اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور DC با قدرت بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور DC با قدرت بالا

سلام دوستان...
    من یه تازه وارد در زمینه رباتیک هستم.
    هنوز با اصطلاحات رباتیک زیاد آشنا نیستم، ولی توی یه موضوعی گیر کردم...
    از دوستانی که علم کافی دارند، خواهشمندم که بنده را راهنمایی کنند.
    من احتیاج به یه موتور DC دارم که در عین کوچک بودن،( حداکثر inch 10 ) قدرت بالا و گشتاور زیادی داشته باشد که بتواند بار حداکثر 120 کیلو را با سرعت 25 الی 30 کیلومتر بر ساعت را جا به جا کند.
    چیزی که اینجا برای من مهم هست، اندازه موتور می باشد،نباید زیاد بزرگ باشد و همانطور که قبلا ذکر شد، حداکثر 10 اینچ باشد.
    اوه، راستی، درباره باتری که وزن زیادی نداشته باشد و بتواند نیروی مورد نیاز موتور را برای مدت دو ساعت تامین کند احتیاج است...
    اگر موتور دیگری هم می شناسید که کار بنده را راه بیاندازد، لطفا بنده را راهنمایی نمایید.
    دوستان، این یه پروژه خیلی مهمی برای من است، در واقع یک اختراع می باشد، نمی تونم اطلاعات زیادی بدهم، ولی اگر کسی می تواند راهنمایی ام کند، عاجزانه خواهش می کنم که کمک کند، به جاش منم اگه تونستم اختراع را به ثبت برسانم، مطمئن باشید که نام کسی که بیشترین کمک را به من کرده باشد، نیز به همراه نام این انجمن نیز به عنوان مهندسین این پروژه ذکر خواهد شد. :nerd:
    با تشکر فراوان... :nice:

پاسخ : موتور DC با قدرت بالا

به نظرم باید بری سراغ موتورهای براش لس :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

سلام رفیق...
      ممنون از راهنمایی ات...
      من درباره موتورها اطلاعات در حد یه حرفه ای ندارم.
      درباره موتورهای براشلس تحقیق کردم و بنظرم کارآمد می آیند.
      می تونی بهم یه مدل معرفی کنی که بتونه حداکثر وزن تا 120 کیلو را تحمل کند؟
      واقعیتش محاسبات دقیق برای بدست آوردن مقدار کیلو وات و گشتاور مورد نیاز برای تحمل وزن 120 کیلو را بلد نیستم.
      حالا 120 هم نشد، حداقل 90 کیلو را تحمل کند و باز هم تاکید می کنم که اندازه و وزن موتور برام خیلی مهمه که نباید زیاد سنگین باشه...
      باز هم ازت ممنونم برای راهنمایی ات...
      آیا فروشنده خاصی مدنظرت هست که بتونه در تهیه این موتور کمکم کنه؟
      با تشکر...

دیدگاه

باید خودت بگردی و براساس نیازت یکی پیدا کنی.سرچ بزنی مدل زیاده.
        موتورهای براش لس بیشتر توسط کسایی که در زمینه هواپیمای مدل کار میکنن استفاده میشه
        یه سری به سایت www.modelmotors.cz بزن. توی ایران موتورهاش گیر میاد.
        شرکت های دیگه مثل لاندا الکترونیک رو سری بزن.
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

رفتم توی سایت لاندا الکترونیک...
          موتورهای جالبی دیدم با قدرت و گشتاور بالا، ولی باورم نمیشه که این موتورها در اینئ ابعاد بتونند چنین قدرتی را ایجاد کنند.
          مثلا نمونه مدل زده بود: 1300W و نمونه دیگه ای زده بود: 4000W که یک میلیون و دویست هزار تومن قیمتش بود.
          حالا نمیدونم، من دارم اشتباه می کنم یا اینکه این اعداد واقعی هستند؟
          از شما هم بابت راهنمایی ات ممنونم...
          لطف ات را فراموش نمی کنم.

دیدگاه

فقط بگم تجربه قدیمی که از لاندا داشتم این بوده که گرون میده. :angry:
            لاندا رو فقط برای پیدا کردن موتور مناسب معرفی کردم. اگر جای دیگه ای مناسب تر میداد از اونجا تهیه کن

دیدگاه

حالا من باز باید برم با یه متخصص مکانیک صحبت کنم و ببینم ایشون چی میگه درباره موتوری که انتخاب کردم.
              شنبه دارم میرم پیش یه مغز مکانیک...
              خبرش را در پیام خصوصی بهت میدم.
              باز هم ممنون بابت راهنمایی ات...

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                گفتی اختراع دلم کباب شد ...
                ایشالا اگه جواب گرفتی . داخل کشور به ثبت نرسون مطمئن باش اگه طرح خوبی باشه ازت میدزدن ..بلا سرم اومده که دارم میگما .بعد از یک سال دوندگی و مدارک ببر مدارک بیار هر بار 250 هزار تومن اعتراض بزنو و ..... آخرش میگن آقا طرحت مشابه داره و هزار تا بهونه دیگه ....
                چند سالی صبر میکنن که توام بیخیال بشی اونوقت چوب حراج میزنن به تمام زحماتی که کشیدی
                نسبت بال زنبور به بدن او بسیار کم است
                با توجه به قوانین آیرودینامیک پرواز ممکن نیست
                اما زنبور این را نمیداند و پرواز می کند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X