اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نام و کار این قطعه چیست ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نام و کار این قطعه چیست ؟

سلام دوستان
    نام این قطعه چیه؟ کارش چیه؟ بلندگو هست یا میکروفون ؟ دیتاشیتی از این قطعه میتونید بدید ؟ اسم بازاری این قطعه چیه یعنی برم بگم چی میخوام ؟

رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

پاسخ : نام و کار این قطعه چیست ؟

بلندگو.
    توی این تلفن های بی کیفیت چینی زیاد دیدم استفاده میشن
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ولی من دیدم که جای میکروفون هم ازش استفاده میشه؛ یعنی هم جای میکروفون هم جای بلندگو آخه چطور همچین چیزی ممکنه ؟

دیدگاه

سلام
        والا به این قطعه پیزو الکتریک میگن
        ولی بری بگی پیزو میخوام احتمالا ندونن چیه!
        منم نتونستم جایی پیدا کنم
        تو اکثر اسباب بازی هایی که تک صدایی هستن استفاده میشه
        تو تلفن های چینی به عنوان بازر استفاده میشه که صدای زنگ تلفن رو تولید میکنه
        هم به عنوان بلندگو استفاده میشه و هم میکروفن...
        از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

نام این قطعه همونطور که دوستان گفتن پیزو هست
          بری یه مغازه بگو بلندگوی پیزو میخام بهت میدن(من رفتم همینو گفتم بهم دادن دونه ای 250 ت)
          صداهایی با فرکانس بالا رو خوب پخش میکنه حتی بالا تر از 20 کیلو هرتز
          تو ماشین حساب ها(از اونایی که با زدن دکمه بوق میده) تو مولتی متر ( از اونایی که تست اتصال کوتاه داره) پیدا میشه و ...
          من از اون به عنوان توییتر و سنسور فشار استفاده میکنم و ندیدم جایی به عنوان میکروفون استفاده بشه.
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

مگه پیزو الکتریک یه چیز دیگه نیست؟ یعنی این همونیه که باهاش بخار آب درست میکنن؟
            دیتاشیتی ازش ندارین برام بزارید ؟

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
            نام این قطعه همونطور که دوستان گفتن پیزو هست
            بری یه مغازه بگو بلندگوی پیزو میخام بهت میدن(من رفتم همینو گفتم بهم دادن دونه ای 250 ت)
            صداهایی با فرکانس بالا رو خوب پخش میکنه حتی بالا تر از 20 کیلو هرتز
            تو ماشین حساب ها(از اونایی که با زدن دکمه بوق میده) تو مولتی متر ( از اونایی که تست اتصال کوتاه داره) پیدا میشه و ...
            من از اون به عنوان توییتر و سنسور فشار استفاده میکنم و ندیدم جایی به عنوان میکروفون استفاده بشه.
            میشه بپرسم چجوری به عنوان سنسور فشار از این بلندگوی پیزوالکتریک استفاده کردین؟ (کنجکاو شدم)

دیدگاه

همه این ها پیزو الکتریک هستن اما در رنج های مختلف فرکانسی

از لحاظ تئوری و البته در عمل با یکم سختی میشه هر بلندگویی رو تبدیل به میکروفون کرد.

در تئوری پیزوالکتریک ها دارای یک ساختمان کریستالی و از جنس مواد فروالکتریک هستند.
              فروالکتریک ها دارای این خاصیت میباشند که وقتی ولتاژی در دوسر اونها قرار بگیره ابعادشون بزرگتر میشه، یعنی کریستال در یک از جهتهای فضایی افزایش طول داره و به همین ترتیب وقتی ساختما کریستال یک فروالکتریک تحت تاثیر فشار یا تنش قرار بگیره در دو سر اون یک ولتاژ کوچیک ایجاد میشه که از این خاصیت برای اندازه گیری فشار استفاده میشه.
              البته اگر دوستمون hoseyni imeni به صورت عملی توضیح بدن عالی میشه :smile:
              ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

