اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش محاسبه سیم پیچ کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش محاسبه سیم پیچ کوره القایی

دوستان کمک کنند در این مورد توضیحاتی بدن
    مثلا قطر سیم
    دور سیم
    طول سیم
    و...............
    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

پاسخ : روش محاسبه سیم پیچ کوره القایی

نوشته اصلی توسط amin9173607961
    دوستان کمک کنند در این مورد توضیحاتی بدن
    مثلا قطر سیم
    دور سیم
    طول سیم
    و...............
    منظورتون از سیم پیچ واضح نیست؟ آیا سیم پیچی ترانس کوپل است، یا سیم پیچی سلف مچینگ یا کویل القا یا...
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

حالا اگه ممکنه همش توضیح بدین
      راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

همشو ؟؟توضیح بدهند؟

دیدگاه

با سلام
          دوستان سیم پیچ مدار zvs (همین سیم پیچی که برای گرم کردن شی فلزی استفاده میشه) معادلات و روابط محاسبه ش به چه صورت هست؟
          مثلا قطر سیم پیچ، تعداد دور و طول سیم؟
          توی سایت های فروش کوره گفته شده که از یک سیم لاکی 1.2 با 10 حلقه استفاده کنید ولی مبنای این انتخاب رو توضیح نداده
          مورد بعدی اینکه برای انتخاب یک کوره چه پارامترهای دخیل هستند؟ مثلا برای یک استوانه آهن به قطر و ارتفاع 30 و 25 میلی متر برای گرم کردن در حد 200 - 300 درجه چه پارامترهایی رو مد نظر قرار بدیم؟ چون تا الان 2 تا برد کوره 300 وات توی فاصله کوتاهی سوخته و نتیجه بخش نبوده

دیدگاه

سلام ببینید بردهایی که به عنوان ماژول فروخته میشوند برای کاربر نهایی نیست.در.اقع بخشی از یک وسیله است که شخص ماهر باید براساس نیازش تکمیلش کنندالبته خیلی بی کیفیت وضعیف هم هستند.متاسفانه درسایتها این مازولها به قیمت بالا به مردم میفروشند و اکثرا سوخته و متضرر شدند. برای ذوب که به یک منبع نغذیه گران قیمت نیاز دارند ولی نمیگویند.حجم اهنی که شما میخواهید داغ کنید حداقل۱۰۰۰ وات لازم با ۳۰۰ وات نهایتا میله قطر ۱۰ میلیمتر با طول ۳ سانتیمتر میشه سرخ کرد. بیشتر از این دستگاه تحمل ندارد.با همین مقدار هم باید فن خنک کننده خوبی برای ماسفتها نصب کنید.یا اصلا کلا بندازیش تو اب که خوب خنک بشه. یک مورد درمورد این ماژولها هست اینکه درصورت گذاشتن بار بیشتر از توان ماژول مدار دستگاه از رزونانس خارج شده وماسفتها هردو باهم روشن میمانند وبه شدت داغ میشوند واگر خنک نشوند میسوزند.اینستا گرام من ببینید kure_elghaei_irfp250

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

درمورد ابعاد کوییل عرض کنم بستگی به ظرفیت خازنها داره که دراین ماژولها ۶۶۰ نانو هست. براساس تجربه عرض میکنم نه محاسبه که یک متر سیم لاکی بین ۱ تا ۲ میل را به قطر دوسانتیمتر تا ۴ سانتیمتر بپیچید.قطر کمتر باعث فشار زیاد به ماسفت میشه چون هرچی کمتر باشه به حالت اتصال کوتاه نزدیکتر میشه.بزرگتر هم بیشتر از ۴ سانتیمتر چندان داغ نمیکنه و بی فایده هست. تعداد دور برای قطر دوسانت همون ده دور میشه یرای ۴ سانت هم ۷ یا ۸ دور میشه فکر کنم همین حدودا تعداد دورش مهم نیست البته .طول سیم مهمه که یک متر باشه.البته باز هم عرض میکنم از این ماژولها نخرید مفت گرونن.خودتون بسازید بهتر درمیاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X