اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاثیر ویندوز 64 و 32 بیت روی سخت افزار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاثیر ویندوز 64 و 32 بیت روی سخت افزار

سلام
    لطفا یکی بگ فرق ویندوز 32 با 64 بیت چیه و چه تاثیری روی سخت افزار داره؟
    من لپ تاپ لنوو دارم و خودش یه dvd ویندوز 8 و 64 بیت همراهش بود که اگه ویندوز 64 بیت 8 رو نصب نکنم درایورهاش نصب نمیشه.
    بعضی میگن که کارایی سخت افزار به طور کامل با 64 بیت ممکنه و با 32 نمیشه! این تا چه حد درسته؟
    لپ تاپ من هم مدام باد گرم میده و گاهی صدای بوق کوتاهی ازش میاد میدونید چرا؟ ممکنه علتش همین ویندوز 64 بیتی باشه؟
    اگه ایکس پی 32 بیت نصب کنم به نظر شما از حداکثر توان سخت افزاری استفاده نکردم؟
    lenevo z510
    cpu core i5
    h.d.d 1T byte
    v.g.a 2G
    رم فک کنم 6 یا 4 باشه اینو مطمئن نیستم.
    متشکر.
    لطفا به تمام سوالاتم پاسخ بفرمایید. :sad:
    عجب چیزی بود این الکترونیک و من نمیدونستم.آخ آخ آخ :cry2:
    میخوام پولامو جم کنم از جو زمین بزنم بیرون!

پاسخ : تاثیر ویندوز 64 و 32 بیت روی سخت افزار

سلام
    با ویندوز 32 بیت حداکثر تا 4 گیگ رم پشتیبانی میشه.
    نوشته اصلی توسط MasoudSincere
    بعضی میگن که کارایی سخت افزار به طور کامل با 64 بیت ممکنه و با 32 نمیشه! این تا چه حد درسته؟
    روی عملکرد کارت گرافیک هم تاثییر میزاره.واین 64 بیتی بودن یکی از قابلیت های سی پی یو هستش و به طور نامحسوسی روی سرعت سیستم تاثییر میزاره.
    لپ تاپ من هم مدام باد گرم میده و گاهی صدای بوق کوتاهی ازش میاد میدونید چرا؟ ممکنه علتش همین ویندوز 64 بیتی باشه؟
    نه.
    اگه ایکس پی 32 بیت نصب کنم به نظر شما از حداکثر توان سخت افزاری استفاده نکردم؟
    بله.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

اینطور که مشخصه 64 بیت بهتر از 32 بیته.
      اما چرا داغ میکنه در حالی که هیچ بازی هم روی سیستم نصب نیست.
      برادرم یه لپ تاپ acer با امکانات پایین تر از مال من داره ولی داغ نمیکنه در حالی که بازی سنگینی مثل فلش پوینت و کال آف دیوتی رو مدام بازی میکنه؟ :cry2:
      برادرم از ویندوز 7 و 32 بیت استفاده میکنه.

دیدگاه

شاید مشکل دیگه ای داره.به تسک منجر ویندوز برید شاید برنامه ای بی جهت داره از منابع سیستم استفاده میکنه.
        این که هوای گرم از لپ تاب خارج میشه.چیز بدی نیست شما با نرم افزار دمای سی پی یو و گرافیک و.. رو بررسی کنید(اگه فکر میکنید دمای سیستم زیادی بالا هست).اینکه مقایسه بشه بایه لپ تاب ضعیف تر هم طبیعیه که سی پی یوی قویتر مصرف و توان بیشتری داشته باشه و گرمای بیشتری تولید کنه.
        قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

یه سری نرم افزار های باگ دار میتونن با گیر افتادن در یک حلقه یا ... فعالیت cpu رو بالا ببرن و باعث این مشکل بشن
          مثلا شخصا با دو مورد مواجه شدم که یکی سرویس cdslmd هست که لایسنس منیجر اورکد هست که احتمالا به علت کرکی بودن مشکل داره
          یا حتی یک مورد دیگه سرویس LMS هست که یک سرویس مربوط به تکنولوژی Intel AMT هست که متاسفانه باگ داره ....
          معمولا این دو سرویس در حالت عادی مشکلی ندارن ولی بعد از چند ساعت اتفاقی وارد اون حلقه یا ... میشن و شروع میکنن به مصرف بخش زیادی از cpu
          راه حلی که بنده استفاده کردم این هست که برای هر کدوم از این سرویس ها از طریق task scheduler یک تسک برنامه ریزی کردم که هر نیم ساعت اجرا بشه و این پروسس ها رو kill کنه که به خوبی هم تا حالا جواب داده

