ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2014/06/04
    تهران
    26
    0

تاثیر ویندوز 64 و 32 بیت روی سخت افزار

سلام
    لطفا یکی بگ فرق ویندوز 32 با 64 بیت چیه و چه تاثیری روی سخت افزار داره؟
    من لپ تاپ لنوو دارم و خودش یه dvd ویندوز 8 و 64 بیت همراهش بود که اگه ویندوز 64 بیت 8 رو نصب نکنم درایورهاش نصب نمیشه.
    بعضی میگن که کارایی سخت افزار به طور کامل با 64 بیت ممکنه و با 32 نمیشه! این تا چه حد درسته؟
    لپ تاپ من هم مدام باد گرم میده و گاهی صدای بوق کوتاهی ازش میاد میدونید چرا؟ ممکنه علتش همین ویندوز 64 بیتی باشه؟
    اگه ایکس پی 32 بیت نصب کنم به نظر شما از حداکثر توان سخت افزاری استفاده نکردم؟
    lenevo z510
    cpu core i5
    h.d.d 1T byte
    v.g.a 2G
    رم فک کنم 6 یا 4 باشه اینو مطمئن نیستم.
    متشکر.
    لطفا به تمام سوالاتم پاسخ بفرمایید. :sad:
    عجب چیزی بود این الکترونیک و من نمیدونستم.آخ آخ آخ :cry2:
    میخوام پولامو جم کنم از جو زمین بزنم بیرون!
    2013/08/26
    553
    31

پاسخ : تاثير ويندوز 64 و 32 بيت روي سخت افزار

سلام
    با ويندوز 32 بيت حداکثر تا 4 گيگ رم پشتيباني ميشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudSincere
    بعضي ميگن که کارايي سخت افزار به طور کامل با 64 بيت ممکنه و با 32 نميشه! اين تا چه حد درسته؟
    روي عملکرد کارت گرافيک هم تاثيير ميزاره.واين 64 بيتي بودن يکي از قابليت هاي سي پي يو هستش و به طور نامحسوسي روي سرعت سيستم تاثيير ميزاره.
    لپ تاپ من هم مدام باد گرم ميده و گاهي صداي بوق کوتاهي ازش مياد ميدونيد چرا؟ ممکنه علتش همين ويندوز 64 بيتي باشه؟
    نه.
    اگه ايکس پي 32 بيت نصب کنم به نظر شما از حداکثر توان سخت افزاري استفاده نکردم؟
    بله.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2014/06/04
    تهران
    26
    0

پاسخ : تاثیر ویندوز 64 و 32 بیت روی سخت افزار

اینطور که مشخصه 64 بیت بهتر از 32 بیته.
    اما چرا داغ میکنه در حالی که هیچ بازی هم روی سیستم نصب نیست.
    برادرم یه لپ تاپ acer با امکانات پایین تر از مال من داره ولی داغ نمیکنه در حالی که بازی سنگینی مثل فلش پوینت و کال آف دیوتی رو مدام بازی میکنه؟ :cry2:
    برادرم از ویندوز 7 و 32 بیت استفاده میکنه.
    2013/08/26
    553
    31

شايد مشکل ديگه اي داره.به تسک منجر ويندوز بريد شايد برنامه اي بي جهت داره از منابع سيستم استفاده ميکنه.
    اين که هواي گرم از لپ تاب خارج ميشه.چيز بدي نيست شما با نرم افزار دماي سي پي يو و گرافيک و.. رو بررسي کنيد(اگه فکر ميکنيد دماي سيستم زيادي بالا هست).اينکه مقايسه بشه بايه لپ تاب ضعيف تر هم طبيعيه که سي پي يوي قويتر مصرف و توان بيشتري داشته باشه و گرماي بيشتري توليد کنه.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2010/03/05
    3,251
    67

يه سري نرم افزار هاي باگ دار ميتونن با گير افتادن در يک حلقه يا ... فعاليت cpu رو بالا ببرن و باعث اين مشکل بشن
    مثلا شخصا با دو مورد مواجه شدم که يکي سرويس cdslmd هست که لايسنس منيجر اورکد هست که احتمالا به علت کرکي بودن مشکل داره
    يا حتي يک مورد ديگه سرويس LMS هست که يک سرويس مربوط به تکنولوژي Intel AMT هست که متاسفانه باگ داره ....
    معمولا اين دو سرويس در حالت عادي مشکلي ندارن ولي بعد از چند ساعت اتفاقي وارد اون حلقه يا ... ميشن و شروع ميکنن به مصرف بخش زيادي از cpu
    راه حلي که بنده استفاده کردم اين هست که براي هر کدوم از اين سرويس ها از طريق task scheduler يک تسک برنامه ريزي کردم که هر نيم ساعت اجرا بشه و اين پروسس ها رو kill کنه که به خوبي هم تا حالا جواب داده

