تو تاپيک هاي مهم گذاشتم

طراحي در حوزه FPGA اصلا شبيه کار هاي ميکرويي نيست. بيشتر بايد روش مطالع کني
    مرسي دوست عزيز
    اين طراحي که گفتين هم ميشه يه چيزي معرفي کنين بخونم ؟واسه پروژست اين؟
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط fahim123
    مرسي دوست عزيز
    اين طراحي که گفتين هم ميشه يه چيزي معرفي کنين بخونم ؟واسه پروژست اين؟
    در FPGA الگوریتم مشخصی در طراحی وجود نداره. هوشمندی طراح باعث ایجاد مسیر میشه.
    مثل پردازش ها موازی در حوزه هوش مصنوعی
    الگوریتم های رمز
    فیلتر های دیجیتال
    طراحی پرسسور های خاص
    پردازش تصویر و صوت و ...
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2009/08/28
    تهران
    123
    3

کتابی که جناب نجفی معرفی کردن ویرایش دومش که مربوط به سال ۲۰۰۸ هست بسیار کاملتر و به روزتر هست. بسیار روون که علاوه بر آموزش خود زبان vhdl آموزش ise و quartus و برد de1 و modelsim و... رو هم داره.
    2010/02/18
    23
    1

سلام این کتاب FPGA Prototyping by VHDL Examples: Xilinx Spartan-3 Version نوشته Pong P. Chu واسه کار عملی و شروع خوبه
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    38

بهترین راه یادگیری اینه که بعد از تسلط به مفاهیم پایه، از راه تمرین و حل مسأله تسلط پیدا کنی، خودم بعد از شمارنده ای که روی LED نشون داده میشد و بعد هم UART و ارتباط با کامپیوتر رفتم سراغ پروتکل CAN و اونجا بود که خیلی چیزا یاد گرفتم. کتابهایی هم که معرفی شده جزو بهترین کتابهایی هست که من دیدم، مخصوصاً به عنوان مرجع میتونه خیلی مفید باشه. در ضمن در صورتی روی پروژه های توی اینترنت هم مهندسی معکوس کنی خوبه و بهت ایده میده.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,114

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نجفی
    طراحی در حوزه FPGA اصلا شبیه کار های میکرویی نیست. بیشتر باید روش مطالع کنی
    نقل قول نوشته اصلی توسط هـادی
    بهترین راه یادگیری اینه که بعد از تسلط به مفاهیم پایه، از راه تمرین و حل مسأله تسلط پیدا کنی، خودم بعد از شمارنده ای که روی LED نشون داده میشد و بعد هم UART و ارتباط با کامپیوتر رفتم سراغ پروتکل CAN و اونجا بود که خیلی چیزا یاد گرفتم. کتابهایی هم که معرفی شده جزو بهترین کتابهایی هست که من دیدم، مخصوصاً به عنوان مرجع میتونه خیلی مفید باشه. در ضمن در صورتی روی پروژه های توی اینترنت هم مهندسی معکوس کنی خوبه و بهت ایده میده.
    کاملا درسته.
    واقعا کار کردن با FPGA بچه بازی نیست. البته درسته که استارتر در مورد VHDL حرف زده ولی از اونجایی که VHDL رو واسه FPGA می خوایید و FPGA هم موضوع ساده ای نیست شما باید مطالعه تون رو خیلی زیاد کنید. توی همین بخش خودمون تاپیک های خیلی مفید و عالیی رو می تونید ببینید. به هیچ وجه فکر نکنید که به یه میکرو کنترلر دیگه مهاجرت کردید. البته من نمی دونم که شما سابقه کار با میکروکنترلر رو دارید یا نه ولی FPGA به حدی مهم و قدرتمند هستش که بعضی کشورهای سازنده روی فروشش نظارت میکنن(کی می خره، کی استفاده میکنه، کی...). و چیزی هم که هست اینه که واقعا حیفه آدم وقت بذاره و فقط باهاش یه مشکلشو حل کن یا پایان نامه دانشگاهشو بده و از این جور بحث ها.
    اگه می خوای کار کنی واقعا خوب مطالعه کن. این FPGA انگار اصلا محدودیت نداره. گفته های جناب هادی رو خوب اجرا کن. خصوصا این بخش:

در ضمن در صورتی روی پروژه های توی اینترنت هم مهندسی معکوس کنی خوبه و بهت ایده میده
    2013/05/05
    83
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Rohalamin
    کاملا درسته.
    واقعا کار کردن با FPGA بچه بازي نيست. البته درسته که استارتر در مورد VHDL حرف زده ولي از اونجايي که VHDL رو واسه FPGA مي خواييد و FPGA هم موضوع ساده اي نيست شما بايد مطالعه تون رو خيلي زياد کنيد. توي همين بخش خودمون تاپيک هاي خيلي مفيد و عاليي رو مي تونيد ببينيد. به هيچ وجه فکر نکنيد که به يه ميکرو کنترلر ديگه مهاجرت کرديد. البته من نمي دونم که شما سابقه کار با ميکروکنترلر رو داريد يا نه ولي FPGA به حدي مهم و قدرتمند هستش که بعضي کشورهاي سازنده روي فروشش نظارت ميکنن(کي مي خره، کي استفاده ميکنه، کي...). و چيزي هم که هست اينه که واقعا حيفه آدم وقت بذاره و فقط باهاش يه مشکلشو حل کن يا پايان نامه دانشگاهشو بده و از اين جور بحث ها.
    اگه مي خواي کار کني واقعا خوب مطالعه کن. اين FPGA انگار اصلا محدوديت نداره. گفته هاي جناب هادي رو خوب اجرا کن. خصوصا اين بخش:
    سلام دوست عزيز مرسي از پاسختون،نه من تجربه کار با چيز ديگه اي ندارم تازه درسم تموم شده و ميخواستم شروع کنم يه چيزي ياد بگيرم.
    اين مهندسي معکوس که گفتين يعني چي؟

2013/05/05
    83
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم شکيبا
    کتابي که جناب نجفي معرفي کردن ويرايش دومش که مربوط به سال 2008 هست بسيار کاملتر و به روزتر هست. بسيار روون که علاوه بر آموزش خود زبان vhdl آموزش ise و quartus و برد de1 و modelsim و... رو هم داره.
    مرسي
    اگه دارين ميشه لينکشو بزارين؟
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 40