اگر لپ تاپ یا pc رو برای مدت طولانی مثلا برای دانلود شبانه یا ... روشن میزارید و میخواید حراراتش به حداقل برسه میتونید از طریق خود پاور ستینگ ویندوز یا نرم افزار های مثل throttlestop فرکانس cpu رو روی حداقل تنظیم و قفل کنید که تولید حرارت به حداقل برسه
          و کار مشابهی هم میتونید برای گرافیکتون بکنید که البته بستگی داره به سیستم گرافیکتون که یکم کارش پیچیده تر هست

با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Unregistered User
            یه سری نرم افزار های باگ دار ...
            سوال من اینه که چطور سیستم من با امکانات سخت افزاری بالاتر نسبت به لپ تاپ دیگه با سخت افزار پایین تر زودتر هنگ میکنه و گرم میشه؟
            رم من 6 هست.با اجرای Adobe Reader برای مشاهده یک فایل PDF هم CPU به شدت داغ میشه.آیا ممکنه مربوط به ویندوز 8 باشه؟
            همونطور که قبلا گفتم لپ تاپ برادرم با امکانات پایین تر و ویندوز 7 و 32 بیت میتونه بازی های با گرافیک بالا مثل Call Of Duty اجرا کنه اما من برای اجرای یک فایل PDF دچار مشکل میشم؟! :eek:

دیدگاه

اول بگم که سیستم عامل 64 بیت و 32 بیت تفاوت کوچیکی دارند و اون اینه که در سیستم عامل 64 بیت تمام آدرس ها 64 بیتی هستند و در 32 بیتی تمام آدرس ها 32 بیتی.
              سیستم عامل 64 بیت فقط کمک می کنه از حافظه رم بیشتری بهره ببری. و خیلی از نرمافزا ها برای افزایش سرعت پردازش از lookup table و حافظه برای افزایش سرعت بهره می برند. مثل خیلی از بازی ها. برخی نرمافزار های شبیه ساز و ... . مصلما حافظه بیشتری هم اشغال می کنن.
              ولی اگر رم بیشتر از 4 گیگ نداری استفاده از سیستم 32 بیتی بهتره. به دلیل این که حجم پردازش اندکی کاهش پیدا می کنه به دلیل حجم آدرس کمتر.
              من خودم لپ تاپم 4 گیگ رم داره و 32 بیت نسب کردم. نمی دونم چرا فقط از 3 گیگ استفاده می کنه و از 4 گیگ استفاده نمی کنه!!!
              در هر صورت تا بحال امکان نداشته رم سیستمم پر بشه. مگر چند بار که با matlab برنامه رم پر کن نوشتم.

امکانات سخت افزاری بیشتر در لپتاب منجر به مصرف انرژی بیشتر می شه. و دقیقا به میزان مصرف CPU و کارت گرافیک بستگی داره.
              حالا مصرف cpu و گرافیک به نرمافزار ها بستگی دارن و ویروس ها.
              تقریبا هرچی لپتاب قویتری باشه بیشتر داغ می کنه.
              همونطور که unregester user گفتن انواع ویروس و نرمافزا های پر مصرفِ بی فایده که همش کار می کشن ممکنه مصرف لپ تاپ شما رو ببرن بالا. من خودم بازی های سنگین رو رو لپتاپ کهنم اجرا می کنم با fram rate پایین و زیاد داغ نمی کنه. نیاز به cool pad نداره. به خاطر این که قدرتی هم نداره. مصرف بالایی نداره.
              pdf و flash و internet explorer و اینجور نرمافزار ها جدیدا پر مصرف شدن. یعنی الکی cpu زیاد می گیرن.
              یک CPU 1.6GHz سری atom تغریبا پردازشی به اندازه 1/5 تا 1/15 یک corei7 انجام می ده ولی مصرف برقش خیلی کمتر از این نسبته. طوری که اصلا نیاز به فن نداره. البته بعضی ها فن دارن.
              یعنی نسبت مصرف برق به پردازش با افزایش توان پردازشی زیاد تر می شه.

