اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

++vcیا #c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

++vcیا #c

سلام دوستان می خواستم بدونم برای برنامه نویسی حرفه ای کدوم بهتره؟

پاسخ : ++vcیا #c

باید با توجه به نیازتون استفاده کنید. برای مثال C++ سرعت خیلی بالایی داره ولی یک زبان سطح میانی هست. برای همین مثل C# راحت و سریع نمیشه راب کاربری خوب باهاش طراحی کرد البته میتونید از کتابخونه هایی مثل qt استفاده کنید که به راحتی میشه باهاش رابط کاربری طراحی کرد و کلی امکانات دیگه در اختیارتون میزاره. علاوه بر اون C++ برای تمام سیستم عامل ها مثل linux , windows ... پشتیبانی میشه حتی همین کتابخونه و ide qt برای اکثر سیستم عامل های رایج هست. ولی C# با این که زبان کندی هست ولی یک زبان سطح بالا محسوب میشه و به سرعت میشه باهاش برنامه های مختلفی نوشت. مثلا ساخت یه برنامه که با پرت سریال در ارتباط باشه با C# مثل آب خوردنه. ولی غیر از ویندوز و محصولات ماکروسافت جایی کاربرد نداره ( هرچند چیزایی مثل mono اومده که این محدودیت رو برداره ولی خوب ... ) به علاوه این که از زبان C و C++ میتونید روی میکرو های مختلف مثل AVR و ARM و ... استفاده کنید. با هردو میشه کار های یکسان انجام داد ولی تو کیفیت با هم متفاوت اند. مثلا با هر دو میشه برنامه ی پزدازش تصویر نوشت ولی قطعا خیلی فرق داره که شما با یه زبن مثل C++ اینکارو بکنید و بتونید خیلی سریع پردازش های سنگین تر رو انجام بدید یا به C# که خیلی کنده.
    به طور کلی نظر شخصیم اینه که میشه جفتش رو یاد گرفت ولی شخصا تا بشه سعی میکنم از C++ و کتابخونه هایی مثل QT استفاده کنم :read:
    غفلت از يار, گرفتار شدن هم داد
    از شما دور شدن, زار شدن هم دارد
    هرکه از چشم بي افتاد, محلش ندهند
    عبد آلوده شدن, خوار شدن هم دارد
    عيب از ماست, که هر سال نمي بينيمت چشم بيمار شده, تار شدن هم دارد ...

دیدگاه

پاسخ : ++vcیا #c

من رشتم الکترونیکه و می خوام همه چیم با سی ست بشه پس vc++بهتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X