اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چیپست های اس ام دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چیپست های اس ام دی

سلام میخواستم بدونم کسی اطلاع داره که چیپست های اس ام دی مثل گرافیک لپ تاپ و سی پی یو موبایل ایا قابل تعویض اند؟؟یا نه اگر هستند پایه های شون رو با چه وسیله ای لحیم میکنن؟؟ :nerd:
    قندیل!
    تندیس قطره هاییست
    که تسلیم جاذبه زمین نشدند
    تسلیم رنج های زمین نشو....!

پاسخ : چیپست های اس ام دی

ایسی هایی که خیلی پایه دارن رو نمی تونن تعویض کنن اگر بادست می خوای در بیاری با هیتر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
      ایسی هایی که خیلی پایه دارن رو نمی تونن تعویض کنن اگر بادست می خوای در بیاری با هیتر میشه
      میشه تعویض کرد خوبم میشه
      نمونش چیپست لپ تاپ خودم که برای تعویش چیپست nvidia فرستاده بودنش دبی

یه فیلم هم پیدا کردم که مربوط به تعویض چیپست XBOX هست
      ولی حیف که توی یوتیوب هستش
      حجمش 65 مگ
      اگه فیلتر شکن دارید برید دان کنید
      http://www.youtube.com/watch?v=s38vQxXv0GE

فک کنم با التراسونیک لحیم هارو ذوب میکنن

عکس های مربوط به فیلم
      به ترتیب

1- برداشتن چیپست معیوب

2-تمیز کاری

3- چیپست جدید

دیدگاه

کسی میتونه بگه که چطوری با اون هیتر چیپست رو در اورد یا برا جا گذاشتنش استفاده شده
        از بغل گرما داد یا از زیر بورد
        اون قطعه که مثل جاروبرقی لحیم های اضافه رو از رو برد برداشت اسمش چیه تو ایران پیدا میشه
        لطفآ راهنمایی کنید
        [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
        [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
        [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
        [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
        صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

آقا من امروز لپتاپمو دادم چیپ گرافیکشو عوض کنند . خودم توی خونه بازش کردم دیدم کار من نیست . اصلا توی ذهنم نبود بسته بندی آی سی گرافیک BGA هست .بهتره خودتون دست نزنید . اون تعمیرگاهی که من بردم یکسری دستگاه مخصوص تعویض IC های BGA داشت و البته خودم که نگاه کردم دیدم با هیتر اگر بخوام در بیارمش چون در فاصله نزدیکی از چیپ کلی قطعات SMD دیگه هست ممکنه اونها هم شل بشند یا از جاشون تکون بخورند . یا مس زیر چیپ گرافیک جدا بشه . بهتر دیدم مهندس بازیو بزارم کنار و مثل یه بچه خوب کار رو بدم دست کاردان!
          اینم ببینی بد نیست
          http://www.aparat.com/v/l1GMO

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
            کسی میتونه بگه که چطوری با اون هیتر چیپست رو در اورد یا برا جا گذاشتنش استفاده شده
            از بغل گرما داد یا از زیر بورد
            اون قطعه که مثل جاروبرقی لحیم های اضافه رو از رو برد برداشت اسمش چیه تو ایران پیدا میشه
            لطفآ راهنمایی کنید
            آقا اون فیلم رو ببینی توش مشخصه .
            فکر نمیکنم از بغل بشه گرما داد ! زیر برد هم بعضی مواقع یکسری المان وجود داره (مثل همین فیلم)
            فقط اون قطعه شبیه جارو برقی هویه است و یک جور سیم مسی بافته شده رو که مخصوص جمع کردم قلع از سطح برد هست رو استفاده میکنند . گرم که میشه قلع رو به خودش جذب میکنه . توی امجد میتونی پشت ویترین مغازه ها ببینی (اسمشو نمیدونم حقیقتا)
            یک مرحله که آقا اشکان جا انداختند نشون بدند اسلایدشو ReBall کردن چیپ هست . یک الگو از پایه های (همون پد منظورمه) آی سی دارند که روش قرار میگیره و پودر ؟! قلع (البته شبیه گلوله بود تا پودر) رو روی الگو میریزند و حرارت میدند تا روی هر پد مقداری قلع قرار بگیره!

دیدگاه

اون سیم مسی اسمش فیتیله قلع یا قلع کش سیمی است .
              اون سر هویه تخت هم من مشابهش را دیدم فکر کنم باهاش فلت ال سی دی های تلفن بیسیم و ...را می چسبونند . نهایت پیدا نشد می تونید یک مقدار مس و اره و سوهان بخرید درست کنید

کلا bgaعوش کردنش مشکله دستگاه تعویض چیپش هم گرونه فکر کنم ارزونهاش از 5-6میلیون شروع میشه .اما خیلی وقتها تعویض چیپ اصلا ارزش نداره کل برد عوض میشه مثلا مادربوردهای کامپیوتر زیر 400-500تومن را کسی چیپ عوض نمی کنه چون ارزش نداره چیپش هم پیدا نمیشه .اون کاری هم که اکثر تعمیر کارها روی bgaمی کنند فقط یک هیت دادنه نهایت شابلون زدن
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X