اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال حدود 100 avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال حدود 100 avr

سلام
    من احتیاج دارم که حدود 100 تا avr به هم متصل کنم به این صورت که یه avr نقش فرستنده رو بازی کنه و بقیه فقط گیرنده باشن
    حالا یه چند تا سوال برام پیش اومده به نظر شما اگه از rs232 استفاده کنم و کل rx ها رو به هم وصل کنم مشکلی پیش نمیاد و برای اینکه جریان کم نیارن برای هر چند تا گیرنده یه تقویت کننده بزارم
    به نظر شما برای تقویت و جلو گیری از افت ولتاژ چه راه کاری استفاده کنم ؟

مرسی

پاسخ : اتصال حدود 100 avr

علی اقا شما باد با rs485 می تونی تعداد 128 deviceرو با هم شبکه کنی .
    این روشی که شما میگید رو تا به حال ندیدم ، کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR از اقای مهندس پرتوی فر رو مطالعه کوچیک داشته باشی خیلی کمکت میکنه .

دیدگاه

سلام
      مرسی از جوابت من تو این پروژه نمی تونم از چیپ واسط استفاده کنم یعنی فقط از یه چیپ میتونم استفاده کنم و تعداد میکرو ها ممکنه از 100 تا هم بیشتر بشه یعنی سیستم یه جوری باید طراحی بشه که ماژولار باشه و قابلیت گسترش نامحدود داشته باشه و البته یادآوری می کنم که گیرنده ها هیچ گونه ارسالی ندارن و فقط اطلاعات رو دریافت می کنن و فقط یه فرستنده داریم برای همین این شکل از اتصال به ذهنم رسید

دیدگاه

سلام
        چیپ RS458 محدودیت 32 قطعه روی هر باس رو دارید، برای گسترش شبکه باید از ریپیتر های 485 استفاده کنید. البته انواع خاص 485 هم هست که تا 256 تا رو میشه با هم شبکه کرد ولی تو بازار ایران نیست.
        بدون واسط به نظرم ممکن نیست، البته روش اتصال خیلی بستگی به محیط و فاصله بین فرستنده و گیرنده ها داره، در کل پیشنهاد من 485 هستش.

موفق باشی
        دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
        گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
        من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
        قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
        مولانا

دیدگاه

سلام اگه نخواین از 458 استفده کنید بنظرم باید با ترانزیستور خودتون ریپیتر بسازید وگرنه امکان نداری دیتا سالم برسه
          البته خودم تو همچین ابعادی تست نکردم ولی منطقا باید کار کنه

head<=
          ...تشکر خدا...
          [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

سلام
            مرسی از جوابت منم تو همین فکر بودم که از ترانزیستور استفاده کنم فقط باید ببینم برای هر چند تا گیرنده یه ترانزیستور باید بزارم فک کنم باید تو عمل تست کنم و نتیجه رو بررسی کنم

دیدگاه

سلام مهندس
              اینجور که من از توضیحات شما فهمیدم. اینه که n میکرو می خوان با یه میکروی فرستانده در ارتباط باشند. شما می خواید داده هاتون برای چند میکرو همزمان ارسال بشه؟
              اگه بخواید با تاخیر داده ها برای میکرو های دیگه ارسال بشه همون ارتباط تک به تک میشه و فرقی نمی کنه. شما اگه فاصلتون زیاد باشه اون وقت به تقویت کننده و ریپیتر نیاز پیدا می کنید.
              من 5 میکرو رو بدون rs232 و rs485 به هم وصل کردم و تبادل اطلاعات رو به راحتی انجام میدند. مشکلی نداشتن. میشه فاصله ی میکرو ها تا فرستنده چقدره؟ ارسال داده ها برای میکرو ها به چه صورت هست؟؟
              هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر شما آنرا غیر ممکن سازید.

دیدگاه

سلام
                من اون شیوه رو امتحان کردم جواب داد اما یه مشکلی که داشت این بود که ادرس دهی به میکرو ها باید تو کد برنامه یا خارجی انجام می شد و برای تعداد زیاد دردسر داشت این بار اومدم یه راه دیگه امتحان کردم یعنی میکرو ها رو یکی یکی بهم وصل کردم به این صورت که ورودی یکی به خروجی قبلی می خوره و آدرس دهی هم اوتوماتیک انجام میش برای انتقال اطلاعات هم از وقفه خارجی استفاده کردم این راه خوب جواب میده و دیگه مشکل تقویت هم وجود نداره چون هر نود خودش هم دریافت کنندس هم تقویت کننده فقط یه مشکلی که الان برام پیش اومده اینه که توی سرعت های بالا انتقال انگار میکرو ها اطلاعات رو کامل منتقل نمی کنن و خطا پیدا میشه البته من فقط با کریستال 8 داخلی تست کردم و با کریستال خارجی هنوز تست نکردم حالا فردا تست می کنم ببینم چی میشه
                کسی اطلاع داره میکرو تا چه فرکانسی رو می تونه توی وقفه خارجی مد change تشخیص بده؟

دیدگاه

من خودم این کارو انجام ندادم ولی یکی از دوستام برای پروژه پایانیش 128 تا میکرو رو باهم شبکه کرده بود و از rs232 استفاده کرده بود و مشکلی هم نداشته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali3635
                    سلام
                    من اون شیوه رو امتحان کردم جواب داد اما یه مشکلی که داشت این بود که ادرس دهی به میکرو ها باید تو کد برنامه یا خارجی انجام می شد و برای تعداد زیاد دردسر داشت این بار اومدم یه راه دیگه امتحان کردم یعنی میکرو ها رو یکی یکی بهم وصل کردم به این صورت که ورودی یکی به خروجی قبلی می خوره و آدرس دهی هم اوتوماتیک انجام میشه برای انتقال اطلاعات هم از وقفه خارجی استفاده کردم این راه خوب جواب میده و دیگه مشکل تقویت هم وجود نداره چون هر نود خودش هم دریافت کنندس هم تقویت کننده فقط یه مشکلی که الان برام پیش اومده اینه که توی سرعت های بالا انتقال انگار میکرو ها اطلاعات رو کامل منتقل نمی کنن و خطا پیدا میشه البته من فقط با کریستال 8 داخلی تست کردم و با کریستال خارجی هنوز تست نکردم حالا فردا تست می کنم ببینم چی میشه
                    کسی اطلاع داره میکرو تا چه فرکانسی رو می تونه توی وقفه خارجی مد change تشخیص بده؟
                    میشه بگید آدرس دهی چطور اتوماتیک میشه؟!!!! شما میکرو ها رو بصورت حلقه ای به هم متصل کردید دیگه!!! با کریستال خارجی هم تست کن و نتیجشم برامون بذار.
                    هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر شما آنرا غیر ممکن سازید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X