دیدگاه

سوال من اینه که چطور سیستم من با امکانات سخت افزاری بالاتر نسبت به لپ تاپ دیگه با سخت افزار پایین تر زودتر هنگ میکنه و گرم میشه؟
                رم من 6 هست.با اجرای Adobe Reader برای مشاهده یک فایل PDF هم CPU به شدت داغ میشه.آیا ممکنه مربوط به ویندوز 8 باشه؟
                همونطور که قبلا گفتم لپ تاپ برادرم با امکانات پایین تر و ویندوز 7 و 32 بیت میتونه بازی های با گرافیک بالا مثل Call Of Duty اجرا کنه اما من برای اجرای یک فایل PDF دچار مشکل میشم؟! :eek:
                عزیز من هم سوالتون رو جواب دادم دیگه ...
                شما ببین در همون حالتی که خیلی داغ میکنه در taskmanager نگاه کنید چند درصد سایکل های cpu اشغال شده و اینکه چه پروسس هایی بیشتر اشغال کردن زمان cpu رو
                حتی اگه رم کمتر از 4 هم دارید سیستم عامل 32 بیتی نصب نکنید ، با سیستم عامل 32 بیتی نمیتونید از نرم افزار های 64 بیتی استفاده کنید و الان خیلی از نرم افزار های حرفه ای و سنگین فقط نسخه 64 بیتی دارن و بقیه نرم افزار ها هم دارن کم کم به این سمت میرن
                حتی در رم کمتر از 4 هم 64 بیتی نسبت به 32 بیتی کارایی کمتری نداره ، ادرس ها طولانی تر هستند ولی ریجیستر ها و ادرس باس پردازنده هم همون قدر طول داره ...

در مورد لپ تاپ شما اگه دیدید بدون اینکه میزان اشغال بودن پردانده یا گرافیک(میتونید با نرم افزار gpu-z بررسی کنید)بالا باشه دما همچنان بالاست ، ممکن است فن و پره های هیتسینک گرد و غبار زیادی گرفته باشن یا ورودی های هوا با چیزی مسدود شده باشه یا روی سطح مناسبی قرار نمیدین لپ تاپ رو ، و اگر مشکل از اینها نبود امکان مشکل داشتن فن هست و اگر مشکل از فن نبود امکان مشکل داشتن مادربرد وجود داره ...
                اگر دور فن بالاست به احتمال قوی مشکل از همون بالا بودن مصرف پردازنده (به علت نرم افزار های باگ دار یا bloatware ها یا ...) یا پردازنده گرافیکی ، یا گرد و غبار داشتن فن و هیتسینک هست ، ولی اگر دیدید دور فن بالا نمیره و لپ تاپ داغ میکنه مشکل میتونه از فن یا مادربرد باشه
                البته تنظیمات بایوس رو هم بررسی کنید ، لپ تاپ های lenovo بعضا به صورت پیشفرض روی حالتی تنظیم شدن که دور فن رو پایین نگه دارند تا صدای کمتری ایجاد بشه برای کاربر ، اگر گزینه ای با عنوان fan always run on ac دیدید فعالش کنید
                با سپاس

دیدگاه

بله کاملا درسته که بعضی نرمافزار ها و مخصوصا نرمافزا های شبیه سازی مثلا solid works فقط 64 بیت دارن.
                  ولی بعضی نرمافزار های دیگه هم هستند که روی 64 بیت اصلا کار نمی کنن.
                  ولی مهم تر از همه سازگاری با DRIVER ها هستش. درایور ها رو معمولا فقط برای یک سیستم عامل می نویسن. البته لان داره وضع بهتر می شه ولی همچنان خیلی از درایور های دم و دستگاه های جانبی و خود سخت افزر های داخلی برای فقط 64 بیت یا 32 بیت نوشتن.
                  اگر لپ تاپ شما جدیده حتما درایور هاشو برای 64 بیت نوشتن. البته من لپتاپ جدید دیدم درایوراش 32 بیتی بودن.

