ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20
    2018/10/31
    1
    0

پاسخ : فيلتر براي ساب ووفر

قطعه های فیلتر ساب
    2011/09/13
    399
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamajdi

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام به شما

صرف نظر از مثالی که زدید شما چه فرقی بین سیگنال چپ و راست می بینید ؟؟؟
    شما تنها سیگنال کانال راست رو به یه اسپیکر وصل کنید و صدا رو گوش بدید
    حالا سیگنال کانال چپ رو به تنهایی وصل کنید و گوش کنید
    میبینید که تفاوتی نمیکنه
    البته اگه از هر دوکانال استفاده بشه به دلیل جمع شدن قدرت سیگنال افزایش پیدا میکنه اما دلیل نمیبینم که اگه از یه کانال استفاده بشه شاهد افت کیفیت خواهیم بود !!!

دوست عزیز اگه دلیل علمی و منطقی برای گفته ی خودتون دارید لطفا ارائه کنید . . .
    درود
    صد در صد نظر شما اشتباه است ....
    شاید در آهنگهای درپیت تفاوتی نباشد ولی در آهنگهای ارجینال به وضوح کانال چپ و راست با هم تفاوت دارد و اگر قرار بود که تفاوتی نداشته باشد چرا استریو و یا 5.1 کانال به وجود آمده است ؟؟؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.haddad90

سلام . این سوال منم هست . من یه آمپ استرسو دارم که داره کار میکنه . میخوام از ورودی آمپ یعنی هم از لفت هم از رایت بگیرم و وارد فیلتر کنم و بعد بدم به آمپ مونو . نکته مهم اینه که مشخصات فیلتر ساب باید طوری باشه که قبل از آمپلی قراره استفاده بشه ! در ضمن من دوتا ورودی رو چجوری یکی کنم و بدم ب فیلتر و بعد ب آمپ ؟؟ لطفا دوستان پاسخ ..

درود
    چون فقط هدف فرکانسهای پایین میباشد کانال چپ و راست را با مقاومت به فیلتر متصل میکنند....
    2017/12/17
    iran
    28
    11

در كل بهتره ازين چوك ها در خروجي بصورت پسيو استفاده بشه البته چون اين چوك برا اين كارا طراحي نشده به اشباع ميره و سيم هاش ميسوزه چون آمپرش پايينه
    توي ورودي صدا هم ديستورت رو بالا ميبره و امپدانس بهم ميريزه كه اصلا توصيه نميشه
    بهترين راه همون استفاده از لو پس فيلتر هاي اكتيو توي قسمت ورودي آمپ هستش چون به هر فركانسي كه بخواي ميتوني برسي و اگه آي سي اپ امپت خوب باشه بصورت هاي فاي خروجي ميگيري
    2019/03/01
    1
    0

سلام . آقا من میخام یه آمپلی فایر برای ماشین درست کنم . میخاستم ببینم آیا حاضری بخری ارزونتره یا خودت درست کنی .از لحاظ کیفیت چی؟ آیا در حال حاضر میصرفه خودمون درست کنیم یا نه ؟ آمپلی فایر بالای 350 وات میخام . لطفا راهنمایی کنین
    2018/10/18
    16
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein951ann

درود
    شاید در آهنگهای درپیت تفاوتی نباشد ولی در آهنگهای ارجینال به وضوح کانال چپ و راست با هم تفاوت دارد و اگر قرار بود که تفاوتی نداشته باشد چرا استریو و یا 5.1 کانال به وجود آمده است ؟؟؟؟

درود
    چون فقط هدف فرکانسهای پایین میباشد کانال چپ و راست را با مقاومت به فیلتر متصل میکنند....
    از چه مقاومتی استفاده کنیم؟ یعنی کانال راست رو بدیم به مقاومت و سپس کانال چپ رو بدین به مقاومت و در پایان دو سر مقاومت ها رو به م متصل کنیم و بدیم به فیلتر درسته؟ حالا باید از چه مقاومتی استفاده کنیم؟
    2011/09/13
    399
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط pashangparsi

از چه مقاومتی استفاده کنیم؟ یعنی کانال راست رو بدیم به مقاومت و سپس کانال چپ رو بدین به مقاومت و در پایان دو سر مقاومت ها رو به م متصل کنیم و بدیم به فیلتر درسته؟ حالا باید از چه مقاومتی استفاده کنیم؟
    درود
    هرچه مقاومت بیشتر باشد بهتر است و از 50 کیلو اهم تا 100 کیلو اهم میتوانید استفاده بکنید و باید ابتدا تقویت بشود و بعد وارد فیلتر ساب بشود....
    2018/10/18
    16
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein951ann

درود
    هرچه مقاومت بیشتر باشد بهتر است و از 50 کیلو اهم تا 100 کیلو اهم میتوانید استفاده بکنید و باید ابتدا تقویت بشود و بعد وارد فیلتر ساب بشود....
    با سپاس
    الان پس من دو عدد مقاومت 100 کیلو اهم متصل کنم به هر کانال و سپس سر دیگه مقاومت ها رو به یکدیگر متصل کنم و به ورودی فیلتر بزنم.

گفتید باید تقویت بشه منظورتون همین کار بالا هست یا اینکه منظورتون استفاده از پری آمپلی هست؟ اگر منظورتون پری آمپلی هست اگر ما از پری استفاده نکنیم چه اتفاقی می افته؟
    ویرایش توسط pashangparsi : 2019/03/09 در ساعت 22:14
    2011/09/13
    399
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط pashangparsi

با سپاس
    الان پس من دو عدد مقاومت 100 کیلو اهم متصل کنم به هر کانال و سپس سر دیگه مقاومت ها رو به یکدیگر متصل کنم و به ورودی فیلتر بزنم.

گفتید باید تقویت بشه منظورتون همین کار بالا هست یا اینکه منظورتون استفاده از پری آمپلی هست؟ اگر منظورتون پری آمپلی هست اگر ما از پری استفاده نکنیم چه اتفاقی می افته؟
    بله صحیح میفرمایید...
    با استفاده از ic 4558 میتوانید تقویت بکنید ...
    ویرایش توسط hossein951ann : 2019/03/10 در ساعت 19:11
    2019/02/27
    7
    5

[QUOTE=hossein951ann;686454]درود

درود
    چون فقط هدف فرکانسهای پایین میباشد کانال چپ و راست را با مقاومت به فیلتر متصل میکنند....[/QUOTE

سلام دوستان تجربه اي كه من از آمپلي فاير دارم البته پخش و آمپلي فاير ماشين
    در پخش خودرو معمولا چهار خروجي داريم كه تو يه سري از پخش ها خروجي هاي عقب قوي تر هستند و شما بهترين صدا رو زماني ميگيريد كه ازهر دو خروجي پخش استفاده كنيد و رعايت پلاريته خيلي مهمه و دقيقا همين شرايط هم براي آمپلي وجود داره و اگه قراره شما از يه ساب استفاده كنيد بايد از حالت BRIDGED (پل زدن) كه روي تمام آمپلي فاير ها مشخص شده كه استفاده كنيد .چون در غير اين صورت اصلا از خروجي ساب ووفر رضايت نخواهيد د اشت .
    2011/09/13
    399
    162

درود
    مدار زیر ساده و راحت برای تقویت و فیلتر صدای بیس میباشد....
    سمت راست ic فیلتر صدای بیس و سمت چپ ic پیش تقویت میباشد ...

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20