ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    2013/07/19
    67
    0

جایگاه یک مهندس الکترونیک در ایران!

سلام
    دانشجوی الکترونیک هستم.
    یک سوال داشتم از دوستانی که در حال حاضر در زمینه الکترونیک مشغول به فعالیت هستند یا در این زمینه تحصیلات آکادمیک دارند و کار گیرشون نیومده یا از کارشون راضی نیستند!
    میخاستم بپرسم اگر الان به عقب برگردید باز هم این راه رو یعنی کار و تحصیل در زمینه الکترونیک رو انتخاب میکنید؟
    آیا در ایران به اندازه زحمتی که در این زمینه کشیده میشود بها داده میشود؟
    راستش من خودم خیلی درگیر این رشته هستم و دارم اکثر وقتم را در این زمینه میگزارم.
    ولی جدیدا چیزهایی شنیدم که واقعا ناامید شدم!!!!

مثلا این که حقوق و دست مزد در این رشته بسیار پایین است.(مثلا حقوق یک طراح مدارات میکروکنترلری یا مدارات آنالوگ و....)
    البته بعضی دوستان میگن که نباید همه چیز رو با پول مقایسه کرد اما من نمیتونم قبول کنم که چند سال از عمرم را و لحظات عمرم را روی یک مطلبی بزارم و بعدش کسانی که یک سوم من هم تلاش نکردند و در رشته های ساده دیگر تحصیل کرده اند یا اصلا بی سواد هستند چندین برابر من درآمد داشته باشند و ببخشید به ریش من بخندند!

از طرف دیگر میگویند که مثلا بازار اشباع شده است.مثلا توی بحث منابع تغذیه وارد میشی میبینه وارد میشه.توی بحث طراحی مدارات میکروکنترلری وارد میشی میبینی همه دیگه کار با AVR و PIC و حتی ARM رو بلدند و دست مزد کار در این زمینه ها هم بسیار کم است.(در مقابل شغل های شریف دیگر در جامعه!!)

خلاصه کلا ناآمید شدیم!
    حالا میخواستم سوالی که بالا پرسیدم رو بپرسم:اگر الان به چند سال پیش برگردید باز هم رشته الکترونیک یا برق را انتخاب میکردید یا وارد زمینه ی تحصیلی و کاری دیگری میشدید؟ (:|
    2013/04/24
    2,690
    2,517

پاسخ : جایگاه یک مهندس الکترونیک در ایران!

نقل قول نوشته اصلی توسط like_electronic
    سلام

مثلا این که حقوق و دست مزد در این رشته بسیار پایین است.(مثلا حقوق یک طراح مدارات میکروکنترلری یا مدارات آنالوگ و....)
    البته بعضی دوستان میگن که نباید همه چیز رو با پول مقایسه کرد اما من نمیتونم قبول کنم که چند سال از عمرم را و لحظات عمرم را روی یک مطلبی بزارم و بعدش کسانی که یک سوم من هم تلاش نکردند و در رشته های ساده دیگر تحصیل کرده اند یا اصلا بی سواد هستند چندین برابر من درآمد داشته باشند و ببخشید به ریش من بخندند!
    شما کارت رو درست انجام بده خدا بهت برکت میده
    2008/12/29
    1,660
    249

اگر کسی برای پول وارد هر رشته دانشگاهی میشه 100درصد اشتباه کرده راه های پول درآوردن با دیپلم و حتی سیکل بسیار زیاده .افرادی که میاند دانشگاه اکثرا امید به کارمندی و استخدامی دارند یا اینکه فقط برای خود مدرک اومدند .الکترونیک یعنی علاقه .
    هیچ ارتباط مستقیمی بین رشته و تحصیلات و درآمد نه تو ایران نه هیچ جای دیگه دنیا نیست .

