اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در طراحی مدار logic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در طراحی مدار logic

با سلام به همه دوستان
    میخام یه مدار بسازم که یه ورودی داره و یه خروجی.
    حالا میخوام با هر بار یک(high)شدن ورودی، خروجی مدار NOT بشه . یعنی اگه خروجی صفره و ورودی یک شد،خروجی یک بشه و وقتی برای بار بعد ورودی یک شد،خروجی صفر بشه.
    در ضمن میخام در صورت امکان از آی سی 555 یا یه پ امپ استفاده کنم.در ضمن فک کنم اگه از مدار مولتی ویبراتور بی استابل استفاده کنیم جواب بده،همچنین یک J-K flipflop.
    در ضمن جنبه اقتصادی کار هم مهمه.حالا به نظرتون چی کار کنم؟ آی سی آماده این کار هست یا با ترانزیستور و... بسازمش؟

با تشکر

پاسخ : کمک در طراحی مدار logic

همونطور که خودت گفتی راه زیاده برای انجامش. جنبه اقتصادی یعنی چقدر؟؟؟؟؟
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

چقدرش نسبیه دیگه...
      فک کنم بهتره تمام راههای موجود رو لیست کنیم + قیمتش
      بعد از اینکه این کارو کردیم تازه شروع به طراحی کنیم.

با تشکر

دیدگاه

آی سی آمادش هست و داخل آی سی 6 تا گیت NOT
        قیمتش هم 500 تومن

اسمش هم 7404

دیدگاه

با سلام
          گیتی که شما میگید یه گیت NOT هست و اینحوری عمل میکنه که: وقتی ورودی صفره،خروجی یکه و وقتی ورودی یکه،خروجی صفره
          ولی مداری که من میخام اینطوریه که به ازای هر ورودی یک(HIGH)،خروجی NOT بشه. در واقع ورودی صفر توی مدارم بی تاثیره و فقط ورودی یک،خروجی رو تغییر میده.
          با همه ی این تفاسیر گیتNOT جوابگو نیست.
          در ضمن برای کار من JKflip flop مناسبه همچنین مدار بی استابل ترانزیستوری.
          مشکل من سر انتخابه + مدارات پیشنهادی شما دوستان عزیز
          و جدا از اینا میخام روش انتخاب درست طراحی مقادیر المانهای مولتی ویبراتور بی استابلو یاد بگیرم(تو دانشگاه فقط تحلیلو گفتن)

با تشکر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در طراحی مدار logic

نوشته اصلی توسط cortex-m3
            ولی مداری که من میخام اینطوریه که به ازای هر ورودی یک(HIGH)،خروجی NOT بشه. در واقع ورودی صفر توی مدارم بی تاثیره و فقط ورودی یک،خروجی رو تغییر میده.
            پس شما مداری میخوای که هر وقت ورودی یک شد خروجیت عوض شه
            به عنوان مثال اگه خروجیت صفر باشه و ورودیت یک بشه ، خروجی عوض بشه و یک بشه

دیدگاه

خب یک فلیپ فلاپ نوع T استفاده کن. هروقت یک لبه بالارونده دریافت کنه خروجی عکس میشه
              ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

با سلام
                نوع T-flip flop پیدا نمیشه.اگه شمارشو دارید بدید.
                در ضمن کار من با JK-flip flop حل میشه ولی دقت کنید که میخام با ترانزیستور بسازم تا روش طراحیشو یاد بگیرم.
                +از نظر قیمت JK-flip flop با T-flip flop چه تفاوتی داره؟

با تشکر

دیدگاه

T رو که با JK یا D میسازن. نیازی به نوع آماده اش نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X