اگر لپ تاپ يا pc رو براي مدت طولاني مثلا براي دانلود شبانه يا ... روشن ميزاريد و ميخوايد حراراتش به حداقل برسه ميتونيد از طريق خود پاور ستينگ ويندوز يا نرم افزار هاي مثل throttlestop فرکانس cpu رو روي حداقل تنظيم و قفل کنيد که توليد حرارت به حداقل برسه
    و کار مشابهي هم ميتونيد براي گرافيکتون بکنيد که البته بستگي داره به سيستم گرافيکتون که يکم کارش پيچيده تر هست

با سپاس
    2014/06/04
    تهران
    26
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Unregistered User
    يه سري نرم افزار هاي باگ دار ...
    سوال من اینه که چطور سیستم من با امکانات سخت افزاری بالاتر نسبت به لپ تاپ دیگه با سخت افزار پایین تر زودتر هنگ میکنه و گرم میشه؟
    رم من 6 هست.با اجرای Adobe Reader برای مشاهده یک فایل PDF هم CPU به شدت داغ میشه.آیا ممکنه مربوط به ویندوز 8 باشه؟
    همونطور که قبلا گفتم لپ تاپ برادرم با امکانات پایین تر و ویندوز 7 و 32 بیت میتونه بازی های با گرافیک بالا مثل Call Of Duty اجرا کنه اما من برای اجرای یک فایل PDF دچار مشکل میشم؟! :eek:
    2012/10/28
    مشهد
    249
    14

پاسخ : تاثیر ویندوز 64 و 32 بیت روی سخت افزار

اول بگم که سیستم عامل 64 بیت و 32 بیت تفاوت کوچیکی دارند و اون اینه که در سیستم عامل 64 بیت تمام آدرس ها 64 بیتی هستند و در 32 بیتی تمام آدرس ها 32 بیتی.
    سیستم عامل 64 بیت فقط کمک می کنه از حافظه رم بیشتری بهره ببری. و خیلی از نرمافزا ها برای افزایش سرعت پردازش از lookup table و حافظه برای افزایش سرعت بهره می برند. مثل خیلی از بازی ها. برخی نرمافزار های شبیه ساز و ... . مصلما حافظه بیشتری هم اشغال می کنن.
    ولی اگر رم بیشتر از 4 گیگ نداری استفاده از سیستم 32 بیتی بهتره. به دلیل این که حجم پردازش اندکی کاهش پیدا می کنه به دلیل حجم آدرس کمتر.
    من خودم لپ تاپم 4 گیگ رم داره و 32 بیت نسب کردم. نمی دونم چرا فقط از 3 گیگ استفاده می کنه و از 4 گیگ استفاده نمی کنه!!!
    در هر صورت تا بحال امکان نداشته رم سیستمم پر بشه. مگر چند بار که با matlab برنامه رم پر کن نوشتم.

امکانات سخت افزاری بیشتر در لپتاب منجر به مصرف انرژی بیشتر می شه. و دقیقا به میزان مصرف CPU و کارت گرافیک بستگی داره.
    حالا مصرف cpu و گرافیک به نرمافزار ها بستگی دارن و ویروس ها.
    تقریبا هرچی لپتاب قویتری باشه بیشتر داغ می کنه.
    همونطور که unregester user گفتن انواع ویروس و نرمافزا های پر مصرفِ بی فایده که همش کار می کشن ممکنه مصرف لپ تاپ شما رو ببرن بالا. من خودم بازی های سنگین رو رو لپتاپ کهنم اجرا می کنم با fram rate پایین و زیاد داغ نمی کنه. نیاز به cool pad نداره. به خاطر این که قدرتی هم نداره. مصرف بالایی نداره.
    pdf و flash و internet explorer و اینجور نرمافزار ها جدیدا پر مصرف شدن. یعنی الکی cpu زیاد می گیرن.
    یک CPU 1.6GHz سری atom تغریبا پردازشی به اندازه 1/5 تا 1/15 یک corei7 انجام می ده ولی مصرف برقش خیلی کمتر از این نسبته. طوری که اصلا نیاز به فن نداره. البته بعضی ها فن دارن.
    یعنی نسبت مصرف برق به پردازش با افزایش توان پردازشی زیاد تر می شه.
    2010/03/05
    3,251
    67

