اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور مغناطیس ugn3503

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور مغناطیس ugn3503

سلام دوستان
    این سنسور مغناطیسه تقریبا به ازای هر 1 گاوس 1.3 میلی ولت خروجی میده .. بعد وقتی وصل بخوایم به ADC میکرو وصل کنیم آیا میشه این ولتاژ به این کمی خوند ؟ ( دقت برام مهمه )
    بعد واسه موقعی که میدان منفی میشه چه کنم ؟ فک کنم که هم باید ی تقویت کننده گذاشت که ولتاژو تقویت کنه بعد ی مقداری شیلفت بده بالا که مقدار منفی به صفر برسه و با ی تقسیم ولتاژ به میکرو وصل کنیم تا 0 تا 5 بده بهمون ... آیا این روند درسته ؟ من توی اون جمع کننده هه مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنین ! :cry2:
    بعد این سنسور تو چ فاصله ای میدانو میگیره ؟

پاسخ : سنسور مغناطیس ugn3503

نوشته اصلی توسط Atrees
    سلام دوستان
    این سنسور مغناطیسه تقریبا به ازای هر 1 گاوس 1.3 میلی ولت خروجی میده .. بعد وقتی وصل بخوایم به ADC میکرو وصل کنیم آیا میشه این ولتاژ به این کمی خوند ؟ ( دقت برام مهمه )
    بعد واسه موقعی که میدان منفی میشه چه کنم ؟ فک کنم که هم باید ی تقویت کننده گذاشت که ولتاژو تقویت کنه بعد ی مقداری شیلفت بده بالا که مقدار منفی به صفر برسه و با ی تقسیم ولتاژ به میکرو وصل کنیم تا 0 تا 5 بده بهمون ... آیا این روند درسته ؟ من توی اون جمع کننده هه مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنین ! :cry2:
    بعد این سنسور تو چ فاصله ای میدانو میگیره ؟
    چرا 1.3 میلی ولت؟
    توی دیتاشیت نوشته 5 میلی ولت
    اگر 1 گاوس مد نظرتونه باید adc 10 بیتی داشته باشید
    این سنسور ولتاژ منفی نمیده. توی حالت عادی و بدون میدان 5 میلی ولت و در میدان های مثبت و منفی به ترتیب بالای 2.5 و پایین 2.5 ولت میده
    AYRIC

دیدگاه

این سنسور تو چ فاصله ای میدانو میگیره ؟
      تو سایت ها خوندم یک و سه ...
      مدار راه انداز اینا نمیخاد ؟؟
      با ای دی سی Atmega 128 نمیشه خوند ؟ الان اگه میدان طوری باشه که از صفر ولت بگذره (از دو و نیم که میدانی وجود نداره هی کم شه مه صفرم رد کنه و منفی شه ) اونوقت چ ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Atrees
        این سنسور تو چ فاصله ای میدانو میگیره ؟
        تو سایت ها خوندم یک و سه ...
        مدار راه انداز اینا نمیخاد ؟؟
        با ای دی سی Atmega 128 نمیشه خوند ؟ الان اگه میدان طوری باشه که از صفر ولت بگذره (از دو و نیم که میدانی وجود نداره هی کم شه مه صفرم رد کنه و منفی شه ) اونوقت چ ؟
        اگه به صفر رسید دیگه کمتر نمیشه
        فاصلش زیاد نیست و با افزایش فاصله میدانی که اندازه گرفته کم میشه. پس نمیشه براش فاصله گفت. بستگی به میدانت داره
        من avr کار نمیکنم اگه adc 10 بیتی داره میشه.مدار راه انداز هم نمیخواد
        AYRIC

دیدگاه

مثلا با این سنسور میشه که میدانای مغناطیسی علاوه بر زمینو در ی محیط مثلا ی اتاق اندازه گرف ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Atrees
            مثلا با این سنسور میشه که میدانای مغناطیسی علاوه بر زمینو در ی محیط مثلا ی اتاق اندازه گرف ؟
            نه اون فاصله رو نمیشه گرفت!!!!
            اگه اشتباه نکنم برای تصحیح داده کامپس میخوای؟ اگه آره که با این سنسور نمیشه
            AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X