اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول nRF24LU1+

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول nRF24LU1+

سلام
    دوستان من یخوام اطلاعاتی رو از میکروکنترلر به کامپیوتر انتقال بدم. یه جستجویی که کردم، چند تا ماژول پیدا کردم. راستش چون باودریتم بالای 115200 هستش، نمی تونم از ماژول های بلوتوث که به سریال وصل میشن استفاده کنم. ماژول nRF24LU1+ رو پیدا کردم که سرعتش بالای 1Mbps هستش. حالا نکته ای که بران مهمه اینه که:
    1. تا حالا کسی با این ماژول کار کرده ؟ (من میخوام با AVR یا ARM راش بندازم)
    2. از طرف میکرو سرعت ارسال اطلاعات میتونه بالای سریال باشه، اما سمت کامپیوتر من بازم محدودیت ارتباط سریال رو خواهم داشت ؟
    3. ارتباط USB برای این ماژول چطور هستش؟ یعنی نیازی به نوشتن درایور و این حرفا هستش ؟
    ممنون
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : راه اندازی ماژول nRF24LU1+

نوشته اصلی توسط ajapyy
    سلام
    دوستان من یخوام اطلاعاتی رو از میکروکنترلر به کامپیوتر انتقال بدم. یه جستجویی که کردم، چند تا ماژول پیدا کردم. راستش چون باودریتم بالای 115200 هستش، نمی تونم از ماژول های بلوتوث که به سریال وصل میشن استفاده کنم. ماژول nRF24LU1+ رو پیدا کردم که سرعتش بالای 1Mbps هستش. حالا نکته ای که بران مهمه اینه که:
    1. تا حالا کسی با این ماژول کار کرده ؟ (من میخوام با AVR یا ARM راش بندازم)
    2. از طرف میکرو سرعت ارسال اطلاعات میتونه بالای سریال باشه، اما سمت کامپیوتر من بازم محدودیت ارتباط سریال رو خواهم داشت ؟
    3. ارتباط USB برای این ماژول چطور هستش؟ یعنی نیازی به نوشتن درایور و این حرفا هستش ؟
    ممنون
    جواب سوال 2: یک مبدل سریال به USB با چیپ FT232RL بخری یا بسازی راحت تا 2Mb میتونی به کامپیوتر وصل شی. یعنی سریال 2Mb داری روی کامپیوتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedf_hamedf
      جواب سوال 2: یک مبدل سریال به USB با چیپ FT232RL بخری یا بسازی راحت تا 2Mb میتونی به کامپیوتر وصل شی. یعنی سریال 2Mb داری روی کامپیوتر
      یعنی پورت کام که تو سیستم به وجود میاد دیگه محدودیت 115200 رو نداره ؟
      و من می تونم باودریت رو تا 2Mbs بالا بیارم ؟
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
        یعنی پورت کام که تو سیستم به وجود میاد دیگه محدودیت 115200 رو نداره ؟
        و من می تونم باودریت رو تا 2Mbs بالا بیارم ؟
        بله به راحتی میتونی. البته از نرم افزاری استفاده کن که اجازه تنظیم هر بادریت را بده خودش بادریتهای فقط استاندارد را فیکس نکرده باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X