سوال من اينه که چطور سيستم من با امکانات سخت افزاري بالاتر نسبت به لپ تاپ ديگه با سخت افزار پايين تر زودتر هنگ ميکنه و گرم ميشه؟
    رم من 6 هست.با اجراي Adobe Reader براي مشاهده يک فايل PDF هم CPU به شدت داغ ميشه.آيا ممکنه مربوط به ويندوز 8 باشه؟
    همونطور که قبلا گفتم لپ تاپ برادرم با امکانات پايين تر و ويندوز 7 و 32 بيت ميتونه بازي هاي با گرافيک بالا مثل Call Of Duty اجرا کنه اما من براي اجراي يک فايل PDF دچار مشکل ميشم؟! :eek:
    عزيز من هم سوالتون رو جواب دادم ديگه ...
    شما ببين در همون حالتي که خيلي داغ ميکنه در taskmanager نگاه کنيد چند درصد سايکل هاي cpu اشغال شده و اينکه چه پروسس هايي بيشتر اشغال کردن زمان cpu رو
    حتي اگه رم کمتر از 4 هم داريد سيستم عامل 32 بيتي نصب نکنيد ، با سيستم عامل 32 بيتي نميتونيد از نرم افزار هاي 64 بيتي استفاده کنيد و الان خيلي از نرم افزار هاي حرفه اي و سنگين فقط نسخه 64 بيتي دارن و بقيه نرم افزار ها هم دارن کم کم به اين سمت ميرن
    حتي در رم کمتر از 4 هم 64 بيتي نسبت به 32 بيتي کارايي کمتري نداره ، ادرس ها طولاني تر هستند ولي ريجيستر ها و ادرس باس پردازنده هم همون قدر طول داره ...

در مورد لپ تاپ شما اگه ديديد بدون اينکه ميزان اشغال بودن پردانده يا گرافيک(ميتونيد با نرم افزار gpu-z بررسي کنيد)بالا باشه دما همچنان بالاست ، ممکن است فن و پره هاي هيتسينک گرد و غبار زيادي گرفته باشن يا ورودي هاي هوا با چيزي مسدود شده باشه يا روي سطح مناسبي قرار نميدين لپ تاپ رو ، و اگر مشکل از اينها نبود امکان مشکل داشتن فن هست و اگر مشکل از فن نبود امکان مشکل داشتن مادربرد وجود داره ...
    اگر دور فن بالاست به احتمال قوي مشکل از همون بالا بودن مصرف پردازنده (به علت نرم افزار هاي باگ دار يا bloatware ها يا ...) يا پردازنده گرافيکي ، يا گرد و غبار داشتن فن و هيتسينک هست ، ولي اگر ديديد دور فن بالا نميره و لپ تاپ داغ ميکنه مشکل ميتونه از فن يا مادربرد باشه
    البته تنظيمات بايوس رو هم بررسي کنيد ، لپ تاپ هاي lenovo بعضا به صورت پيشفرض روي حالتي تنظيم شدن که دور فن رو پايين نگه دارند تا صداي کمتري ايجاد بشه براي کاربر ، اگر گزينه اي با عنوان fan always run on ac ديديد فعالش کنيد
    با سپاس
    2012/10/28
    مشهد
    249
    14

بله کاملا درسته که بعضی نرمافزار ها و مخصوصا نرمافزا های شبیه سازی مثلا solid works فقط 64 بیت دارن.
    ولی بعضی نرمافزار های دیگه هم هستند که روی 64 بیت اصلا کار نمی کنن.
    ولی مهم تر از همه سازگاری با DRIVER ها هستش. درایور ها رو معمولا فقط برای یک سیستم عامل می نویسن. البته لان داره وضع بهتر می شه ولی همچنان خیلی از درایور های دم و دستگاه های جانبی و خود سخت افزر های داخلی برای فقط 64 بیت یا 32 بیت نوشتن.
    اگر لپ تاپ شما جدیده حتما درایور هاشو برای 64 بیت نوشتن. البته من لپتاپ جدید دیدم درایوراش 32 بیتی بودن.