خیلی سادس.
                پیزو الکتریک یه خاصیته
                اگه بهش الکتریسته بدیم به ما انرژی مکانیکی میده و اگه بهش انرژی مکانیکی بدیم الکتریسته میده.
                همین الان اون پیزو رو بزن به مولتی متر و مولتی متر رو بزار رو رنج میلی ولت حتی اکه بهش فوت بزنی عدد بالا میره میتونی با یه پ امپ از اون به عنوان یه سنسور فشار حساس استفاده کنی.
                یه دوستی به نام اشکان غفار زاده مدارشو گذاشته بود.
                آها پیداش کردم:
                پ
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

خیلی جالبه!
                  یعنی اگه بریم رو یه تیکه پیزو الکتریک بایستیم دو سر اون اختلاف ولتاژ میافته دیگه ؟
                  اساس کار فرستنده و گیرنده التراسونیک هم پیزو الکتریکه ؟ میشه از پیزو الکتریک برای تولید برق استفاده کرد؟
                  پیزو الکتریک ها محدوده توان فرکانسی خاصی ندارند ؟ میشه برای اونا یه مدار معادل در نظر گرفت؟

دیدگاه

دوستان از این صدا هم پخش میشه؟
                    مثلا یه آهنگ
                    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                      خیلی جالبه!
                      یعنی اگه بریم رو یه تیکه پیزو الکتریک بایستیم دو سر اون اختلاف ولتاژ میافته دیگه ؟
                      اساس کار فرستنده و گیرنده التراسونیک هم پیزو الکتریکه ؟ میشه از پیزو الکتریک برای تولید برق استفاده کرد؟
                      پیزو الکتریک ها محدوده توان فرکانسی خاصی ندارند ؟ میشه برای اونا یه مدار معادل در نظر گرفت؟
                      کلا به هر پیزوالکتریکی که نیرو وارد بشه، اختلاف پتاسیل ایجاد میشه.
                      تولید برق فکر نکنم. چون پیزو فقط یک ولتاژ میده اما فکر نکنم بتونی جریان دهی مناسبی داشته باشه
                      هرچیزی دارای یک محدوده فرکانسی و توانی خاص خودش هست پیزوها هم همینطور
                      صد در صد میشه یک مدار معادل در نظر گرفت.
                      یک استاد درس فیزیک مدرن داشتیم که ارشد فیزیک اتمی بود و به طور تخصصی روی مواد فروالکتریک الخصوص پیزوالکتریک ها کار میکرد. همه جور کاری هم در این زمینه کرده بود. از پیزوالکتریک های مورد نیاز برای سونار تا پیزوالکتریک های مخصوص اندازه گیری ضربان قلب. به همین خاطر بچه های فیزیک اتمی در زمینه مدل سازی حرفه ای کار میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
                        دوستان از این صدا هم پخش میشه؟
                        مثلا یه آهنگ
                        بله. فقط ملودی. مثل زنگ موبایلهای قدیمی.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                          میشه از پیزو الکتریک برای تولید برق استفاده کرد؟
                          دقیقا .
                          بله . تو لینک زیر با گذاشتن پیزو تو کفش شارژر موبایل با راه رفتن درست کردن

http://www.instructables.com/id/Elec...ting-Footwear/

دیدگاه

سلام دوستان
                            مرسی بابت مطالب مفیدی که گذاشتین
                            اطلاعاتی راجب به مدار درایو این قطعه ها دارین؟ نمونه مدار یا اگه آی سی خاصی استفاده میشه
                            مرسی از همه :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ameen.kh
                              سلام دوستان
                              مرسی بابت مطالب مفیدی که گذاشتین
                              اطلاعاتی راجب به مدار درایو این قطعه ها دارین؟ نمونه مدار یا اگه آی سی خاصی استفاده میشه
                              مرسی از همه :rolleyes:
                              چه درایوری؟ درایور خاصی نمیخاد .
                              برای تولید صدا از 555 و نوسانساز های دیگه استفاده میشه.
                              الکترونیک قدرت
                              الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X