تقریبا تمام cpu های امروزی باس دیتا FSB ـ 64 بیتی دارن. باس آدرس هم 64 بیتی هستش ولی فقط به شرطی استفاده می شه که سیستم عامل 64 بیتی گذاشته بشه.
                  این که آیا 32 بیت به خاطر آدرس 32 بیتی سرعت رو بیشتر می کنه یا نه به معماری سیستم بستگی داره.
                  البته اونطور که خوندم نوع compile برنامه مورد نظر تعیین می کنه آدرس چه طور استفاده بشه.
                  بحث پیچیده ایه. ولی من احتمال می دم که سازندگان به این نکته هم توجه کردن و احتمال می دم سرعت پردازش با آدرس 32 بیتی باید بیشتر باشه.
                  خوب اینو برنامه تعیین می کنه ولی سیستم عامل 32 بیتی ممکنه از 64 بیتی اندکی سریع تر باشه. البته شاید هم مخصوصا سازندگان همچین چیزی رو قرار نداده باشن که مردم برن 64 بیت بخرن.
                  من قبلا در این مورد زیاد تحقیق کردم و به نتیجه نرسیدم. چون کسی هم زیاد به این موضوع وجهی نداره.
                  شاید بشه تست کرد. تو visual studio می شه برنامه مخصوص 32 بیت یا 64 بیت نوشت. و در دو لپتاپ کاملا یک نوع یک برنامه می نویسیم برای 32 بیت و یکی برای 64 بیت ببینیم کدوم سریع تر کار می کنه.

دیدگاه

پردازنده در حالت 32 بیتی فقط بخشی از مدارات داخلیش بلا استفاده میشه ، به هیچ وجه نمیشه کاری کرد که سرعتش در حالت 32 بیتی بیشتر بشه
                    چرا که معماری پردازنده ثابت هست
                    طول پیپ لاین ثابت هست ، میزان کش ثابت هست ، فرکانس ثابت هست ، بقیه موارد همه ثابت هستند ، فقط شما از یه سری instruction ها و طول کامل برخی ریجستر ها و باس ادرس و ... نمیتونید استفاده کنید ، این بخش های بلا استفاده نمیتونن مثلا بیان کمک کنند به بقیه بخش ها که مثلا در حالت 32 بیتی سرعت بیشتر بشه

در حالت 64 بیتی همه نرم افزار های 32 و 64 بیتی رو میتونید اجرا کنید ، نرم افزار های 32 بیتی که به صورت native روی سیستم عامل 64 بیتی شما نمیشن(که بسیار معدود هستند) رو میتونید به راحتی با emulator ها یا hyper-visor ها اجرا کنید
                    ولی در حالت 32 بیتی به هیچ وجه امکانش نیست که نرم افزار های 64 بیتی رو اجرا کنید
                    درایور های مربوط به محصولات شرکت های بزرگی مثل nvidia یا intel یا ...(پردازنده گرافیکی ، ساتا کنترلر ، usb کنترلر و غیره) همه به دو صورت 64 و هم 32 بیتی منتشر میشن
                    درایور بقیه قطعات هم حتی شرکت هایی مثل msi یا ... هم ندیدم 64 و 32 بیتی هر دو رو منتشر نکنن ، دیگه خیلی موارد معدود یا دستگاه هایی از شرکت های خیلی خیلی کوچیک باشه که درایور 64 و 32 هر دو رو منتشر نکن ... تازه از بین این قطعات هم اگر بشه پیدا کرد یه نمونه اینجور نیست که سیستم عامل های 64 بیتی قطعا نتونن درایور ها و نرم افزار های 32 بیتی رو استفاده کنند ، درصدش پایینه که نتونند اجرا کنند ...

علاوه بر محدود بودن رم ، سازگاری نرم افزاری ، طول ریجستر ها(که سرعت پردازش ها رو محدود میکنه ، مخصوصا در نرم افزار های امروزی ...) ، بعضی ریجستر ها فقط در مد 64 بیتی فابل دسترس هستند که این افزایش تعداد ریجستر ها هم خودش باعث افزایش سرعت پردازنده میشه:

http://wiki.osdev.org/X86-64
                    Long Mode
                    Long mode extends general registers to 64 bits (RAX, RBX, RIP, RSP, RFLAGS, etc), and adds an additional 8 integer registers (R8, R9, ..., R15) plus 8 more SSE registers (XMM8 to XMM15) to the CPU. Linear addresses are extended to 64 bit (however, a given CPU may implement less than this) and the physical address space is extended to 52 bits (a given CPU may implement less than this). In essence long mode adds another mode to the CPU.
                    Long mode does not support hardware task switching or virtual 8086 tasks. In long mode the current CS determines if the code currently running is 64 bit code (true long mode) or 32 bit code (compatibility mode), or even 16-bit protected mode code (still in compatibility mode). Using paging has become mandatory, and segmentation has been stripped down for performance reasons.
                    The first 64 bit CPUs from both Intel and AMD support 40 bit physical addresses and 48 bit linear addresses.

با سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تاثیر ویندوز 64 و 32 بیت روی سخت افزار

نوشته اصلی توسط Unregistered User
                      پردازنده در حالت 32 بیتی فقط بخشی از مدارات داخلیش بلا استفاده میشه ، به هیچ وجه نمیشه کاری کرد که سرعتش در حالت 32 بیتی بیشتر بشه
                      چرا که معماری پردازنده ثابت هست
                      طول پیپ لاین ثابت هست ، میزان کش ثابت هست ، فرکانس ثابت هست ، بقیه موارد همه ثابت هستند ، فقط شما از یه سری instruction ها و طول کامل برخی ریجستر ها و باس ادرس و ... نمیتونید استفاده کنید ، این بخش های بلا استفاده نمیتونن مثلا بیان کمک کنند به بقیه بخش ها که مثلا در حالت 32 بیتی سرعت بیشتر بشه

در حالت 64 بیتی همه نرم افزار های 32 و 64 بیتی رو میتونید اجرا کنید ، نرم افزار های 32 بیتی که به صورت native روی سیستم عامل 64 بیتی شما نمیشن(که بسیار معدود هستند) رو میتونید به راحتی با emulator ها یا hyper-visor ها اجرا کنید
                      ولی در حالت 32 بیتی به هیچ وجه امکانش نیست که نرم افزار های 64 بیتی رو اجرا کنید
                      درایور های مربوط به محصولات شرکت های بزرگی مثل nvidia یا intel یا ...(پردازنده گرافیکی ، ساتا کنترلر ، usb کنترلر و غیره) همه به دو صورت 64 و هم 32 بیتی منتشر میشن
                      درایور بقیه قطعات هم حتی شرکت هایی مثل msi یا ... هم ندیدم 64 و 32 بیتی هر دو رو منتشر نکنن ، دیگه خیلی موارد معدود یا دستگاه هایی از شرکت های خیلی خیلی کوچیک باشه که درایور 64 و 32 هر دو رو منتشر نکن ... تازه از بین این قطعات هم اگر بشه پیدا کرد یه نمونه اینجور نیست که سیستم عامل های 64 بیتی قطعا نتونن درایور ها و نرم افزار های 32 بیتی رو استفاده کنند ، درصدش پایینه که نتونند اجرا کنند ...

علاوه بر محدود بودن رم ، سازگاری نرم افزاری ، طول ریجستر ها(که سرعت پردازش ها رو محدود میکنه ، مخصوصا در نرم افزار های امروزی ...) ، بعضی ریجستر ها فقط در مد 64 بیتی فابل دسترس هستند که این افزایش تعداد ریجستر ها هم خودش باعث افزایش سرعت پردازنده میشه:

با سپاس
                      لپ تاپ lenovo مال یکی از فامیلام سیستم عامل خودش 32 بیتی بود و اصلا مدل 64 بیتی درایور کارت گرافیکش پیدا نمی شد. تو اینترنت هم هرچی گشتیم و به خود سایت سازنده میل زدیم و ... همه کسایی که اون ورژن رو خریده بودن همین مشکل رو داشتن. گرافیکش nvidia مدلشم یادم نیست.

این emulation که می گین تا بحال نشنیده بودم ولی بعید می دونم از حداکثر توان نرم افزار های مورد نظر استفاده کنه.
                      معمولا مشکل با نرم افزار های شرکت های غیر مشهور یا برنامه نویس های مستقل هست. ابیته نوشته بودن که بعضی پرینتر ها و اینجور لوازم جانبی هم مشکل داشتن.
                      مثلا خودم یک برنامه برای یک گروهی نوشتم با visual studio که فقط تو ویندوز 32 بیتی اجرا می شد. بالاخره درصدی از نرمافزار های مورد استفاده ما توسط افراد آماتور نوشته شدن. البته بستگی به شخص و کارش داره.

