اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امواج موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امواج موبایل

سلام.همه جا از مضرات امواج موبایل و اثرات زیان بارش نوشته اند.ولی چرا این امواج ضرر داره؟علتش چیه؟
    فقط بخاطر اینکه امواج حرارت رو بالا میبره؟ oo:
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

پاسخ : امواج موبایل

امواج موبایل در بازه فرکانسی قرار داره که توسط بافت های بدن انسان جذب میشه و همین جذب شدنش باعث بالا رفتن دمای سلولها و ایجاد رادیکالهای آزاد در سلول ها و خدای نکرده ایجاد سرطان میشه.
    البته در مورد مضراتش زیاد گفتن و این آزمایش هایی که باهاش آب رو جوش میارن و تخم مرغ رو آب پز میکنن رو هم خودم انجام دادم اما غیرواقعی بوده و حداقلش میتونم بگم من یکی جواب نگرفتم.
    البته نکته ای هم که هست عمق نفوذ این امواج به درون بافت انسانه که به دلیل فرکانس بالا عمق نفوذ کمه.
    ولی در کل موردی که به خاطر امواج موبایل بیمار شده باشه تابحال گزارش نشده اما در اثر استفاده مداوم و قرار گرفتن در معرض عوامل سرطان زای دیگه اثراتش تشدید میشه. :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
      امواج موبایل در بازه فرکانسی قرار داره که توسط بافت های بدن انسان جذب میشه و همین جذب شدنش باعث بالا رفتن دمای سلولها و ایجاد رادیکالهای آزاد در سلول ها و خدای نکرده ایجاد سرطان میشه.
      البته در مورد مضراتش زیاد گفتن و این آزمایش هایی که باهاش آب رو جوش میارن و تخم مرغ رو آب پز میکنن رو هم خودم انجام دادم اما غیرواقعی بوده و حداقلش میتونم بگم من یکی جواب نگرفتم.
      البته نکته ای هم که هست عمق نفوذ این امواج به درون بافت انسانه که به دلیل فرکانس بالا عمق نفوذ کمه.
      ولی در کل موردی که به خاطر امواج موبایل بیمار شده باشه تابحال گزارش نشده اما در اثر استفاده مداوم و قرار گرفتن در معرض عوامل سرطان زای دیگه اثراتش تشدید میشه. :smile:
      پس مضراتش به فرکانسش مربوطه؟؟
      چون فرکانسش زیاده خطرناکه؟
      الان من 16دقیقه با گوشیم صحبت کردم،گوشم درد گرفت :surprised:شایدم تلقینیه! :nerd:
      در چه حالتیکه بدترین امواج و بیشترین ضرر رو داره؟وقتی گوشی آنتن نمیده من شنیدم خیلی امواجش قوی تره.درسته؟ oo:
      موج چجوری توسط بدن جذب میشه؟؟مگه امواج عبور نمیکنند از هر جایی؟بجز فلز oo:

دیدگاه

تقریبا میشه گفت به خاطر فرکانسش هم هست ، هر چی فرکانس کمتر باشه امواج بیشتر از بدن عبور میکنن و جذب نمیشن ، و یه سری فرکانس ها هم که باعث رزونانس در ملکول های اب میشن که خود به طبع بشدت تولید حرارت میکنن که از شانس خوب ما همین امواج 2.4GHz وای فای هم جزوشون هست! چرا؟ چون این فرکانس یکی از فرکانس هایی هست که در اجاق های مایکروویو استفاده میشه ، سازمان مقررات رادیویی امریکا هم اومده به همین دلیل این باند رو باند ازاد اعلام کرده و وای فای هم برای همین باند طراحی شده ...
        اینکه ایا واقعا تاثیر داره یا تلقینه به نظر من واقعا تاثیر داره ، من خودم اکسس پوینت داخل اتاقم رو روی حداقل قدرت تنظیم کردم با این حال وقتی خاموشش میکنم تاثیرش رو کاملا حس میکنم ...
        موبایل در حالت عادی که تماسی برقرار نیست مشکلی ایجاد نمیکنه و وقتی هم که تماس بر قراره اگه انتن دهی خوب باشه و به دکل نزدیک باشید باز مشکل خیلی زیاد نیست ولی وقتی انتن دهی کم باشه مجبوره قدرت ترنسمیشن رو بالا ببره که خوب ....
        امواج هم به صورت شیمیایی مثلا ایجاد رادیکال های ازاد و هم به صورت فیزیکی با ایجاد حرارت و هم به صورت الکتریکی با ایجاد اختلال در سیستم عصبی و ... تاثیر میزاره رو بدن که بازم بسته به نوع موج و فرکانسش داره ، امواج موبایل فکر نکنم باعث ایجاد رادیکال های ازاد بشه از اونجایی که انرژیش خیلی پایینه (نسبت به مثلا اشعه گاما)
        با سپاس

