اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن سریال نامبر میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن سریال نامبر میکرو

سلام
    متاسفانه این تاپیک رو نتونستم سرچ کنم چون با ارسال سریال و ... قاطی میشد ...
    حالا شما میدونید چطور میتونیم تو کد سریال میکرو رو چک کنیم ؟
    کدویژن

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

پاسخ : خواندن سریال نامبر میکرو

سلام. فکر کنم با نرم افزار AVR Studio با زدن گزینه Read signature بتونی بخونی
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

آره میشه ولی میخوام تو برنامه میکرو بنویسم که اگه اون امضا با امضای میکروی فعلی برابر بود اونوقت ادامه بده برنامه ره
      راهی میخوام که بشه کد رو از داخل میکرو بخونم

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (مهدی رنجبر)m4hd1r
        آره میشه ولی میخوام تو برنامه میکرو بنویسم که اگه اون امضا با امضای میکروی فعلی برابر بود اونوقت ادامه بده برنامه ره
        راهی میخوام که بشه کد رو از داخل میکرو بخونم
        سلام
        این امکان توی میکرو های ARM هست ولی توی AVR ها فکر کنم چنین امکانی نیست وگر نه توی رجیتر ها معرفی میشد

دیدگاه

برای AVR می تونید موقع پروگرام، یه شماره سریال توی آدرس خاصی از EEPROM ذخیره کنید. پروگرامر هاتل این امکان رو داره.
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

اینو از دیتاشیت atmega32 پیدا کردم:

All Atmel microcontrollers have a three-byte signature code which identifies the device.
            This code can be read in both serial and parallel mode, also when the device is locked.
            The three bytes reside in a separate address space.
            For the ATmega32 the signature bytes are:
            1. $000: $1E (indicates manufactured by Atmel)
            2. $001: $95 (indicates 32KB Flash memory)
            3. $002: $02 (indicates ATmega32 device when $001 is $95)
            من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
            آلبرت اینشتین
            منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

تو یه انجمن خارجی دیدم گفته برای اینکار از رجیستر OSCCAL استفاده کنید البته ظاهرا مقدار این رجیستر در هر بار ریست ثابت باقی میمونه اما مسئله ای که هست اینه که این رجیستر مربوط به کالیبراسیون اسیلاتور هست فقط نمیدونم اگر از اسیلاتور خارجی استفاده کنیم این رجیستر مقدارش لحاظ میشه یا نه ؟
              من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
              آلبرت اینشتین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Atlantis Engineering
                سلام. فکر کنم با نرم افزار AVR Studio با زدن گزینه Read signature بتونی بخونی
                نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                برای AVR می تونید موقع پروگرام، یه شماره سریال توی آدرس خاصی از EEPROM ذخیره کنید. پروگرامر هاتل این امکان رو داره.

نوشته اصلی توسط silicon0
                اینو از دیتاشیت atmega32 پیدا کردم:

All Atmel microcontrollers have a three-byte signature code which identifies the device.
                This code can be read in both serial and parallel mode, also when the device is locked.
                The three bytes reside in a separate address space.
                For the ATmega32 the signature bytes are:
                1. $000: $1E (indicates manufactured by Atmel)
                2. $001: $95 (indicates 32KB Flash memory)
                3. $002: $02 (indicates ATmega32 device when $001 is $95)
                این طور که معلومه احتمالا این سریال نامبر برای همه مگا32 ها یکیه ! در واقع فکر میکنم نشون دهنده مدل میکرو باشه چون من یه مگا هشت داشتم
                که ساینچرش 1E 93 07 بود و خب تو دیتا شیته مگاهشت نوشتتش پس "خاص" نیست
                ولی این رجیستر OSCCAL جالب بود نمیدونستم همچین چیزی وجود داره تو دیتاشیت فقط نوشته که نوشتن توش چجوریه ولی باید یه بار بخونمش ببینم چی توش هست .. چون این کالیبریشن رو نگفته کی انجام میده...

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                سلام
                این امکان توی میکرو های ARM هست ولی توی AVR ها فکر کنم چنین امکانی نیست وگر نه توی رجیتر ها معرفی میشد
                :(

ممنونم از همه

head<=
                ...تشکر خدا...

دیدگاه

توی AVR اصلاً چیزی به نام سریال نامبر وجود نداره
                  اون عدد signature سه بایت هست که هر کدوم مفهوم خاصی داره و برای هر مدل چیپ مجزا هست
                  مثلا برای Mega32 داریم : 1E9502
                  قسمت قرمز 1E کد سازنده یا همون Vendor code هست که مخصوص Atmel هست
                  قسمت سبز 95 که کد چیپ هست ، عدد یکان بیانگر ظرفیت فلش میکرو هست مثلاً برای mega32 داریم : 5^2 که میشه 32 کیلو بایت
                  قسمت مشکی 02 هم part number چیپ هست

موفق باشید
                  امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

اینجا رو ببینید(از دیتاشیت مگا32) :

The ATmega32 stores four different calibration values for the internal RC Oscillator.
                    These bytes resides in the signature row High Byte of the addresses 0x000, 0x0001,
                    0x0002, and 0x0003 for 1, 2, 4, and 8 Mhz respectively. During Reset, the 1 MHz value
                    is automatically loaded into the OSCCAL Register. If other frequencies are used, the
                    calibration value has to be loaded manually, see “Oscillator Calibration Register – OSC-CAL” on page 28 for details

ببینید میشه این کالیبریشن بایت ها رو خوند و ازشون بجای سریال نامبر استفاده کرد؟

دوستان لطفا هر کی تونست اینکارو بکنه بیاد به ما هم بگه چیکار کرده (متاسفانه من الان پروگرمر ندارم)
                    آلبرت اینشتین

دیدگاه

فکرکنم نشه سریال میکرو AVR رو از درون برنامه خوند . شما میتونید از تراشه هایی به اسم silicon serial number استفاده کنید . یه آی سی کوچیک که داخلش یه شماره سریال داره و منحصر بفردهم هست برای هر آیسی مثل DS2401Z که جوان هم داره

دیدگاه

اینطور که من فهمیدم موقع استارت میکرو اول بایت کالیبراسیون که مربوط به فرکانس 1Mhz هست توی osccal لود میشه و در صورتی که از هریک از فرکانسهای 2 و 4 و8 بخواهیم استفاده کنیم باید بایت کالیبراسیون مربوطه را به صورت manual داخل osccal بریزیم بنابراین باید بشه به صورت نرم افزاری این کالیبریشن بایتها رو خوند :read:
                        آلبرت اینشتین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X