اگر در درجه اول برای پول و دوم علاقه اومدید الکترونیک بدونید اشتباه کردید از همین حالا در حد14-15 شدن درس بخونید ودر مقابل بزنید به کارهای دیگه که به قول خودتون بی سواده اما پول داره

آیا در ایران به اندازه زحمتی که در این زمینه کشیده میشود بها داده میشود؟
    شما ممکنه به نظر خودتون خیلی زحمت می کشید اما واقعیت چیز دیگه باشه چون میزان سنجشی برای زحمت کشیدن نیست پس نمیشه به این سوال جواب داد

آقا من از منبر بیام پایین حالا همه فکر می کنند من 40-50سالمه :mrgreen:
    ولی جدیدا چیزهایی شنیدم که واقعا ناامید شدم!!!!
    اکثر افراد تنبل فکشون زیاد کار میکنه برای همین هرجا می بیندشون دارند آیه یاس می خونند برای اینکه تنبلی خودشون را توجیه کنند برای همین زیاد باهاشون کاری نداشته باشید تا نا امید نشوید

این جمله را که خوندم بازم همون توصیه اولم را می کنم
    شما دیگه بیشتر تو این رشته کار نکنید بروید دنبال پول البته ببخشید رک میگم .اما وقتی ریش خند عده ای نادان که همه زندگی را پول می دونند برای شما مهمه
    پس شما برای پول دارید درس می خونید و این اشتباه چون چند سال دیگه نه پول دارید نه علم

از طرف دیگر میگویند که مثلا بازار اشباع شده است.مثلا توی بحث منابع تغذیه وارد میشی میبینه وارد میشه.توی بحث طراحی مدارات میکروکنترلری وارد میشی میبینی همه دیگه کار با AVR و PIC و حتی ARM رو بلدند و دست مزد کار در این زمینه ها هم بسیار کم است.(در مقابل شغل های شریف دیگر در جامعه!!)
    اشباع یعنی زیاد شدن رقابت بهترین ها هیچ وقت اشباع نمی شوند .اشباع مال افرادیه که حال تکون دادن به خودشون را ندارند و فکر می کنند تا آخر عمرشون با همون 10تا کتاب یک خط در میون خونده می تونند به همه جا برسند

الان اکثر شرکتها نیاز به نیروی متخصص دارند اما نیروی متخصص یا توهم تخصص داره یا انتظار داره راه 100ساله مالی را یک شبه طی کنه .نمونه شرکتهای نیازمند به نیروی متخصص همین سایت خودمون
    حالا میخواستم سوالی که بالا پرسیدم رو بپرسم:اگر الان به چند سال پیش برگردید باز هم رشته الکترونیک یا برق را انتخاب میکردید یا وارد زمینه ی تحصیلی و کاری دیگری میشدید؟ (:|
    همین الان کارم زیاد با الکترونیک مربوط نیست .اما اگر زمان برگرده رشته الکترونیک و اکثر رشته های فنی مهندسی را انتخاب نمی کردم می دونید چرا؟چون الکترونیک را با اینترنت هم میشه یاد گرفت با کلاس رفتن هم میشه یاد گرفت اما هیچ وقت شما با اینترنت و کلاس و آموزشگاه نمی تونید پزشک یا دندان پزشک بشوید .می رفتم پزشکی و اگر علاقه ای برام می موند از طریق نت به یادگیری الکترونیک می پرداختم .البته تصور اینکه اینترنت اینقدر پیشرفت می کنه برای من سخت بود

یک نکته بگم رشته برق برای کسی که واقعا درس خونه مثل ریاضی ذهنو پرورش میده و این ذهن پرورش یافته توانایی بیشتری داره و در هر زمینه ای وارد بشه می تونه موفق تر باشه .
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2009/05/05
    905
    125

پاسخ : جايگاه يک مهندس الکترونيک در ايران!