بله همه چیز ثابت هستند ولی چیزی که مد نظر من بود پردازشی مثل همون مقایسه arm32 و thumb16 در پردازنده های ARM بود. که در حالت arm32 درسته instruction های بیشتری هست ولی در حالت thumb16 به دلیل بهینه سازی طول instruction ها سرعت پردازش تا 60% افزایش پیدا می کرد.
                      من احتمال دادم که در پردازنه های 64 بیتی در سیستم عامل 32 بیتی و کلا نرم افزار های 32 بیتی بتونه همزمان همراه 32 بیت instruction ـ 32 بیت آدرس هم برداره. یعنی با نحوه encoding بهینه سرعت افزایش پیدا کنه. در هر صورت این CPUها از 64 بیت که بیشتر نمی تونن کار کنن.
                      این مطلبی که گذاشتین مربوط به ساختار خود CPU های 64 بیتی هستش.
                      ولی مسئله اینه که در حالت آدرس 32 بیتی هم می تونه از اون ریجیستر ها و دستورات استفاده کنه. فقط طول آدرس 32 بیت می شه.
                      wiki.osdev.org/X86-64_Instruction_Encoding
                      تو اینجا اگر ببینین در حالت long mode آدرس دهی 32 بیتی هم داره.
                      بستگی به نحوه نوشتن نرمافزا داره که این long mode رو فعال کنن یه نه. حالت 32 بیت آدرس و 32 بیت operand هم داره که اگر برنامه برای این حالت نوشته شده باشه فکر کنم بیشترین سرعت CPU 64 بیتی بشه. البته این حالت در سیستم عامل 64 بیتی هم احتمالا فعال می شه.
                      بستگی داره خود سیستم عامل چه طور نوشته شده باشه.
                      در تمام مطالب هم همینو نوشتن که سیستم عامل 64 بیتی و کلا نرمافزار های 64 بیتی فقط طول آدرس هاشون 64 بیت هست و تفاوت دیگه ندارن.

باید معلوم بشه که نرمافزار های سیستم عامل 32 بیتی و 64 بیتی رو با کودوم instruction set نوشتن.
                      من که چیزی پیدا نکردم که بگه برنامه های 32 بیتی و کلا سیستم عامل 32 بیتی به غیر از آدرسشون که 32 بیتی هستش آیا از عملگر های 64 بیتی و ریجیستر های 64 بیتی هم استفاده کردن یا نه...

دیدگاه

اون لپ تاپ حتما دیگه خیلی قدیمی بوده ... درایور های nvidia و intel و ... هم صد در صد 64 بیتی هم دارند ، چون شرکت سازنده لپ تاپ مثل لنوو که نوینویسه اینها رو ، خود شرکت های اصلی مینویسن و واحد و مشترک هست بین همه لپ تاپ ها ...
                        سعی کنید برای پیدا کردن این درایور ها خیلی به سایت خود سازنده لپ تاپ اعتماد نکنید ، بعد از چند اپدیت دیگه زحمت گذاشتن نسخه های بروز رو به خودشون نمیدن ، برای این درایور ها برید به سایت سازنده اصلی خود قطعه مورد نظر ...

این emulation که می گین تا بحال نشنیده بودم ولی بعید می دونم از حداکثر توان نرم افزار های مورد نظر استفاده کنه.
                        معمولا مشکل با نرم افزار های شرکت های غیر مشهور یا برنامه نویس های مستقل هست. ابیته نوشته بودن که بعضی پرینتر ها و اینجور لوازم جانبی هم مشکل داشتن.
                        مثلا خودم یک برنامه برای یک گروهی نوشتم با visual studio که فقط تو ویندوز 32 بیتی اجرا می شد. بالاخره درصدی از نرمافزار های مورد استفاده ما توسط افراد آماتور نوشته شدن. البته بستگی به شخص و کارش داره.
                        نگاه کنین دو حالت وجود داره
                        از مد 32 بیتی استفاده کنیم و دیگه به طور کامل با برنامه های مد 64 بیتی خداحافظی کنیم
                        یا مد 64 بیتی رو استفاده کنیم و هر دو دسته برنامه ها رو بتونیم استفاده کنیم ، از بین برنامه های 32 بیتی اکثرشون رو به صورت کاملا عادی در سیستم عاملمون نصب کنیم و استفاده کنیم ، تعداد معدودی هم که اگر باشن! رو با توان پردازشی یه کم کمتر در مجازی ساز یا .... اجرا کنیم
                        حالا کدوم به نظر شما بهتره؟

اینکه شما برنامه ای نوشتید که فقط در سیستم 32 بیتی اجرا شد رو دیگه باید در نحوه نوشتن برنامتون و لایبری هایی که استفاده کردید و ... بررسی کنید ... دلیل نمیشه همه برنامه های 32 بیتی در سیستم عامل 64 بیتی اجرا نشن ...

