ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

خواندن/نوشتن روي حافظه فلش ميكرو LPC1768 از طريق پورت اترنت(كمك)

سلام و خسته نباشيد
    دوستان من ميخوام با LPC1768 و از طريق پورت اترنتش يك عكس يا داده حجم بالا رو نمايش بدم. اين كار بايد از طريق فلش داخلي خود ميكرو انجام بشه. يعني به نوعي شبيه بوت لودر هستش(با بوت لودر هم فقط آشنايي دارم و كاري انجام ندادم ) . ميشه كمكم كنين كه چه كارايي بايد انجام بدم؟؟؟
    مثالي يا لينكي تو اين ضمينه هست كه كمكم كنه؟؟خيلي گشتم ولي... :cry: :cry2:
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    24

پاسخ : خواندن/نوشتن روي حافظه فلش ميكرو LPC1768 از طريق پورت اترنت(كمك)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdia1968
    سلام و خسته نباشيد
    دوستان من ميخوام با LPC1768 و از طريق پورت اترنتش يك عكس يا داده حجم بالا رو نمايش بدم. اين كار بايد از طريق فلش داخلي خود ميكرو انجام بشه. يعني به نوعي شبيه بوت لودر هستش(با بوت لودر هم فقط آشنايي دارم و كاري انجام ندادم ) . ميشه كمكم كنين كه چه كارايي بايد انجام بدم؟؟؟
    مثالي يا لينكي تو اين ضمينه هست كه كمكم كنه؟؟خيلي گشتم ولي... :cry: :cry2:
    سلام
    شما میتونی از روی فلش بخونی ولی نمیتونی توش بنویسی. اگر نوشتن هم برات ضروریه بهتره از مموری SD استفاده کنی تا هر دو عمل رو بتونی انجام بدی و از حافظه خیلی بالا هم بهره ببری
    نمونه برنامه برای اترنت هست که داده ارسال میکنه و میگیره. برو توی سمپل های کیل و Telnet رو ببین خیلی کمکت میکنه. البته من با AT91 کار کردم و راحت داده رو هم ارسال کردم. توی قسمت برد آموزشی 1768 هم سمپل برای اترنت و SD کارت وجود داره
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

پاسخ : پاسخ : خواندن/نوشتن روي حافظه فلش ميكرو LPC1768 از طريق پورت اترنت(كمك)

نقل قول نوشته اصلی توسط علي ايماني فر
    سلام
    شما ميتوني از روي فلش بخوني ولي نميتوني توش بنويسي. اگر نوشتن هم برات ضروريه بهتره از مموري SD استفاده کني تا هر دو عمل رو بتوني انجام بدي و از حافظه خيلي بالا هم بهره ببري
    نمونه برنامه براي اترنت هست که داده ارسال ميکنه و ميگيره. برو توي سمپل هاي کيل و Telnet رو ببين خيلي کمکت ميکنه. البته من با AT91 کار کردم و راحت داده رو هم ارسال کردم. توي قسمت برد آموزشي 1768 هم سمپل براي اترنت و SD کارت وجود داره
    مرسي از توضيحاتتون آقاي ايماني فر
    اين كار رو انجام دادم ولي زياد از برنامش سردرنياوردم :sad:
    User manual خود LPC1768 رو كه خوندم (Chapter 32) فهميدم بايد از حالت و توابع IAP و ISP همون ( Flash & RAM programming commands and function)استفاده كنم كه بتونم از طريق برنامه پروگرم شده در فلش روي RAM بنويسم .ولي يه مثال عملي از اين كار پيدا نميكنم. :angry: شما مثال يا لينكي از اين مورد سراغ ندارين؟؟
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    24

پاسخ : پاسخ : خواندن/نوشتن روي حافظه فلش ميكرو LPC1768 از طريق پورت اترنت(كمك)

مرسي از توضيحاتتون آقاي ايماني فر
    اين كار رو انجام دادم ولي زياد از برنامش سردرنياوردم :sad:
    User manual خود LPC1768 رو كه خوندم (Chapter 32) فهميدم بايد از حالت و توابع IAP و ISP همون ( Flash & RAM programming commands and function)استفاده كنم كه بتونم از طريق برنامه پروگرم شده در فلش روي RAM بنويسم .ولي يه مثال عملي از اين كار پيدا نميكنم. :angry: شما مثال يا لينكي از اين مورد سراغ ندارين؟؟
    قبلا ی عده دنبال این بودن که با اسمبلی روی flash از توی برنامه داده بنویسن ولی فک کنم به جایی نرسید. میگفتن میشه ولی تا جایی که من دنبال کردم به نتیجه نرسیده بودن. البته شاید بعدها رسیده باشن و من ندیده باشم. ی سرچ کنید ببینید چیزی دستگیرتون میشه.
    روی RAM نوشتن که کاری نداره. همهی متغییر ها روی RAM هستن دیگه. منظورتون چیه؟
    زندگی یعنی امید و حرکت
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

پاسخ : پاسخ : پاسخ : خواندن/نوشتن روي حافظه فلش ميكرو LPC1768 از طريق پورت اترنت(كمك)