در هر زمينه اي که کار کني، وقتي موفق خواهي بود که کاري رو بتوني انجام بدي که باقي نتونن انجام بدن.
    متاسفانه توي ايران همه منتظر هستن يکي کاري رو راه بندازه باقي برن ازش کپي کنن و اصلا حاضر نيستن ذره اي ريسک يا حتي فکر کنند.
    من خودم به شخصه اگر برگردم به 18 سالگي سريع خودم رو به خدمت مقدس مجبوري معرفي ميکردم بعد از مجبوري هم مي نشستم براي خودم مطالعه و کار ميکردم و براي اينکه خيلي هم از قمپوز جامعه عقب نمونم ميرفتم در يکي از رشته هاي بدون کنکور علمي کاربردي شرکت ميکردم. اصلا هم خودم رو درگير اين اساتيد دانشگاه و چرت و پرت هايي که ياد ميدن نميشدم.
    به شخصه از 141 واحد ليسانس با اينکه در يک دانشگاه روزانه و متوسط به بالا بودم 10 واحدش هم به دردم نخورد. البته بگم در دوران ليسانس هم 80 درصد کلاس ها رو بيشتر از يک جلسه نرفتم و باقي زمان رو کار و مطالعه ميکردم و شب امتحان هم جزوه و شب بيداري و باقي قضايا. و از اين تصميم و رويه هم بسيار راضي هستم چون واقعا چيزهايي که به دست اوردم خيلي بيشتر از کلاس هاي چرت و پرت اساتيد بود.
    تنها نکته ناراحت کننده کنکور کارشناسي بود که اون همه استرس و وقت گذاشتم درحالي که ميشد اون رو صرف کارهاي مفيدتر و بهتر کرد.
    ارشد هم نشستم از پايه خودم خوندم و نتيجه گرفتم. کار هم الحمدالله چيزي بدوني که مختص خودت باشه و کپي از ديگران نباشه، خدا هم کمک ميکنه و هميشه هست.
    خيالت راحت انساني که کاري رو بلد باشه هيچ وقت بيکار نميمونه و همه ميخوانش.
    اکثر بيکاري هايي که در جامعه هست ناشي از مدرک گرايي و عدم سواد کافي هست.
    تعارف که نداريم. شغل دولتي که پ ميخواد. صنايع و شرکت هاي خصوصي هم کسي رو ميخوان که سرمايه اشون رو زياد کنه نه اين که هدر بده.
    به همين خاطر توصيه اکيد ميکنم به يادگيري عملي و مطالعه و تجربه :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2013/07/19
    67
    0

اگر کسی برای پول وارد هر رشته دانشگاهی میشه 100درصد اشتباه کرده راه های پول درآوردن با دیپلم و حتی سیکل بسیار زیاده .
    اول این که این قضیه فکر کنم فقط توی اینجا صادق باشه.شما میدونید درآمد یک مهندس برق توی کشورهای دیگه چقدره؟؟

