اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ساعت دقیق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت ساعت دقیق

برای ساخت ساعت دقیق میشه به rtc داخلی میکرو اعتماد کرد ؟ با تغییر دما و گذشت زمان درست کار میکنه؟
    چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

پاسخ : ساخت ساعت دقیق

نوشته اصلی توسط mikla
    برای ساخت ساعت دقیق میشه به rtc داخلی میکرو اعتماد کرد ؟ با تغییر دما و گذشت زمان درست کار میکنه؟
    سلام دوست عزیز من با rtc داخلی و کریستال 32.768 و مگا 8 بستم هیچ مشکلی نداره فقط هر شبانه روز چهار ثانیه عقب میموند و من هر شب ساعت 12 شب 4 ثانیه به اون اضاف کردم الان شش ماهه که دقیق کار میکنه :wow:
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

من هم این کار رو انجام دادم و مثل دوستمون 3-4 ثانیه در روز خطا داشت. البته اگر کریستال مرغوب باشه این خطا کمتر میشه. با ساعت و تقویم چند ماهه داره کار می کنه. :smile:
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

یعنی منم تست نکنم دیگه ؟! هر روز 4 ثانیه اظافه کنم ؟! :mrgreen: چه ساعتی ؟! 0:00 ؟
        فتو بلاگ من
        کاردستی ها :
        روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
        فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
        کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shankimout
          یعنی منم تست نکنم دیگه ؟! هر روز 4 ثانیه اظافه کنم ؟! :mrgreen: چه ساعتی ؟! 0:00 ؟
          نه به نظر من یک روز اندازه بگیرید و همون قدر اضافه یا کم کنید.

دیدگاه

تقریبا " اگه تمام قطعات اعم از میکرو و کریستال مرغوب باشه میشه گفت که دقیق کار میکنه ( که اسمشم روشه real time clock )

بهتره کریستال رو از نوعی استفاده کنید که تو کامپیوتر ها استفاده میشه ( رو مادربرد .. فکر کنم 700 تومن هستش ! )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد ثانی
              تقریبا " اگه تمام قطعات اعم از میکرو و کریستال مرغوب باشه میشه گفت که دقیق کار میکنه ( که اسمشم روشه real time clock )

بهتره کریستال رو از نوعی استفاده کنید که تو کامپیوتر ها استفاده میشه ( رو مادربرد .. فکر کنم 700 تومن هستش ! )

درسته، من هم یه کریستال از روی یه مادر برد قدیمی داشتم باهاش تست کردم خیلی بهتر شد، اما من نتونستم کریستال مرغوب تو بازار پیدا کنم، شما این رو که می فرمایید از کجا تهیه کردید؟

دیدگاه

از خیابون جمهوری ........ دقیقا" نمیدنم (یعنی اسمشو نمیدونم ) کدوم مغازه بود ..

ولی از طرف پرسیدم گفت نوع معمولی 50 تومن
                نوع مرغوب 700 تومن

تفاوت قیمت و حس میکنید :rolleyes:

دیدگاه

یه سوال میکنم لطفا بهم نخندین :mrgreen: :biggrin: منظور از استفاده از rtc داخلی میکرو قرار دادن کریستال 32768 بین دو پایه TOSC1 , TOSC2 و استفاده از دستور CONFIG CLOCK=SOFT هست و تو هر میکرویی میشه استفاده کرد یا اینکه فقط برای میکروهایی که RTC داخلی تو دیتاشیدشون تعریف شده مثل AT90S8583 باید استفاده بشه
                  اگه تو این میکرو های خاص میشه ازش استفاده کرد جوان الکترونیک که ای نوع میکرو ها رو نداشت اگر هم از هر میکرویی مثل ATMEGA32 هم میشه استفاده کرد پس چرا برنامه ای که تو کتاب کاهه اورده شده تاریخ و زمانی رو که رویLCD نشون میده رو تغییر نمیده و فقط همون مقدار اولیه رو رفرش میکنه oo:
                  من از همون برنامه ای که تو کتاب کاهه بود استفاده کردم
                  چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

دیدگاه

از قدیم گفتن مریض دکترو ببینه خودش خوب میشه ساعت منم راه افتاده :wow:
                    مشکلشم این بود که میکرو رو اشتباهی تعریف کرده بودم :eek: البته نمیدونم چرا مقدار اولیه رو درست نشون میداد oo:

دیدگاه

یعنی منم تست نکنم دیگه ؟! هر روز 4 ثانیه اظافه کنم ؟! چه ساعتی ؟! 0:00 ؟

سلام.
                      این 4 ثانیه بستگی به نوع کریستال داره اگه به قول دوستمون از نوع مرغوب تهیه کنی این 4 ثانیه کمتر میشه.شما این مدارو ببند و با یه کرنومتر و یا یه ساعت دقیق چک کن ببین تو 24 ساعت چند ثانیه عقب میمونه یا جلو میفته.بعد اون مقدار رو هر 24 ساعت کم یا زیاد کن
                      www.icesi.ir

دیدگاه

کریستال دقیق دارم ، اما این کریستالی که گزاشتم رو تنگ میکرو از همون معمولی هاست .
                        فتو بلاگ من
                        کاردستی ها :
                        روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                        فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                        کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shankimout
                          کریستال دقیق دارم ، اما این کریستالی که گزاشتم رو تنگ میکرو از همون معمولی هاست .
                          به نظر من بهترین استاد امتحانه
                          انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                          [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                          http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

راهنمایی

سلام
                            میشه لطف کنید برنامهای رو بذارید که علاوه بر ساعت وتاریخ قابل تنظیم برای الارم برای اوقات شرعی 365 روز باشه.
                            با تشکر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X