اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر ig5a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر ig5a

سلام
    یه موتور دارم که سرعت اونو با ig5a کنترل کردم البته با یه پتانسیومتر . حالا می خوام سرعت موتور(یا محدوده تغییرات فرکانس) تو حالت فوروارد با سرعت(یا محدوده تغییرات فرکانس) تو حالت ریورس فرق داشته باشه ایا تو تنظیماتش چنین امکانی وجود داره؟ مثلا فرض کنید تو حالت فوروارد نباید فرکانسش بیش از 50 هرتز بشه ایا تنظیماتی وجود داره که اگه کسی با پتانسیومتر فرکانس را بیش از 50 کرد موتور تو حالت فوروارد استارت نشه

پاسخ : اینورتر ig5a

میتونید از مولتی اسپید ها استفاده کنید
    به طوری که همزمان با ترمینال فوروارد ترمینال مولتی فاکشن اینپوت 1 هم درگیر بشه بعد از توی تنظیمات بهش میگید وقتی مولتی فاکنشن اینپوت 1 درگیر شد فرکانس رو روی مثلا 40 هرتز قفل کنه
    یه راهش هم استفاده از ترمینال JOG هستش
    این ترمینال کاملا تنظبمات خاص خودش رو داره وقتی این ترمینال درگیر بشه تمام تنظیمات اینورتر بای پاس میشه و تنظیمات JOG مدنظر اینورتر قرار میگیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moh.nataj
      میتونید از مولتی اسپید ها استفاده کنید
      به طوری که همزمان با ترمینال فوروارد ترمینال مولتی فاکشن اینپوت 1 هم درگیر بشه بعد از توی تنظیمات بهش میگید وقتی مولتی فاکنشن اینپوت 1 درگیر شد فرکانس رو روی مثلا 40 هرتز قفل کنه
      یه راهش هم استفاده از ترمینال JOG هستش
      این ترمینال کاملا تنظبمات خاص خودش رو داره وقتی این ترمینال درگیر بشه تمام تنظیمات اینورتر بای پاس میشه و تنظیمات JOG مدنظر اینورتر قرار میگیره
      میشه راجع به اون روش اول بیشتر توضیح بدین چه جوری میشه با استفاده از مولتی فانکشن ؛فرکانس را روی مثلا 40 قفل کرد و راجع به ترمینال jog من فقط تو تنظیماتش یه frequency jogپیدا کردم ایا غیر از این ،تنظیمات دیگری هم برا حالت jog وجود داره

دیدگاه

برای حالت jog کلیه تنظیمات هست مثلا jog acc - jog dcc و ...
        فقط پارامتر های عمومی مثل ماکسیموم آتپوت ولتیج رو برای جاگ نمیشه تعریف کرد
        شما توی تنظیمات به این بخش که بری میتونی فرکانس اول دوم و سوم رو ست کنی
        [img=http://www.xum.ir/images/2014/06/12/Untitled6f5Ui.png][/img]
        حالا تو ترمینال ها با ترمینال فوروارد هر کدوم از ترمینال های مولتی فاکنشن اسپید 1 ، 2 و یا سه رو بگیرید فرکانس در حالت فوروارد تغییر میکنه به اون فرکانسی که واسه اوت ترمینال تنظیم کردید مثلا اگر پارامتر st1 رو روی 30 هرتز ببندید زمانی که شما ترمینال p6 (مولتی فانکشن شماره یک)رو به ترمینال cm (مشترک)متصل میکنید فرکانس کاری اینوتر میشه 30 هرتز حالا اگر فوروارد رو بگیرید اینورتر 30 هرتز در حالت فوروارد و اگر ریورز رو بگیرید 30 هرتز در حالت ریورز کار میکنه حتی میتونید فوروارد رو بگیرید سیستم شروع به حرکت با سرعت تنظیم شده توسط ولوم بکنه و وقتی به یه نقطه انتهای مسیر نزدیک شد سنسوری تعبیه کنید که با دیدن اون سنسور مولتی فاکنشن فعال بشه و مسیر باقی مونده رو با سرعت کمتر (یا بیشتر ، فرکانس ست شده در تنظیمات برای مولتی فاکنشن)طی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moh.nataj
          برای حالت jog کلیه تنظیمات هست مثلا jog acc - jog dcc و ...
          فقط پارامتر های عمومی مثل ماکسیموم آتپوت ولتیج رو برای جاگ نمیشه تعریف کرد
          ممنون ؛راجع به مولتی استپ فرکانس 2 زاریم افتاد اما راجع به jog من فقط 2 تا چیز پیدا کردم یکی پارامتر f20 که jog frequengy هست و یکی هم تو قسمت تنظیمات ترمینالهای مولتی فانکشن عدد 26 را به عنوان jog fx معرفی کرده که نمی دونم چیه اما چیزی راجع به jog acc - jog dcc و ... پیدا نکردم میشه بگید کدام پرامتر هست؟

دیدگاه

اقای moh.nataj رفتین؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X