به نظر شما کسی به غیر از پول هدف دیگری برای درس خواندن و دانشگاه رفتن دارد؟(البته همیشه استثنا وجود دارد)
    اگر الان (به فرض محال) دولت بگه که من به تمام شهروندان ماهی 10 میلیون میدم(و قیمت ها هم ثابت میمونه) و اعلام کنه که از راه درس پول درنمیاد،کسی پیدا میشه که مثلا به عشق تحصیل علم و کسب مکارم اخلاقی و عمل به حدیث اُطلِبُوا العِلمِ مِنَ المَهدِ اِلَی اللَّحد بره به دانشگاه ؟
    اگر در درجه اول برای پول و دوم علاقه اومدید الکترونیک بدونید اشتباه کردید
    در درجه اول پول نیست اما اگر قرار باشه اکثر وقتم رو بزارم پای این کار و آخرش درآمدم به اندازه کسی باشه که بی سواده،واقعا ناامید کننده است! (:|
    شما ممکنه به نظر خودتون خیلی زحمت می کشید اما واقعیت چیز دیگه باشه چون میزان سنجشی برای زحمت کشیدن نیست پس نمیشه به این سوال جواب داد
    منظورم اینه که مثلا کسی که میر مغازه میزنه یا دلالی میکنه یا.... باید یه فرقی با منی که رفتم عمرم را پای درس و دانشگاه گزاشتم بکنه!
    واقعا نباید یه فرقی بین من نوعی که نصف عمرم را صرف درس و دانشگاه کردم و اونی که سیکل داره و رفته توی کار باشه؟
    یعنی توی کشورهای دیگه هم درآمد یه مهندس به اندازه یک آدم بی سواد هست؟(حالا کاشکی مساوی بود آدم میبینه درآمد بعضی ها 5 برابر یک مهندس یا پزشک هست!)
    اکثر افراد تنبل فکشون زیاد کار میکنه برای همین هرجا می بیندشون دارند آیه یاس می خونند برای اینکه تنبلی خودشون را توجیه کنند برای همین زیاد باهاشون کاری نداشته باشید تا نا امید نشوید
    من اکثر آدم های حتی موفق که مثلا خودشون شرکت دارند رو میبینم که میگن توی ایران پول توی دلالی هست!
    مثلا یکی از استاد های یکی از معروف ترین دانشگاه های صنعتی ایران یک شرکت توی دبی داره و فقط توزیع کننده هست(توزیع هارد و رم و....)و میلیاردها دلار turn over داره!
    شما دیگه بیشتر تو این رشته کار نکنید بروید دنبال پول البته ببخشید رک میگم .اما وقتی ریش خند عده ای نادان که همه زندگی را پول می دونند برای شما مهمه
    پس شما برای پول دارید درس می خونید و این اشتباه چون چند سال دیگه نه پول دارید نه علم
    من هدف اصلی ام پول نیست که اگر بود همان طور که خودتان میدانید راه های دیگر و آسان تر از درس هست اما هدف پول+خدمت+عزت کاری هست!
    اصلا هم خودم رو درگير اين اساتيد دانشگاه و چرت و پرت هايي که ياد ميدن نميشدم.
    به شخصه از 141 واحد ليسانس با اينکه در يک دانشگاه روزانه و متوسط به بالا بودم 10 واحدش هم به دردم نخورد. البته بگم در دوران ليسانس هم 80 درصد کلاس ها رو بيشتر از يک جلسه نرفتم و باقي زمان رو کار و مطالعه ميکردم و شب امتحان هم جزوه و شب بيداري و باقي قضايا. و از اين تصميم و رويه هم بسيار راضي هستم چون واقعا چيزهايي که به دست اوردم خيلي بيشتر از کلاس هاي چرت و پرت اساتيد بود.
    به شدت با این حرفتون موافقم.
    لامصب میگن مثلا 3 بار بیشتر نمیشه غیبت کرد!
    ولی چه کنیم که توی این مملکت هرکی مدرک داره باسواده و هرکی مدرک نداره بی سواده!
    خيالت راحت انساني که کاري رو بلد باشه هيچ وقت بيکار نميمونه و همه ميخوانش.
    درسته اما همان طور که در نام تاپیک هم نوشته ام نکته مهم این است که آیا جایگاه یک مهندس برق واقعا اون چیزی که باید باشه(و توی دنیا هست) هست یا نه؟
    الان مثلا من فکر میکنم برم توی فلا موضوع وقت بزارم و میدونم برای این که توی اون موضوع مسلط بشم باید چندسالی به صورت مداوم کار کنم.
    بعد میرم میبینم گهی های استخدامی که چنین کسی را با چنین تخصصی میخواهند حقوقی که میدهند 800 تومان هست! یعنی چی؟ الان درآمد یک کارگر شهرداری چقدر هست؟ واقعا با 800 تومان یا 1 تومن توی این دوره زمونه چه کار میشه کرد؟ این چیزا رو که آدم میبینه واقعا هنگ میکنه! oo:
    ------------------------------
    پس فکر کنم طبق نظر دوستان که گفتند اگر به گذشته برگردند توی این رشته نمی آیند ، این رشته جایگاه واقعی خودش را در ایران ندارد!

