اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یادگیری vhdl

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یادگیری vhdl

سلام دوستان
    برای یادگیری vhdl چه کتابی خوبه؟
    من کتاب انتشارات ناقوس تالیف سید رضی رو خوندم و یکمی راه افتادم.
    فک کنم کتاب فارسی خوبی دیگه نباشه لطفا یک کتاب انگلیسی خوب معرفی کنید که ازش نتیجه گرفتین.
    چون شهرستانم کلاسی هم دوروبرم نیست که شرکت کنم :sad:
    اگر کسی پروزه انجام میده برای بیرون به چه حدی باید برسیم توانایی پروژه انجام دادن داشته باشیم.
    مرسی

پاسخ : یادگیری vhdl

نوشته اصلی توسط fahim123
    سلام دوستان
    برای یادگیری vhdl چه کتابی خوبه؟
    من کتاب انتشارات ناقوس تالیف سید رضی رو خوندم و یکمی راه افتادم.
    فک کنم کتاب فارسی خوبی دیگه نباشه لطفا یک کتاب انگلیسی خوب معرفی کنید که ازش نتیجه گرفتین.
    چون شهرستانم کلاسی هم دوروبرم نیست که شرکت کنم :sad:
    اگر کسی پروزه انجام میده برای بیرون به چه حدی باید برسیم توانایی پروژه انجام دادن داشته باشیم.
    مرسی
    Circuit Design With VHDL
    Pedroni

این کتاب رو تو تاپیک های مهم گذاشتم

طراحی در حوزه FPGA اصلا شبیه کار های میکرویی نیست. بیشتر باید روش مطالع کنی
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
      Circuit Design With VHDL
      Pedroni

این کتاب رو تو تاپیک های مهم گذاشتم

مرسی دوست عزیز
      این طراحی که گفتین هم میشه یه چیزی معرفی کنین بخونم ؟واسه پروژست این؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fahim123
        مرسی دوست عزیز
        این طراحی که گفتین هم میشه یه چیزی معرفی کنین بخونم ؟واسه پروژست این؟
        در FPGA الگوریتم مشخصی در طراحی وجود نداره. هوشمندی طراح باعث ایجاد مسیر میشه.
        مثل پردازش ها موازی در حوزه هوش مصنوعی
        الگوریتم های رمز
        فیلتر های دیجیتال
        طراحی پرسسور های خاص
        پردازش تصویر و صوت و ...
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

کتابی که جناب نجفی معرفی کردن ویرایش دومش که مربوط به سال ۲۰۰۸ هست بسیار کاملتر و به روزتر هست. بسیار روون که علاوه بر آموزش خود زبان vhdl آموزش ise و quartus و برد de1 و modelsim و... رو هم داره.

دیدگاه

سلام این کتاب FPGA Prototyping by VHDL Examples: Xilinx Spartan-3 Version نوشته Pong P. Chu واسه کار عملی و شروع خوبه

دیدگاه

بهترین راه یادگیری اینه که بعد از تسلط به مفاهیم پایه، از راه تمرین و حل مسأله تسلط پیدا کنی، خودم بعد از شمارنده ای که روی LED نشون داده میشد و بعد هم UART و ارتباط با کامپیوتر رفتم سراغ پروتکل CAN و اونجا بود که خیلی چیزا یاد گرفتم. کتابهایی هم که معرفی شده جزو بهترین کتابهایی هست که من دیدم، مخصوصاً به عنوان مرجع میتونه خیلی مفید باشه. در ضمن در صورتی روی پروژه های توی اینترنت هم مهندسی معکوس کنی خوبه و بهت ایده میده.
              لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
              لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
              با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
              اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
              يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                نوشته اصلی توسط هـادی
                بهترین راه یادگیری اینه که بعد از تسلط به مفاهیم پایه، از راه تمرین و حل مسأله تسلط پیدا کنی، خودم بعد از شمارنده ای که روی LED نشون داده میشد و بعد هم UART و ارتباط با کامپیوتر رفتم سراغ پروتکل CAN و اونجا بود که خیلی چیزا یاد گرفتم. کتابهایی هم که معرفی شده جزو بهترین کتابهایی هست که من دیدم، مخصوصاً به عنوان مرجع میتونه خیلی مفید باشه. در ضمن در صورتی روی پروژه های توی اینترنت هم مهندسی معکوس کنی خوبه و بهت ایده میده.
                کاملا درسته.
                واقعا کار کردن با FPGA بچه بازی نیست. البته درسته که استارتر در مورد VHDL حرف زده ولی از اونجایی که VHDL رو واسه FPGA می خوایید و FPGA هم موضوع ساده ای نیست شما باید مطالعه تون رو خیلی زیاد کنید. توی همین بخش خودمون تاپیک های خیلی مفید و عالیی رو می تونید ببینید. به هیچ وجه فکر نکنید که به یه میکرو کنترلر دیگه مهاجرت کردید. البته من نمی دونم که شما سابقه کار با میکروکنترلر رو دارید یا نه ولی FPGA به حدی مهم و قدرتمند هستش که بعضی کشورهای سازنده روی فروشش نظارت میکنن(کی می خره، کی استفاده میکنه، کی...). و چیزی هم که هست اینه که واقعا حیفه آدم وقت بذاره و فقط باهاش یه مشکلشو حل کن یا پایان نامه دانشگاهشو بده و از این جور بحث ها.
                اگه می خوای کار کنی واقعا خوب مطالعه کن. این FPGA انگار اصلا محدودیت نداره. گفته های جناب هادی رو خوب اجرا کن. خصوصا این بخش:

