اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کابل شبکه به میکرو کنترل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کابل شبکه به میکرو کنترل

سلام.
    من میخواستم بدونم چه جوری میشه از پروتکل tcp و با استفاده از ethernet به شبکه وصل شد و مثلن پینگ گرفت؟
    با هر میکرو کنترلی که بشه من میخوام انجام بدم.
    [glow=red,2,300][shadow=red,left]Ayric oo:[/shadow][/glow]

پاسخ : اتصال کابل شبکه به میکرو کنترل

با سلام

شما باید از آیسی های کنترلر شبکه مثل ENC28J60 یا W5100 استفاده کنین.

ویرایش: میکروی 18f97j60 هم داخلش ماژول شبکه داره و به تنهایی قابل استفاده ست.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

با این ماژول ها آیا میشه کانکشن های شبکه را تست کرد؟
      مثلن میشه ping گرفت؟

اگه میشه کتابخونه اون رو هم برای isis برام بزارین.
      ممنون

دیدگاه

اینها که گفتم آیسی هستن. ولی استفاده از ماژول برای دفعه اول بنظرم راه بهتریه.

کلیه امکانات یه آی پی رو در اختیار شما میذاره. حتی یه web page که البته به میزان حافظه سیستم بستگی هم داره. من خودم هنوز باهاشون کار نکردم. ولی دوستان رو دیدم که کار کردن.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          شما دو راه دارید :
          1- استفاده از ماژول های تبدیل سریال به اترنت مثل ENC28J60 یا EZL60L که سریال رو به اترنت تبدیل میکنه و بالعکس . مزیت این روش سادگی ارتباط هستش و شما بدون این که اطلاعات حرفه ای در مورد شبکه و سوکت داشته باشید می تونید از بستر شبکه استفاده کنید . ( نوع EZL60 بهتره ) . عیب این ماژول ها این هستش که شما از حداکثر سرعت شبکه نمیتونید استفاده کنید به خاطر این که پورت سریال میکروکنترلر شما حداکثر با سرعت 115200 کار میکنه .

2- استفاده از میکروکنترلرهایی که خودشون پورت شبکه دارن ( پایه گاز سوز :biggrin . مثل همون میکروی PIC که دوستمون معرفی کردن . البته من خودم میکروکنترلر های ARM به خصوص AT91SAM7X256 رو برای این کار به شما پیشنهاد میکنم . مزییت این کار استفاده از حداکثر سرعت شبکه (100MB) هستش . البته میکروکنترلر توی این روش نمی تونه مستقیما به شبکه اترنت وصل بشه و باید یک ای سی واسط برای پوشش دادن لایه فیزیکی استفاده بشه . عیب این روش اینه که باید بشینی و ARM و زبان C رو در مرحله اول یاد بگیری و بعدش بری سراغ یادگیری اصول شبکه و سوکت
          حالا انتخاب با شماست .
          موفق باشید.
          انجمن LABVIEW
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
          اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
            اینها که گفتم آیسی هستن. ولی استفاده از ماژول برای دفعه اول بنظرم راه بهتریه.

کلیه امکانات یه آی پی رو در اختیار شما میذاره. حتی یه web page که البته به میزان حافظه سیستم بستگی هم داره. من خودم هنوز باهاشون کار نکردم. ولی دوستان رو دیدم که کار کردن.
            اگه میشه از این ماژول ها که گفتین بیشتر صحبت کنین.

نوشته اصلی توسط nex2004
            استفاده از میکروکنترلرهایی که خودشون پورت شبکه دارن ( پایه گاز سوز :biggrin . مثل همون میکروی PIC که دوستمون معرفی کردن . البته من خودم میکروکنترلر های ARM به خصوص AT91SAM7X256 رو برای این کار به شما پیشنهاد میکنم . مزییت این کار استفاده از حداکثر سرعت شبکه (100MB) هستش . البته میکروکنترلر توی این روش نمی تونه مستقیما به شبکه اترنت وصل بشه و باید یک ای سی واسط برای پوشش دادن لایه فیزیکی استفاده بشه . عیب این روش اینه که باید بشینی و ARM و زبان C رو در مرحله اول یاد بگیری و بعدش بری سراغ یادگیری اصول شبکه و سوکت
            حالا انتخاب با شماست .
            این که شما میگین یه مقداری برای من سخته.

دوستان و استادان گرامی یه سوال دیگه
            نظرتون راجع به آردوینو چیه ؟ چون خودش شیلد شبکه داره... :rolleyes:

دیدگاه

برای شروع کارتون میتونید از LPC1768 استفاده کنید ، و از دستورات CMSIS برای راه اندازی شبکه اترنت اون استفاده کنید
              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

در استفاده از PIC18F97J60 شک نکن!
                هیچ مدار اضافی احتیاج نداره.
                نرم افزارش رو هم از سایت Microchip دانلود کن. از نسخه های 2013 Microchip Solutions استفاده کن. جدیدا اسمش رو به Microchip Library Application تغییر داده که به نظر من نسخه های قدیمی قابل فهم تر بودن.
                من از نسخه microchip_solutions_v2013-06-15 استفاده می کنم.
                فایل help خیلی جامعی داره.
                برای شروع از فولدر زیر: C:\microchip_solutions_v2013-06-15\TCPIP\Demo App پروژه C18-PICDN2_ETH97 رو اجرا کن. سپس در فایل های مربوط به config و این چیزا بگرد پین ها رو بر اساس برد خودت تغییر بده. حواست باشه شبکه فقط با کریستال 25MHz کار می کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X