2009/05/05
    905
    125

درسته اما همان طور که در نام تاپيک هم نوشته ام نکته مهم اين است که آيا جايگاه يک مهندس برق واقعا اون چيزي که بايد باشه(و توي دنيا هست) هست يا نه؟
    الان مثلا من فکر ميکنم برم توي فلا موضوع وقت بزارم و ميدونم براي اين که توي اون موضوع مسلط بشم بايد چندسالي به صورت مداوم کار کنم.
    بعد ميرم ميبينم گهي هاي استخدامي که چنين کسي را با چنين تخصصي ميخواهند حقوقي که ميدهند 800 تومان هست! يعني چي؟ الان درآمد يک کارگر شهرداري چقدر هست؟ واقعا با 800 تومان يا 1 تومن توي اين دوره زمونه چه کار ميشه کرد؟ اين چيزا رو که آدم ميبينه واقعا هنگ ميکنه!
    نگاه کنيد ما در مورد ايران صحبت ميکنيم که شرايط و موقعيت هاي خاص خودش رو داره و بايد براساس اون تصميم گرفت. کلا مهندسي برق در دنيا جايگاه خوبي داره حتي توي ايران ولي به شرطي که کاري رو بلد باشي که ديگران نتونن انجام بدن.
    از الان خيالت رو راحت کنم. حقوق 800 تومن واقعا ايده آله. هر رشته ي مهندسي به قول صنعتي ها مهندسش يک setup time داره که به زبون خودمون ميشه دوره خرکاري يا مفت کاري يا هرچي که بخوايد اسمش رو بذاري و بايد اين دوره رو طي کني تا چيزهايي که در تئوري ياد گرفتي بتوني به عمل برسوني و بعدش با کسب تجربه بتوني حرف براي گفتن داشته باشي.
    اين چيزي نيست که در دانشگاه ياد بدن و بايد هرچه زودتر با قدم گذاشتن در جاده عمل چيزهايي که ياد گرفتيد رو عملي کنيد. بعد که به تدريج تجربه اتون زياد شد و ديدتون نسبت به مسائل گسترش پيدا کرد ميتونيد متوجه بشيد که کشور يا دنيا به چه مباحثي احتياج داره و در اون زمينه حسابي کار کنيد.
    به همين خاطر از الان تجربه عمليتون رو ببريد بالا موقع فارغ التحصيلي و رفتن سر کار بيشتر از حقوق اداره کار رو انتظار نداشته باشيد و فقط به چسبيد به کار. کلا تا 30 سالگي فقط سن تجربه است و بايد تجارب خودتون رو بالا ببريد و توقع درآمد چنداني نداشته باشيد.
    کلا درس خوندن يک سرمايه گذاري طولاني مدته و در بهترين حالت که خوب تلاش کنيد بايد از 35 سالگي به بعد انتظار ثمر دادن داشته باشيد.
    درس خوندن هم عشق علاقه ميخواد. اما الان در جامعه به دليل راحت طلبي همه روي اوردن به درس خوندن به اين اميد که با مدرک بتونن کاري جور کنن که البته اينطور نيست و کسي براشون نميگه درس خوندن واقعي چقدر تلاش ميخواد.
    توصيه نهايي: توقع رو کم کن. سخت تلاش کن مخصوصا تجربه ات رو ببر بالا و مطالعه کن و به آينده اميد داشته باش و توکل کن.
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2013/07/19
    67
    0

نگاه کنيد ما در مورد ايران صحبت ميکنيم که شرايط و موقعيت هاي خاص خودش رو داره و بايد براساس اون تصميم گرفت. کلا مهندسي برق در دنيا جايگاه خوبي داره حتي توي ايران ولي به شرطي که کاري رو بلد باشي که ديگران نتونن انجام بدن.
    این که درآمد این رشته در کشورهای در حال توسعه خیلی خیلی بیشتر از ایران هست به نظر من شکی نیست.
    سالانه تعداد زیادی از فارغ التحصیل های این رشته apply میکنند و میروند.
    با بعضی ها ارتباط دارم و چیزهایی میگن که میخوام شاخ دربیارم!
    مثلا یکی از دوستان که توی کار طراحی PCB بود و تقریبا خیلی خوب طراحی می کرد اما خیلی حرفه ای نبود که مثلا فکر کنید چشم بسته میکشید!
    با Altium designer کار میکرد.
    رفتش توی یکی از کشورهای غربی.اونجا رفته توی یکی از شرکت های معروف توی بخش طراحی pcb با altium designer و وقتی دستمزدش را گفتم باور نمیشد و فکر میکردم شوخی میکنه!!
    حالا الان طراحی pcb بلد باشی ، چندتا چیز دیگم بلد باشی روی هم رفته شاید 700 یا 800 تومن بگیری!
    توصيه نهايي: توقع رو کم کن. سخت تلاش کن مخصوصا تجربه ات رو ببر بالا و مطالعه کن و به آينده اميد داشته باش و توکل کن.
    بله، به نظر میرسه این بهترین کار است.
    من شنیدم رشته مدیریت هم به نظر خوب هست.
    به نظر شما بعد از لیسانس خوب هست که بریم مثلا مدیریت بخونیم؟
    2008/12/29
    1,660
    249

اول این که این قضیه فکر کنم فقط توی اینجا صادق باشه.شما میدونید درآمد یک مهندس برق توی کشورهای دیگه چقدره؟؟
    تو همون کشورها حتی خود آمریکا اینقدر مهندس به نون شب محتاج می تونید پیدا کنید که قابل شمارش نیست آواز دهل از دور خوشه .متوسط درآمد و وضعیت اون کشورها خیلی بهتر ما است منم انکار نمی کنم اما اینکه هرکسی یدونه مدرک گذاشت زیر بقلش ادعای درآمد داشته باشه هیچ جای دنیا همچین خبری نیست .

