اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 12 ولت 6 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 12 ولت 6 آمپر

سلام دوستان ؛
    من برای پروژم می خاستم از پاور کامپیوتر استفاده کنم که تازه فهمیدم نوشته های روی پاور خالی بندیه
    خب من به 12 ولت 6 آمپر نیازمندم حالا از دوستان کسی هست که بگه چطور میشه ساختش یا چه چیزایی می خاد
    ممنون

پاسخ : منبع تغذیه 12 ولت 6 آمپر

نوشته اصلی توسط human600
    سلام دوستان ؛
    من برای پروژم می خاستم از پاور کامپیوتر استفاده کنم که تازه فهمیدم نوشته های روی پاور خالی بندیه
    خب من به 12 ولت 6 آمپر نیازمندم حالا از دوستان کسی هست که بگه چطور میشه ساختش یا چه چیزایی می خاد
    ممنون
    برو ترانسشو بخر و بعد پل دیود و خازن 4700 میکرو فاراد ...http://iran-micro.com/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AA%DA%A9-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-p-7669.html

دیدگاه

سلام
      ببخشید حالا اگه ترانس بخرم پل دیود و خازن 4700 میکرو فاراد برای کجاشه ؟
      و حالا با داشتن این ترانس اگه یه موقع بخام رو 3 یا 5 آمپر کار کنم راهی هست ؟
      یعنی میشه 12 ولت رو ثابت نگه داشت و آمپرش رو بالا و پایین کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط human600
        سلام
        ببخشید حالا اگه ترانس بخرم پل دیود و خازن 4700 میکرو فاراد برای کجاشه ؟
        و حالا با داشتن این ترانس اگه یه موقع بخام رو 3 یا 5 آمپر کار کنم راهی هست ؟
        یعنی میشه 12 ولت رو ثابت نگه داشت و آمپرش رو بالا و پایین کنیم
        این سه تا برای بخش تغذیه هست و ولتاژ خروجی تقریبا 17 ولت هست با یه 7812 میتونید رگولش کنید اما چون جریان کاری شما زیاده این رگولاتور بدرد نمیخوره

معمولا با وصل شدن به بار ولتاژ 12 ولت میشه و نیازی به رگوله ولتاژ نیست حالا بستگی داره بارتون چی باشه
        با یه ترانزیستور قدرت مثل 2n3055 جریانو کنترل کن . مدار های زیادی در رابطه با منبع تغذیه متغیر و بایاسینگ ترانزیستور ها هست بگرد پیدا میکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X