در ضمن در صورتی روی پروژه های توی اینترنت هم مهندسی معکوس کنی خوبه و بهت ایده میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                  کاملا درسته.
                  واقعا کار کردن با FPGA بچه بازی نیست. البته درسته که استارتر در مورد VHDL حرف زده ولی از اونجایی که VHDL رو واسه FPGA می خوایید و FPGA هم موضوع ساده ای نیست شما باید مطالعه تون رو خیلی زیاد کنید. توی همین بخش خودمون تاپیک های خیلی مفید و عالیی رو می تونید ببینید. به هیچ وجه فکر نکنید که به یه میکرو کنترلر دیگه مهاجرت کردید. البته من نمی دونم که شما سابقه کار با میکروکنترلر رو دارید یا نه ولی FPGA به حدی مهم و قدرتمند هستش که بعضی کشورهای سازنده روی فروشش نظارت میکنن(کی می خره، کی استفاده میکنه، کی...). و چیزی هم که هست اینه که واقعا حیفه آدم وقت بذاره و فقط باهاش یه مشکلشو حل کن یا پایان نامه دانشگاهشو بده و از این جور بحث ها.
                  اگه می خوای کار کنی واقعا خوب مطالعه کن. این FPGA انگار اصلا محدودیت نداره. گفته های جناب هادی رو خوب اجرا کن. خصوصا این بخش:
                  سلام دوست عزیز مرسی از پاسختون،نه من تجربه کار با چیز دیگه ای ندارم تازه درسم تموم شده و میخواستم شروع کنم یه چیزی یاد بگیرم.
                  این مهندسی معکوس که گفتین یعنی چی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم شکیبا
                    کتابی که جناب نجفی معرفی کردن ویرایش دومش که مربوط به سال 2008 هست بسیار کاملتر و به روزتر هست. بسیار روون که علاوه بر آموزش خود زبان vhdl آموزش ise و quartus و برد de1 و modelsim و... رو هم داره.
                    مرسی
                    اگه دارین میشه لینکشو بزارین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fahim123
                      سلام دوست عزیز مرسی از پاسختون،نه من تجربه کار با چیز دیگه ای ندارم تازه درسم تموم شده و میخواستم شروع کنم یه چیزی یاد بگیرم.
                      این مهندسی معکوس که گفتین یعنی چی؟
                      منظورش اینه که کدها و پروژه های موجود روی نت رو بگیرید و با توجه به کارشون و وظایفشون ببینید که چطوری اون رو انجام داده.
                      فکر کنم بهتر باشه قبل از شروع با مفاهیم پایه دیجیتال آشنا بشید و ببینید چطور مدارات دیجیتال کار میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـادی
                        مرسی از پاسختون
                        اینایی که گفتین توی این کتابا هست ؟

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط mhpc_2009
                        سلام این کتاب FPGA Prototyping by VHDL Examples: Xilinx Spartan-3 Version نوشته Pong P. Chu واسه کار عملی و شروع خوبه
                        مرسی :smile:

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط Rohalamin
                        منظورش اینه که کدها و پروژه های موجود روی نت رو بگیرید و با توجه به کارشون و وظایفشون ببینید که چطوری اون رو انجام داده.
                        فکر کنم بهتر باشه قبل از شروع با مفاهیم پایه دیجیتال آشنا بشید و ببینید چطور مدارات دیجیتال کار میکنن.
                        مرسی :smile:
                        برای اشنایی با مفاهیم پایه دیجیتال چه درسیو باید بخونم؟

دیدگاه

ببینید FPGA رو حتما باید کلاس بیاین. چیزی نیست که خودت خوب یادبگیری. بحثش و نرم افزاراش خیلی گستردس.
                          بحث اصلا کد نویسی نیست. دیدگاه به دیجیتال و هنر طراحیه که مهمه.
                          VHDL فقط یه ابزاره
                          طراحی در این حوزه یعنی طراحی یک IC که میتونه تولید انبوه بشه و به فروش برسه
                          من تو کلاس های خودم فقط 4 جلسه دیجیتال و تکنیک های طراحی کار میکنم و بعد وارد VHDL میشم
                          تکنیک های طراحی دیجیتال و دیدگاه شی گرایی سخت افزاری از همه چیز مهم تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhpc_2009
                            فارسی این کتاب هم اومده که خیلی خوبه. مثال های زیادی داره. من اصلیشو با مثال هاش دارم
                            یه توصیه مهم میکنم. به هیچ عنوان کتاب تالیف شده فارسی از VHDL نخونید. فقط مرجع انگلیسی. بعد ها که رشد کردین خودتون متوجه میشید چرا. کتاب بالا دیت توش برده نشده و فقط مثال بر مبنای FSMD هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fahim123
                              برای اشنایی با مفاهیم پایه دیجیتال چه درسیو باید بخونم؟
                              خب جناب نجفی آب پاکی رو روی دستتون ریخت.
                              دو نفر از بهترین های FPGA بهترین راهنمایی رو بهت کردن(حمید نجفی و هـادی).
                              طرف واسه کار با میکروکنترلر میره کلاس اونوقت واسه FPGA دیگه باید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X