به نظر شما کسی به غیر از پول هدف دیگری برای درس خواندن و دانشگاه رفتن دارد؟(البته همیشه استثنا وجود دارد)
    اگر الان (به فرض محال) دولت بگه که من به تمام شهروندان ماهی 10 میلیون میدم(و قیمت ها هم ثابت میمونه) و اعلام کنه که از راه درس پول درنمیاد،کسی پیدا میشه که مثلا به عشق تحصیل علم و کسب مکارم اخلاقی و عمل به حدیث اُطلِبُوا العِلمِ مِنَ المَهدِ اِلَی اللَّحد بره به دانشگاه ؟
    به نظر من الان هدف اصلی اکثر افراد فقط یک دور باطل مدرک گرایی است اگر نه اکثرا می دونند مدرک پول نمیاره اما برای کلاس گذاشتن و داخل جو بودن می روند مدرک می گیرند و هر روز هم زیادترش می کنند

منظورم اینه که مثلا کسی که میر مغازه میزنه یا دلالی میکنه یا.... باید یه فرقی با منی که رفتم عمرم را پای درس و دانشگاه گزاشتم بکنه!
    لزوما همچین چیزی نیست دلالی هم خودش یک علمه .حتی دزدی هم نیاز به مهارت و علم داره دلیل نمیشه چون شما کتاب خوندید از یک مغازه دار درآمد بیشتری داشته باشید اصلا چرا باید این جور باشه؟؟؟؟؟؟؟مغازه دار خوب یا دلال خوب و با انصاف خدمتی که به جامعه می کنه شاید کمتر از یک متخصص نباشه در واقع اونم تو کار خودش متخصص است.
    واقعا نباید یه فرقی بین من نوعی که نصف عمرم را صرف درس و دانشگاه کردم و اونی که سیکل داره و رفته توی کار باشه؟
    اونم با سیکلش رفته کار کرده شما با مغزتون کار کردید اون با بدنش ایرادی داره درآمد اون بیشتر باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!شما بهتون بگم از فردا بیایید تو بازار پادو مغازه بشوید ماهی 400تومن میایید ؟؟؟؟؟اون سیکله اومده و بعد چندسال پادویی چم و خم بازار دستش اومده حالا داره میوه زحمت قبلش را بر می داره .شما انتظار دارید صفر کیلومتر بیایید ماهی 2میلیون هم حقوق تقدیمتون بشه شما راه بیایید اگر دونده بودی اون موقع بهت مدال هم میدهند

یعنی توی کشورهای دیگه هم درآمد یه مهندس به اندازه یک آدم بی سواد هست؟(حالا کاشکی مساوی بود آدم میبینه درآمد بعضی ها 5 برابر یک مهندس یا پزشک هست!)
    از افرادی که اروپا و آمریکا هستند بپرسید درآمد یک لوله کش یا رستوران دار و کلاب دار و......خیلی مواقع از بالاترین مهندسا و دکترا هم بالاتره

من اکثر آدم های حتی موفق که مثلا خودشون شرکت دارند رو میبینم که میگن توی ایران پول توی دلالی هست!
    مثلا یکی از استاد های یکی از معروف ترین دانشگاه های صنعتی ایران یک شرکت توی دبی داره و فقط توزیع کننده هست(توزیع هارد و رم و....)و میلیاردها دلار turn over داره!
    متوجه منظورتون نمیشم حالا که چی؟؟؟؟خوب منم می دونم پول تو دلالی است شما هم می دونید نتیجه؟؟؟؟

بعد میرم میبینم گهی های استخدامی که چنین کسی را با چنین تخصصی میخواهند حقوقی که میدهند 800 تومان هست! یعنی چی؟ الان درآمد یک کارگر شهرداری چقدر هست؟ واقعا با 800 تومان یا 1 تومن توی این دوره زمونه چه کار میشه کرد؟ این چیزا رو که آدم میبینه واقعا هنگ میکنه! oo:
    شما خودتون کارفرما :
    وقتی اصلا نمی دونید طرف چیکاره است میایید بگید حقوق ماهی 2تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه عزیز من شما خودتو نشون بده حقوق هم بهت درست می دهند همین طور که بعضی مهندسها تو شرکتهای خصوصی دارند ماهی بالای5تومن هم حقوق می گیرند

دادا کلا یک چیزی بگم اگر فکر می کنی آینده خوب و آرزوهات اون طرفه از همین حالا بسم الله بگو تمام نیروت را متمرکز کن به خارج شدن و ادامه زندگی و تحصیل در خارج