دیدگاه

گوشی های با برند معروف این نرخ ها رو رعایت میکنند که باید زیر 2 وات باشه. بالای 2 وات برای بدن بسیار مضر هست.

البته دقت کنید که برای رساندن به زیر 2 وات هزینه ی بیشتری برا گوشی صرف میشه،
          یعنی گوشی گرانتر میشه.
          پس نتیجه میگیریم که گوشی های ارزون اصلا معلوم نیست این نرخ و رعایت کردند یا نه. (که نکردن)

همیشه سعی کنید گوشی خوب با برند خوب بخرید.

متاسفانه تا 3 ماه پیش خبر دارم که شرکت گوشی ایرانی این نرخ و اعلام نکردن.
          حالا الان و نمی دونم.
          به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : امواج موبایل

نوشته اصلی توسط Unregistered User
            موبایل در حالت عادی که تماسی برقرار نیست مشکلی ایجاد نمیکنه و وقتی هم که تماس بر قراره اگه انتن دهی خوب باشه و با سپاس
            اینجوری که نمیشه oo:
            یعنی وقتی تماس تلفنی وجود نداره،گوشی موبایل هیچ موجی ارسال یا دریافت نمیکنه؟ :surprised:
            یعنی انگار خاموشه؟؟؟

دیدگاه

گزارش هم بشه فکر می کنید یک تجارت چندین میلیارد دلاری اجازه افشاش را میده ؟؟؟؟؟؟؟

شک نداشته باشید تمام امواج چه با فرکانس کم چه زیاد برای بدن ضرر داره .چه نزدیک باشه چه دور .سیستم بدن بسیار پیچیده تر از اونیه که تو آزمایشگاه های فعلی قابل بررسی باشه

نوشته اصلی توسط hasting_m
              اینجوری که نمیشه oo:
              یعنی وقتی تماس تلفنی وجود نداره،گوشی موبایل هیچ موجی ارسال یا دریافت نمیکنه؟ :surprised:
              یعنی انگار خاموشه؟؟؟
              ضرر داره موج هم ارسال میکنه اما در مقابل مواج موقع کار و گفتگو مثل 1000به 1می مونه پس میشه تقریبا صفر در نظر گرفت برای همینه موبایل موقع استندبای مثلا باتریش یک هفته کار میده اما موقع مکالمه 4ساعت
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

شک نداشته باشید تمام امواج چه با فرکانس کم چه زیاد برای بدن ضرر داره .چه نزدیک باشه چه دور .سیستم بدن بسیار پیچیده تر از اونیه که تو آزمایشگاه های فعلی قابل بررسی باشه
                این ضرری که شما میفرمایید به شرطی هست که در بدن تاثیر بذاره. مثلا فرکانس امواج موبایل در نزدیکی رده جذب توسط مولکول های آبه و باعث میشه مولکول ها گرم بشن و باقی داستان.
                یا مثلا رده های elf و vlf روی سلسله اعصاب تاثیر میذارن. اما باقی بازه ها اگر توسط بدن جذب نشن (یعنی توسط مولکول ها) تاثیری روی بدن نخواهند داشت.
                چون جذب انرژی امواج توسط مولکول ها صورت میگیره و این جذب هم برای همه مولکول ها به صورت پیوسته نیست بلکه به صورت کوانتمی است پس همه رده ها نمیتونن روی بدن تاثیر بذارن. حتی با احتساب تعداد بیشمار مولکولی که بدن رو ایجاد کردن :smile:
                ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
                  این ضرری که شما میفرمایید به شرطی هست که در بدن تاثیر بذاره. مثلا فرکانس امواج موبایل در نزدیکی رده جذب توسط مولکول های آبه و باعث میشه مولکول ها گرم بشن و باقی داستان.
                  یا مثلا رده های elf و vlf روی سلسله اعصاب تاثیر میذارن. اما باقی بازه ها اگر توسط بدن جذب نشن (یعنی توسط مولکول ها) تاثیری روی بدن نخواهند داشت.
                  چون جذب انرژی امواج توسط مولکول ها صورت میگیره و این جذب هم برای همه مولکول ها به صورت پیوسته نیست بلکه به صورت کوانتمی است پس همه رده ها نمیتونن روی بدن تاثیر بذارن. حتی با احتساب تعداد بیشمار مولکولی که بدن رو ایجاد کردن :smile:
                  شک نداشته باشید هزاران مکانیسم و فعل و انفعال در بدن انسان وجود داره که بشر در مورد اونها چیزی نمی دونه . همین طور که قبلا خیلی از اونها را نمی دونستیم حرفهای شما با علم امروز بشر شاید درست باشه اما در آینده ممکنه نه.برای این میگم که امواج مضر هستند چون تجربه نشون داده بشر هر چیزی به طبیعت اضافه یا کم کرده مضر بوده
                  کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                  ولتر