قبلا ي عده دنبال اين بودن که با اسمبلي روي flash از توي برنامه داده بنويسن ولي فک کنم به جايي نرسيد. ميگفتن ميشه ولي تا جايي که من دنبال کردم به نتيجه نرسيده بودن. البته شايد بعدها رسيده باشن و من نديده باشم. ي سرچ کنيد ببينيد چيزي دستگيرتون ميشه.
    روي RAM نوشتن که کاري نداره. همهي متغيير ها روي RAM هستن ديگه. منظورتون چيه؟
    ببينيد من ميخوام اين بورد رو يكبار پروگرم كنم و يجا نصب كنم.بعد از اون از طريق پورت اترنت (و DP83848CVV) هر دفعه يك عكس(كه حجمش شايد از 512kb حافظه فلش هم بيشتر باشه ) رو به ميكرو بدم و روي LCD گرافيكي نمايش بدم.تو اين كار نميخوام از حافظه جانبي و EEPROM هم استفاده كنم.
    انگار يه برنامه كوچيك(يه چيزي شبيه بوت لودر يا خود بوت لودر) قراره هر دفعه قسمتي از حافظه رو پاك كرده و داده هاي عكس جديد رو بريزه(كه بعد بتونم نمايش بدم)
    حالا با سرچ هايي كه كردم يكي اين قضيه IAP و ISP رو ديدم يكي هم قضيه (EEPROM Emulation) رو ديدم كه انگار يكي EEPROM مجازي در داخل ميكروي LPC1768 هست و ميشه ازش استففاده كرد.
    ولي مثالي ازش پيدا نكردم و ديگه گيج شدم :angry:
    2013/01/09
    شاهرود
    401
    9

این مقاله برای استفاده از حافظه فلش به جای ایتوپرام هست
    http://s5.picofile.com/file/8118928976/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%A7% D8%B2_%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87_%D9%81%D9%84% D8%B4_%D8%A8%D9%87_%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86_ %D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%85.p df.html

اینم مثالهاش
    http://s5.picofile.com/file/8118929034/Example_Virtual_EEPROM.rar.html
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2009
    اين مقاله براي استفاده از حافظه فلش به جاي ايتوپرام هست
    http://s5.picofile.com/file/8118928976/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%A7% D8%B2_%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87_%D9%81%D9%84% D8%B4_%D8%A8%D9%87_%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86_ %D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D9%85.p df.html

اينم مثالهاش
    http://s5.picofile.com/file/8118929034/Example_Virtual_EEPROM.rar.html
    خيلي خيلي ممنون دوست عزيز
    ميكروي من LPC1768 هست ميرم سراغ اين فايل ها ببينم چي ميشه و ميتونم تغييرش بدم اين رو.
    مرسي
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

اين درايور كنترل حافظه FLASH كه تو لينك بالا گفته شده ، براي LPC1768 رو از كجا ميتونم پيدا كنم؟؟
    آيا همين فايل هاي FlashDev.c و FlashOS.h كه در قسمت IAP_Demo هست منظوره؟؟؟؟

و يه سوال كلي تر : :sad:
    اين Virtual EEPROM با مبحث IAP و ISP فرق داره؟؟چه فرقي؟؟
    مرسي
    2010/02/28
    شاهرود
    1,147
    24

پاسخ : پاسخ : پاسخ : خواندن/نوشتن روي حافظه فلش ميكرو LPC1768 از طريق پورت اترنت(كمك)

ببينيد من ميخوام اين بورد رو يكبار پروگرم كنم و يجا نصب كنم.بعد از اون از طريق پورت اترنت (و DP83848CVV) هر دفعه يك عكس(كه حجمش شايد از 512kb حافظه فلش هم بيشتر باشه ) رو به ميكرو بدم و روي LCD گرافيكي نمايش بدم.تو اين كار نميخوام از حافظه جانبي و EEPROM هم استفاده كنم.
    انگار يه برنامه كوچيك(يه چيزي شبيه بوت لودر يا خود بوت لودر) قراره هر دفعه قسمتي از حافظه رو پاك كرده و داده هاي عكس جديد رو بريزه(كه بعد بتونم نمايش بدم)
    حالا با سرچ هايي كه كردم يكي اين قضيه IAP و ISP رو ديدم يكي هم قضيه (EEPROM Emulation) رو ديدم كه انگار يكي EEPROM مجازي در داخل ميكروي LPC1768 هست و ميشه ازش استففاده كرد.
    ولي مثالي ازش پيدا نكردم و ديگه گيج شدم :angry:
    پس باید ی مموری SD بزاری و تصاویر رو توی مموری SD ذخیره کنی و هر وقتم خاستی روی LCD نمایش بدی
    اگر هم نمیخای تصاویر رو ذخیره کنی میتونی پیکسلا رو دونه دونه ارسال کنی و روی LCD نمایش بدی و اصلا هم به حافظه جهت ذخیره نیاز نداری
    زندگی یعنی امید و حرکت
    2012/07/09
    مشهد
    109
    4

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : خواندن/نوشتن روي حافظه فلش ميكرو LPC1768 از طريق پورت اترنت(كمك)

پس بايد ي مموري SD بزاري و تصاوير رو توي مموري SD ذخيره کني و هر وقتم خاستي روي LCD نمايش بدي
    اگر هم نميخاي تصاوير رو ذخيره کني ميتوني پيکسلا رو دونه دونه ارسال کني و روي LCD نمايش بدي و اصلا هم به حافظه جهت ذخيره نياز نداري
    نه آقاي ايماني فر.مهندس arvin2009 منظورم رو خوب گرفتن و لينك هايي كه دادن خيلي خوبه.فقط مشكلش اينه كه واسه STM32F10xxx هستش.منم از كدهاي STM32F10xxx سر درنميارم كه بتونم خوب عوضش كنم.يه تغييراتي دادم ولي.....
    من دقيقا همين قابليتي كه تو pdf بالايي گفته شده رو ميخوام عملي كنم واسه LPC1768 و البته با اين تغيير كه داده ها از طريق اترنت به ميكرو داده ميشن.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38