اگر فکر می کنی که ماهی 800تومن برای یک مهندس کمه همین حالا برو بزن تو کار دلالی از پادوی شروع کن تا چم خم کار دستت بیاد

اگه فکر می کنی دانشگاه به درد نمی خوره از فردا نرو برو دنبال کاری که فکر می کنی درسته

اگه فکر می کنی باید یدونه مدرک برای بستن دهن خیلی ها داشته باشه اندازه مدرک درس بخون بقیه وقتتو بگذار روی کاری که فکر می کنی درسته

اما هر کاری می کنی وقت خودتو به اینکه فلانی چند در میاره یا مدرکش چی بوده و خلاصه به غر غر کردن عمر خودتو تلف نکن شما با ماهی 2تومن با خانومت می تونی یک زندگی متوسط در ایران داشته باشی خیلی از اطرافیان ما هم ماهی 2تومن درآمد دارند اما همش غر غر غر غر و به خودشون تکون نمی دهند فقط غر می زنند

یک سایت بهتون معرفی می کنم مال رتبه یک تحصیل کرده شریف است .سایت جالبی داره من خودم با 30درصد حرفهاش مخالفم اما به نظرم 70 درصد دیگه می تونه مفید باشه گاهی اوقات تفریحی سر بزنید بد نیست
    http://www.shabanali.com/ms/

آقای like_electronicتو حرفام اصلا قصد جسارت ندارم و نداشتم فقط یک مطالبی گفتم که ما هم منبری رفته باشیم

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2009/05/05
    905
    125

بازهم من رفتم بالاي منبر. :angry: اما براي اينکه ديدتون بره بالا مصاحبه دکتر حديدي رو بخونيد. پشيمون نميشيد.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

بازهم ميگم هرجاي دنيا باشي تنها چيزي که به دردت ميخوره تلاش+تلاش+تلاش

2013/07/19
    67
    0

تو همون کشورها حتی خود آمریکا اینقدر مهندس به نون شب محتاج می تونید پیدا کنید که قابل شمارش نیست آواز دهل از دور خوشه .متوسط درآمد و وضعیت اون کشورها خیلی بهتر ما است منم انکار نمی کنم اما اینکه هرکسی یدونه مدرک گذاشت زیر بقلش ادعای درآمد داشته باشه هیچ جای دنیا همچین خبری نیست .
    با شما موافقم ولی منظور من کسانی بود که متخصص هستند،درآمد یک متخصص که کار بلد هست در اونجا از اینجا بسیار بیشتر هست.
    متوجه منظورتون نمیشه حالا که چی؟؟؟؟خوب منم می دونم پول تو دلالی است شما هم می دونید نتیجه؟؟؟؟
    زمانی این تاسف بار میشه که یک شرکت دانش بنیان با صدها کارمند، مدیر عاملش که خودش دکترا داره و توی شریف درس خونده، میاد میگه که نصف یا جتی بیشتر از سود ما رو دلاله میخوره!
    وقتی اصلا نمی دونید طرف چیکاره است میایید بگید حقوق ماهی 2تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟نه عزیز من شما خودتو نشون بده حقوق هم بهت درست می دهند همین طور که بعضی مهندسها تو شرکتهای خصوصی دارند ماهی بالای5تومن هم حقوق می گیرند
    یک سایت بهتون معرفی می کنم مال رتبه یک تحصیل کرده شریف است .سایت جالبی داره من خودم با 30درصد حرفهاش مخالفم اما به نظرم 70 درصد دیگه می تونه مفید باشه گاهی اوقات تفریحی سر بزنید بد نیست.
    اتفاقا قبلا ایشون را در صدا و سیما هم آورده بودند و باهاش مصاحبه کردند.
    آدمی هست که از همین دوران دانشجویی به سختی کار میکرده و بیشتر وقتش رو برای کار میگزاشته.
    آقای like_electronicتو حرفام اصلا قصد جسارت ندارم و نداشتم فقط یک مطالبی گفتم که ما هم منبری رفته باشیم
    ممنون. >-
    بازهم من رفتم بالاي منبر. :angry: اما براي اينکه ديدتون بره بالا مصاحبه دکتر حديدي رو بخونيد. پشيمون نميشيد.
    مرسی.حتما مطالعه میکنم.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32