تقریبا تمام cpu های امروزی باس دیتا FSB ـ 64 بیتی دارن. باس آدرس هم 64 بیتی هستش ولی فقط به شرطی استفاده می شه که سیستم عامل 64 بیتی گذاشته بشه.
    این که آیا 32 بیت به خاطر آدرس 32 بیتی سرعت رو بیشتر می کنه یا نه به معماری سیستم بستگی داره.
    البته اونطور که خوندم نوع compile برنامه مورد نظر تعیین می کنه آدرس چه طور استفاده بشه.
    بحث پیچیده ایه. ولی من احتمال می دم که سازندگان به این نکته هم توجه کردن و احتمال می دم سرعت پردازش با آدرس 32 بیتی باید بیشتر باشه.
    خوب اینو برنامه تعیین می کنه ولی سیستم عامل 32 بیتی ممکنه از 64 بیتی اندکی سریع تر باشه. البته شاید هم مخصوصا سازندگان همچین چیزی رو قرار نداده باشن که مردم برن 64 بیت بخرن.
    من قبلا در این مورد زیاد تحقیق کردم و به نتیجه نرسیدم. چون کسی هم زیاد به این موضوع وجهی نداره.
    شاید بشه تست کرد. تو visual studio می شه برنامه مخصوص 32 بیت یا 64 بیت نوشت. و در دو لپتاپ کاملا یک نوع یک برنامه می نویسیم برای 32 بیت و یکی برای 64 بیت ببینیم کدوم سریع تر کار می کنه.
    2010/03/05
    3,251
    67

پردازنده در حالت 32 بيتي فقط بخشي از مدارات داخليش بلا استفاده ميشه ، به هيچ وجه نميشه کاري کرد که سرعتش در حالت 32 بيتي بيشتر بشه
    چرا که معماري پردازنده ثابت هست
    طول پيپ لاين ثابت هست ، ميزان کش ثابت هست ، فرکانس ثابت هست ، بقيه موارد همه ثابت هستند ، فقط شما از يه سري instruction ها و طول کامل برخي ريجستر ها و باس ادرس و ... نميتونيد استفاده کنيد ، اين بخش هاي بلا استفاده نميتونن مثلا بيان کمک کنند به بقيه بخش ها که مثلا در حالت 32 بيتي سرعت بيشتر بشه

در حالت 64 بيتي همه نرم افزار هاي 32 و 64 بيتي رو ميتونيد اجرا کنيد ، نرم افزار هاي 32 بيتي که به صورت native روي سيستم عامل 64 بيتي شما نميشن(که بسيار معدود هستند) رو ميتونيد به راحتي با emulator ها يا hyper-visor ها اجرا کنيد
    ولي در حالت 32 بيتي به هيچ وجه امکانش نيست که نرم افزار هاي 64 بيتي رو اجرا کنيد
    درايور هاي مربوط به محصولات شرکت هاي بزرگي مثل nvidia يا intel يا ...(پردازنده گرافيکي ، ساتا کنترلر ، usb کنترلر و غيره) همه به دو صورت 64 و هم 32 بيتي منتشر ميشن
    درايور بقيه قطعات هم حتي شرکت هايي مثل msi يا ... هم نديدم 64 و 32 بيتي هر دو رو منتشر نکنن ، ديگه خيلي موارد معدود يا دستگاه هايي از شرکت هاي خيلي خيلي کوچيک باشه که درايور 64 و 32 هر دو رو منتشر نکن ... تازه از بين اين قطعات هم اگر بشه پيدا کرد يه نمونه اينجور نيست که سيستم عامل هاي 64 بيتي قطعا نتونن درايور ها و نرم افزار هاي 32 بيتي رو استفاده کنند ، درصدش پايينه که نتونند اجرا کنند ...

علاوه بر محدود بودن رم ، سازگاري نرم افزاري ، طول ريجستر ها(که سرعت پردازش ها رو محدود ميکنه ، مخصوصا در نرم افزار هاي امروزي ...) ، بعضي ريجستر ها فقط در مد 64 بيتي فابل دسترس هستند که اين افزايش تعداد ريجستر ها هم خودش باعث افزايش سرعت پردازنده ميشه:

http://wiki.osdev.org/X86-64
    Long Mode
    Long mode extends general registers to 64 bits (RAX, RBX, RIP, RSP, RFLAGS, etc), and adds an additional 8 integer registers (R8, R9, ..., R15) plus 8 more SSE registers (XMM8 to XMM15) to the CPU. Linear addresses are extended to 64 bit (however, a given CPU may implement less than this) and the physical address space is extended to 52 bits (a given CPU may implement less than this). In essence long mode adds another mode to the CPU.
    Long mode does not support hardware task switching or virtual 8086 tasks. In long mode the current CS determines if the code currently running is 64 bit code (true long mode) or 32 bit code (compatibility mode), or even 16-bit protected mode code (still in compatibility mode). Using paging has become mandatory, and segmentation has been stripped down for performance reasons.
    The first 64 bit CPUs from both Intel and AMD support 40 bit physical addresses and 48 bit linear addresses.

با سپاس
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14