اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرای سیستم عامل بلادرنگ µC/OS بر روی برد آموزشی STM32F103ZET6 Cortex-M3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرای سیستم عامل بلادرنگ µC/OS بر روی برد آموزشی STM32F103ZET6 Cortex-M3

سیستم عامل بلادرنگ µC/OS به عنوان سیستم عاملی قابل حمل، مقیاس پذیر، ROMable و چند وظیفه ای برای پلتفرم های مختلف میکروکنترلری و DSP ها مطرح می باشد. این سیستم به دلیل منبع باز بودن بسیار معروف بوده و به لحاظ پشتبانی از تعداد پردازنده های بسیار زیاد نسبت به سایر رقبا زبان زد خاص عام می باشد .

سیستم عامل µC/OS در نسخه ۲ قابلیت اجرای ۲۵۰ Task محول شده به آن را دارا می باشد . در اجرای Task ها امکانات بی نظیری همچون سمافورها، پرچم ها رخدادها، صندوق های پستی، زمانبد بسیار هوشمند و پیشرفته شما را در اجرای هر چه بهتر Task هایاری می رسانند . این سیستم عامل حدود ۶ الی ۲۴ کیلوبایت از فضای برنامه شما را اشغال می کند و از این بابت منابع حافظه کمتری را در اختیار می گیرد . اکثر امکانات برد در قالب برنامه های جدا گانه توسط رابط کاربری آسان و پیشرفته لمسی قابل دسترس می باشند.

برای راه اندازی آن ابتدا برد آموزش را با استفاده از کامپایل سورس یا فایل هگز کامپایل شده پروگرم کنید.

کارت مموری را با fat32 فرمت کرده و محتویات پوشه SD FILES را به شاخه اصلی مموری کپی کنید.
    مموری را وارد برد آموزشی کرده و برد را روشن نمایید.
    هنگام لود اولیه فایل های سیستمی به فلش اصلی سیستم انتقال پیدا کرده و سیستم لود میشود.
    در صورتی که تاچ کالیبره نباشد می توانید هنگام بوت کلید ۱ را فشرده و نگه دارید تا برنامه کالیبره کردن لود شود.
    می توانید از کلید ۵ برای بازگشت از برنامه ها استفاده کنید.
    برای راه اندازی آن ابتدا برد آموزش را با استفاده از کامپایل سورس یا فایل هگز کامپایل شده پروگرم کنید.

کارت مموری را با fat32 فرمت کرده و محتویات پوشه SD FILES را به شاخه اصلی مموری کپی کنید.
    مموری را وارد برد آموزشی کرده و برد را روشن نمایید.
    هنگام لود اولیه فایل های سیستمی به فلش اصلی سیستم انتقال پیدا کرده و سیستم لود میشود.
    در صورتی که تاچ کالیبره نباشد می توانید هنگام بوت کلید ۱ را فشرده و نگه دارید تا برنامه کالیبره کردن لود شود.
    می توانید از کلید ۵ برای بازگشت از برنامه ها استفاده کنید.

کد HTML:

<center><iframe src="http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/6tqRk/vt/frame" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" height="360" width="640" ></iframe>
    برای دانلود برنامه های جدید برد آموزشی STM32F103ZET6 Cortex-M3 به این لینک مراجعه کنید: http://link.eca.ir/504

پاسخ : اجرای سیستم عامل بلادرنگ µC/OS بر روی برد آموزشی STM32F103ZET6 Cortex-M3

سلام. آقا من اینو ریختم ولی ارور system file error میده. با دوتا رم یکی 8 گیگ و یکی 1 گیگ امتحان کردم نشد.
    برای فرمت هم fat32 رو امتحان کردم و هم fat16 ولی هیچ کدوم جواب نداد.

