اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترمز اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترمز اینورتر

سلام
    من یک پرسش دارم از ترمز اینورتر .
    یک موتور 4 kw هست که سیم پیچ ترمز هم داره 24 v dc . با این ترمز موتور قفل نمیشه سریع . با اینکه بار زیاد روش نیست . حالا با ترمز اینورتر میتونه سریع قفل کنه موتور .
    هر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه

پاسخ : ترمز اینورتر

برای ترمز های اینورتری باید از مقاومت ترمزی استفاده منیدکه به اینورتر نصب میشه و انرژی تولیدی ناشی از ممان اینرسی و حرکت جنبشی موتور در داخل مقاومت تلف و باعث ترنز می شه

در یک جمله :
    بله فقط باید مقاومت بزرگ به اینورتر نصب کنید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

این ترمز سریع صورت میگیره ؟ سرعت برام مهمه .
      خود موتور ترمز داره ولی سریع نیست

دیدگاه

با سلام

روی یه دستگاه سری تراش، واسه اسپیندلش از یه ترمز لنتی استفاده شده بود که با یه 24 ولت بهش فرمان میداد. خیلی سریع عمل میکرد.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

با ترمز 24 جواب نداد . سریع ترمز نمیگیره . پس برای ترمز با اینورتر بایست مقاومت خارجی تهیه کرد . جواب میده حتما ؟ مقاومت بخریم جواب نده چی ؟ روی دستمون میمونه .
          موتور 4 kw . اینورتر دانفوس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam-h
            با ترمز 24 جواب نداد . سریع ترمز نمیگیره . پس برای ترمز با اینورتر بایست مقاومت خارجی تهیه کرد . جواب میده حتما ؟ مقاومت بخریم جواب نده چی ؟ روی دستمون میمونه .
            سلام
            ترمز با اینورتر هم تاخیر داره ولی با ترمز 24 ولت با هم باشه بهتر ما میده ولی باز هم چند دوری میچرخه

دیدگاه

یعنی از هر دو ترمز استفاده کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

دیدگاه

مشکل اینجاست که ترمز اینورتر با یک شیب القا میشه . مثلا کمترین زمان .0.5 ثانیه است . توی تنظیمات اینورتر . بعد ترمز و فعال میکنه . در اینورتر تنظیمی داریم که بلافاصله ترمز کنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam-h
                  مشکل اینجاست که ترمز اینورتر با یک شیب القا میشه . مثلا کمترین زمان .0.5 ثانیه است . توی تنظیمات اینورتر . بعد ترمز و فعال میکنه . در اینورتر تنظیمی داریم که بلافاصله ترمز کنه ؟
                  سرعت توقف به با روی موتور و مشخصات موتور کاملا وابسه هست
                  تا جایی که میدونم یه تایم کوتاه واسه اینکه اینورتر مقاومت رو توی مدار بیاره لازم هست ولی فکر کنم از نیم کمتره یا شاید برند دانفوس اینطور هست
                  البته برند دانفوس جز برند های خوب بازار هست
                  برای ترمز چند راه هست که همه رو باید تست کنید و ترکیب یا بهترین اونا رو انتخاب کنید
                  روش اول همون مکانیکی که خودتون هم میدونید
                  روش دوم با اینورتر و روش سوم هم تزریق جریان DC به موتور که بعضی از اینوتر ها خودشون این کارو میکنند و بعضی نمیتونند
                  توی بازار به اسم ترمز DC میشناسندش
                  اول یه مقاومت طبق دیتا شیت اینورتر پیدا کن و به اینورتر ببند و تست کن ببین قابل قبول هست یا نه
                  توی بازار اکثرا بگی مقاومت وات بالا میخوام یه چیز بی کیفیت بهت میدن ولی برای تست یه راه ارزون هست اونم باید بری
                  چنتا المنت که برای گرم کردن هست رو پبدا کنی مقاومتشون رو اندازه بگیره و با سری موازی کردن یه مقاومت توی رنج مورد نظر بسازی
                  که خیلی کارآمد وارزون ولی بی ریخت هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam-h
                    دوست عزیز من خودم با اینورتر دانفوس یک زمانی کار کردم و از تر مز لنتی هم برای موتور استفاده کردم و زمانی که فرمان استپ برای اینورتر می امد ترمز وارد مدار می شد
                    ترمز المنت هم سه فاز بود و خیلی سریع هم می گرفت البته در تنظیمات اینورتر یک قسمتی است برای زمان استپ اینورتر که می تونی تغییرش بدی
                    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

ممنون از جواب همه دوستان . این روش مقاومتی رو تست میکنم و جواب و اعلام میکنم .
                      بازم ممنون از همه . جواب ها عالی بود .

دیدگاه

همون طور که بقیه دوستان گفتن بهترین ترمز برای این گونه بار ها ترمز مکانیکی بیا همون لنتی پیشنهاد می شه
                        درسته که اینورتر ها بعضی از مدل هاشون این قابلیت رو دارن ولی در واقع دارید انرژی رو بی جهت تلف می کنید و قیمت اینورتر نسبت به ترمز لنتی بالاتره
                        البته ناگفته نماند که ترمز لنتی هم دردسر خودش رو داره
                        ضمنا توی اون موتور شما بدون نیاز به مقاومت هم موتور می تونه خیلی سریع استپ بشه
                        با تنظیم پارامتر ramp down در اینورتر زمان استپ کوتاه می شه مشروط به اینکه اونقدر بار سنگین نباشه که فشار به اینورتر بیاد

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی

برای ترمز های اینورتری باید از مقاومت ترمزی استفاده منیدکه به اینورتر نصب میشه و انرژی تولیدی ناشی از ممان اینرسی و حرکت جنبشی موتور در داخل مقاومت تلف و باعث ترنز می شه

در یک جمله :
                          بله فقط باید مقاومت بزرگ به اینورتر نصب کنید

دوست گرامی
                          braking resistor هیچ ارتباطی به توقف نداره و برای جلوگیری از آسیب به اینوتر درست شده و برای هر مدل هم یک مقاومت خاص توصیه شده
                          بعدشم اینطوری نیست که همینطوری سر خود بریم مقاومت بزاریم تو قسمت کاتالوگ دستگاه باید در مورد مقاومتی که نصب میکنیم مطالعه داشته باشیم
                          به عنوان مثال شکل زیر مقاومت های IG5A شرکت LS هست
                          اینم اضافه میکنم این مقاومت در زمانی که سرعت ترمز زیاده استفاده میشه و برای همینه که ممکنه این اشتباه پیش بیاد

دیدگاه

مگه من گفتم چه مقاومتی و چند وات ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
                              مگه من گفتم چه مقاومتی و چند وات ؟؟؟
                              من اینطوری دریافت کردم، احتما اشتباه برداشت کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X