دیدگاه

من توی انترنت مطلبی رو خوندم که باورم نمی شد می گفت وقتی ما فکر می کنیم دور سر ما پر میشه از امواج الکتریکی

و در جایی دیگه خوندم در اصل بدن انسان می درخشه انقدر نورش کمه که ما نمی بینیم

دیدگاه

خوب جذبش مشکل ایجاد میکنه دیگه ، عبور بکنه که کاری نداره با بدن ...
                      رو هوا که نمیشه گفت بدن مکانیزمی واسه مقابله داره ، الان پس تاثیرات رادیو اکتیویته روی بدن چیه؟ چرا بدن مقابله نمیکنه؟
                      بدن برای خنثی کردن رادیکال های ازاد ، تنظیم دمای بدن و .... مکانیزم هایی داره ولی خوب اینها تا یه حدی پاسخ گو هستند ، مثلا شما وقتی خون از دست بدید تا یه حدی بدن میتونه مقاومت کنه و زنده بمونه ... اینم همینه
                      فکر میکنید اینهمه بیماری ها و کاهش عمر انسان در طول تاریخ واسه چیه؟
                      نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
                      من توی انترنت مطلبی رو خوندم که باورم نمی شد می گفت وقتی ما فکر می کنیم دور سر ما پر میشه از امواج الکتریکی

و در جایی دیگه خوندم در اصل بدن انسان می درخشه انقدر نورش کمه که ما نمی بینیم
                      چرا باورتون نمیشد چیز عجیبی نیست ! فکر هم نکنید میدان های الکتریکی در اطراف بدن وجود دارند که ناشی از انتقال سیگنال های عصبی در زمان فعالیت عادی بدن هستند ، البته بسیار ناچیز هست ....
                      هر جسم گرمی تابش الکترومغناطیسی داره ، هر چه گرم تر فرکانس بیشتر ، همین اساس کار دوربین های حرارتی و مادون قرمز هست ...

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : امواج موبایل

یه نکته:موبایل حتی اگه خاموش هم باشه بازم امواج پخش میکنه!!!!!(میخواین دلیلشو بگم؟)
                        تنها راه اینه که باتری رو از توش در آورد!!!
                        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                        !Electronic On! Programming On
                        هوشمندانه سوال بپرسیم!
                        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

در اون حالت ها خیلی ناچیز هست قدرت ارسالش ...

دیدگاه

بشر حتی قبل از اختراع موبایل و استفاده از امواج الکترومغناطیس هم تحت تابش تشعشعات پیش زمینه ی کیهانی (ناشی از انفجار اولیه) بوده
                            منظورم اینه که امواج الکترومغناطیس (صرف نظر از نور مرئی و اینفرارد) از بدو خلقت در طبیعت وجود داشته
                            تا وقتی که این انرژی ها در بدن جدب نشن برای انسان مشکلی ایجاد نمی کنن..
                            Vision without action is a daydream. Action without vision is a nightmare

دیدگاه

پارازیت هم ضرر داره یا نداره من نفهمیدم بلاخره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X