توجه کنید در همه instruction ها و ریجیستر های مد 32 بیتی در مد 64 بیتی هم وجود دارند و معمولا دلیل اینکه اون دسته خیلی کوچیک از نرم افزار های 32 بیتی روی سیستم عامل 64 بیتی اجرا نمیشن به علت نقص و تفاوت در api ها یا لایبری ها یا .... سیستم عامل هست نه اینکه پردازنده 64 بیتی نتونه برنامه 32 بیتی رو اجرا کنه ، پردازنده 64 بیتی تمام برنامه های 32 بیتی رو میتونه اجرا کنه

در تمام مطالب هم همینو نوشتن که سیستم عامل 64 بیتی و کلا نرمافزار های 64 بیتی فقط طول آدرس هاشون 64 بیت هست و تفاوت دیگه ندارن.
                        من که چیزی پیدا نکردم که بگه برنامه های 32 بیتی و کلا سیستم عامل 32 بیتی به غیر از آدرسشون که 32 بیتی هستش آیا از عملگر های 64 بیتی و ریجیستر های 64 بیتی هم استفاده کردن یا نه...
                        نقل و قول کرده بودم بالا براتون !

پ ن 1: در کل نتیجه ای که در این چند سال اخیر بهش رسیدم اینه که سعی نکنید در برابر سخت افزار ها و نرم افزار های جدید خیلی مقاومت کنید ، سعی کنید باهاشون حرکت کنید ...
                        پ ن 2:همه بحث های بالا تازه مربوط به حالتی هست که ما رم زیادی احتیاج نداشته باشیم و با برنامه های سنگین که به ریجیستر ها و ... 64 بیتی احتیاج داشته باشن سر و کار نداشته باشیم ... ، که بعید میدونم کسی در کار برق یا کامپیوتر باشه و با همچین نرم افزار هایی مواجه نشه ... امروزه حتی یک یوزر عادی با استفاده عادی هم با همچین شرایطی مواجه میشه به صورت روزانه ... مثلا خودم بعضی روز ها فایل هایی رو باید ارشیو کنم که کمپرسور تا 6.5 گیگ رم رو هم پر میکنه ... که واضحه که روی پردازنده های 32 بیت امکان پذیر نیست ...
                        پ ن 3:منظور از 64 بیتی در بحث های بالا همون amd64 یا intel 64 هست و برای راحتی بیشتر به این صورت نوشته شده ...
                        با سپاس

دیدگاه

سلام
                          چندتا سوال دارم که به ترتیب میپرسم لطفا راهنمایی کنید.
                          1- اگه همزمان روی لپ تاپ دوتا ویندوز نصب باشه یکی ویندوز 8.1 و دیگری ویندوز 7 آیا مشکلی برای لپ تاپ پیش نمیاد؟
                          2- من اینکارو کردم چون بلوتوثم توی ویندوز 8 و 8.1 البته توی 8.1 بیشتر مشکل داره اونم اینکه من با گوشی و سیم کارت همراه اول به اینترنت وصل میشه برای شناسی گوشی بیچارم میکنه.برای همین ویندوز 7 نصب میکنه چون تو ویندوز 7 مشکلی نداره البته تا حالا نداشته.ولی مشکلم با ویندوز 7 اینه که درایورهای لپ تاپم نصب نمیشه بطور کامل.
                          از دوستان خواهش میکنم مختصر و مفید جواب بدند خیلی ممنون. :cry:

دیدگاه

سلام
                            مشکلی واستون ایجاد نمیکنه ، اما بلوتوث ها درایورشون معمولا جنریک هست و نباید در ویندوز مشکلی برای شناساییش باشه ... احتمالا در تنظیمات مشکل دارید
                            در مترو در سمت pc settings برید به تب pc and devices و بلوتوث رو on کنید

همچنین میتونید یک ویندوز 8.1 جدید نصب کنید و اگر لپ تاپتون درایور بلوتوث داره ایندفعه نصب نکنید و بزارید از همون درایور جنریک ویندوز استفاده کنه و امتحان کنید
                            با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X