اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

DVR چجور کار میکنه و طراحی یک micro DVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

DVR چجور کار میکنه و طراحی یک micro DVR

سلام
    قبل از پروع به توضیح در مورد موضوع مطرح شده، عرض کنم که توی انجمن یه گشتی زدم منتهی اصلا حتی نزدیکه چیزی رو که میخواستم پیدا نکردم، حالا اگر بعد از خوندن توضیحات تاپیکی که کمک کنه رو سراغ داشتین دریغ نفرمایید و پیشاپیش سپاسگذارم
    در ضمن مدیران محترم اگر جای درستی سوالم رو مطرح نکردم منتقل بفرمایید به جای درست

حتما در مورد دستگاه های DVR یا Digital Video Recorder اطلاع دارین. بنده برای انجام کاری به یک DVR به طول و عرضی به اندازه یک گوشی لمسی 5 اینچ و قطرش هم 5 یا 6 سانتی متر احتیاج دارم. یکم بزرگتر یا کوچکتر مهم نیست و در واقع من به یک دستگاه DVR خیلی کوچیک احتیاج دارم.
    ویژگی بعدی این دستگاه باید عدم استفاده از هارد دیسک باشه که البته با اندازه تعریف شده امکان استفاده از این نوع حافظه هم بسیار سخت هست.
    ویژگی سوم عدم احتیاج به خروجی تصویر هست، اگر هم باشه ضرری نداره.

به طور کلی و مختصر در یک کلمه MicroDVR. برای نمونه آماده گشتم و در سایت های وطنی تنها یک DVR+دوربین پرتابل دیدم که اندازش خوبه منتها باید DVR جدا باشه و البته فقط یک دوربین داشت. در سایت های خارجی هم سه نمونه پیدا کردم که شرایطشون همونی بود که میخوام منتها چند مشکل داشتند. تک دوربین و عدم وجود در بازار ایران و نداشتن توانایی برای وارد کردنشون

کوچکترین DVR ی که تو بازار پیدا کردم به اندازه یک رسیور ماهواره هستو برای من خیلی بزرگه و اصلا نمیشه در مکان مورد نظرم استفاده ش کرد

حالا درخواست من از دوستان این است که در مورد ساز و کار مداری DVR ها، ذخیره فیلم روی کارت حافظه و ... اطلاعاتی در اختیار این حقیر قرار بدن
    اگر دیدم انقد سواد و عقلم میکشه شاید اجرا کردم این پروژه رو

با سپاس

پاسخ : DVR چجور کار میکنه و طراحی یک micro DVR

با سلام
    نمیخوام ناامیدت کنم بهتره واقع گرا باشی اگر نمونه خارجی با امکانات اونا ( وجود آزمایشگاهها با تجیزات عالی و مجهز -دسترسی به قطعات و درصورت عدم وجود قطعه طراحی و ساخت آن و...) وجود نداره با امکانات درپیتی ایران ساختنش محاله .

دیدگاه

یعنی انقدر اوضاع وخیم و موضوع سنگین و ناامید کنندست؟؟؟؟
      حداقل داشتن یک سری اطلاعات که ضرر نداره
      داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
        با سلام
        نمیخوام ناامیدت کنم بهتره واقع گرا باشی اگر نمونه خارجی با امکانات اونا ( وجود آزمایشگاهها با تجیزات عالی و مجهز -دسترسی به قطعات و درصورت عدم وجود قطعه طراحی و ساخت آن و...) وجود نداره با امکانات درپیتی ایران ساختنش محاله .
        داداش عزیز خیلی ها تو مملکت ما از این حرف ها می زنند که فلان کار نمی شه و غیره ... اما واقعیت اینه که انسان کمال طلب است و هر چیزی رو که اراده کنه بهش می رسه. ولی طبعا در راه رسیدن ممکنه سختی هم بکشه . خودم به عینه چندتا از ای دست موضوعات رو هم تجربه کردم و هم به عینه دیدم. دستگاه DVR مگه از رادار و یا سیستم های خوف مخابراتی خیلی سخت تره . عزیز دلم شما اگر بخواهی قول می دم می تونی ظرف حداکثر 3 ماه اینو کامل جمش کنی. ولی باید بری پای کار نه اینکه تا به بن بست بخری بگه نمی شه . اصل کار همون بن بسته که ما مهندس ها باید رفع کنیم و گرنه اگر ساده بود که هر ببو گلابی مشکل رو حل می کرد.
        به امید موفقیت.

دیدگاه

فکر کنم اگر کیفیت خیلی مهم نباشه بشه با یک دوربین vga و lpc1768 یک مدل ساده اش رو پیاده سازی کرد.
          بعدا که کار خواست پیشرفته تر بشه میشه حافظه رو افزایش داده.
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X