دیدگاه

دوستان ینی هیچ کس این برنامه رو تست نکرده یه فیدبک به ما بده؟؟
      حالا این هیچ ولی پشتیبانی ترکونده ها! جناب بلورچیان شما که لا اقل یه بار تست کردی چی شما هم نظری نداری؟ oo:

دیدگاه

والا بقیه رو نمیدونم که به مشکل خوردند یا نه ولی .... چند روزی هست به خاطر برخی کارهای شرکت درگیریم و از من گرفته تا بخش R&amp;D دسترسی راحت به اینترنت و کارهامون نداریم.
        1-2 روز دیگه من رسیدگی میکنم و جواب میدم

دیدگاه

آقای بلورچیان به نظر من بهتره که emWin هم برای این برد پورت بشه
          یکی از قابلیت هایی که برد های رقیب دارن، وجود BSP برای emWin هست! پورت کردنش کمتر از یک روز وقت میگیره و سریعه!
          فقط باید STemWin رو دانلود کنید و رو فایل های Configش کار کنید. اگه مایلید بیشتر توضیح بدم.
          چون emWin برخلاف این GUI به راحتی توسعه داده میشه.

دیدگاه

اینم تصاویر EMWIN
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51501.msg593998#msg593998

دیدگاه

1-2 روز دیگه من رسیدگی میکنم و جواب میدم

اینم عکس از برد و اروری که میگیره:

دیدگاه

دوست عزیز اول اون کلید boot1 دیپ سوئیچ رو offکنید بعد یه کارت مموری (مثلاً 1G) را با fat32 فرمت کنید و محتویات پوشه SD FILES مربوط به فایل STM UCOS APP را به شاخه اصلی مموری کپی کنید
                بعد مموری را وارد برد آموزشی کنید و برد رو روشن کنید ، لود اولیه سیستم فایل های سیستمی رو به فلش اصلی دستگاه انتقال می ده و سیستم لود میشه. و مشکل ارور شما حل میشه
                [move][shadow=red,left]پیش به سوی فردا[/shadow][/move]
                [move][shadow=blue,left]پیش به سوی فردا[/shadow][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kmz
                  دوست عزیز اول اون کلید boot1 دیپ سوئیچ رو offکنید بعد یه کارت مموری (مثلاً 1G) را با fat32 فرمت کنید و محتویات پوشه SD FILES مربوط به فایل STM UCOS APP را به شاخه اصلی مموری کپی کنید
                  بعد مموری را وارد برد آموزشی کنید و برد رو روشن کنید ، لود اولیه سیستم فایل های سیستمی رو به فلش اصلی دستگاه انتقال می ده و سیستم لود میشه. و مشکل ارور شما حل میشه
                  باز ممنون از لطف شما جناب kmz آقای بلورچیان که کلا یادشون رفت :biggrin: ولی کارهایی که گفتید رو انجام دادم و نتیجه نگرفتم. اینم عکس و دیپ سوئیچ:

اینم عکس محتویات مموری(8 گیگ 1 گیگ و 64 مگابایت هم تست کردم):

جناب kmz شما خودتون با برد تست کردید و نتیجه گرفتید؟؟

دیدگاه

شاید باید خود پوشه SD FILES کپی شه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
                      شاید باید خود پوشه SD FILES کپی شه
                      ممنون از همراهیتون اون کارم کردم نشد :sad:

دیدگاه

مشکل از همین پوشه بازیاس!
                        به نظرم باید از اول یه ایمیج از مموری کارت اصلی تهیه میشد و در کنار برنامه گذاشته میشد!
                        شما بیا و یه بار با SD Formatter که خود sdcard.org ارائه میکنه کارتت رو فرمت کن. به ویندوز نمیشه اعتماد کرد :biggrin:
                        بعد اگه Quick format جواب نداد یه بار کلا فرمتش کنید.

دیدگاه

ممنون از کمکتون اگه منظورتون برنامه ایه که تو عکس زیر نشون دادم قبلا اونم تست کردم!

دیدگاه

به نظرم با یه برنامه جدا فقط عملکرد قسمت SD رو چک کنید.
                            ا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plasma
                              به نظرم با یه برنامه جدا فقط عملکرد قسمت SD رو چک کنید.
                              ا
                              ممنون ولی این کار رو هم کردم واز روی sd تونستم عکس نمایش بدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X