ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2012/07/08
    122
    3

مشکل اتصال USB

سلام دوستان
    من يه بورد با ميکرو PIC32MX460F512L ساختم که در واقع يک هدر بورد است که يک کانکتور miniUSB هم روي اون قرار دادم تا با PC ارتباط برقرار کنم. ميکرو به خوبي توسط پروگرامر pickit2 شناسايي و پروگرام ميشه ولي مشکل اينجاست که وقتي به PC وصل ميکنم ميگه Device Not Recognized نميدونم مشکل چيه.
    من از کامپايلر MikroC Pro For PIC32 استفاده مي کنم.
    من از مثال هاي آماده نرم افزار MikroC استفاده کردم ولي وقتي کريستال (8مگ) ميذارم آي سي داغ ميشه. نمي دونم مشکل از تنظيمات PLL کلاک هست يا چيز ديگه ايه. من هر کاري کردم درست نشد. چون تازه سراغ PIC اومدم زياد آشنايي ندارم.
    اينم سورس پروژه:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اين شماتيک بورد:

اينم تصوير بورد:

ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
    2010/10/04
    تهران
    1,638
    563

پاسخ : مشکل اتصال USB

با سلام

كانكشن ها و كابل رو مجدد چك كنين. اوايل ارتباط با USB يه هفته سر كار بودم. چون +D و -D رو جابجا زده بودم.

بعضي كابلهاي USB هم اهم دارن و اتصال كامل نيستن. اين موضوع چون از تغذيه 5 ولتش استفاده ميكنين مهمه. همين. ديگه چيزي به نظرم نميرسه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2012/07/08
    122
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط نو رسيده
    با سلام

كانكشن ها و كابل رو مجدد چك كنين. اوايل ارتباط با USB يه هفته سر كار بودم. چون +D و -D رو جابجا زده بودم.

بعضي كابلهاي USB هم اهم دارن و اتصال كامل نيستن. اين موضوع چون از تغذيه 5 ولتش استفاده ميكنين مهمه. همين. ديگه چيزي به نظرم نميرسه.
    من يه LED واسه پاور بورد قرار دادم که از USB تغذيه ميشه که روشن ميشه و اين يعني اتصالات درسته. من چند بار D- و D+ رو چک کردم و مشکلي نداره.
    نميدونم مشکل چيه
    2010/10/04
    تهران
    1,638
    563

توي شماتيكها معمولا +D رو كنار پين VCCآ* ميكشن و -D رو هم كنار GND ، در صورتيكه بر عكسه. همين مسئله باعث اشتباه من شده بود. منم چك ميكردم و فكر ميكردم درسته. به هر حال گفتم كه چك كنين.

چك كنين اگه ميكرو هنگ نباشه، مشكل از كانكشنه.
    2012/07/08
    122
    3

توي شماتيكها معمولا +D رو كنار پين VCCآ* ميكشن و -D رو هم كنار GND ، در صورتيكه بر عكسه. همين مسئله باعث اشتباه من شده بود. منم چك ميكردم و فكر ميكردم درسته. به هر حال گفتم كه چك كنين.

چك كنين اگه ميكرو هنگ نباشه، مشكل از كانكشنه.
    سلام
    ممنون که جواب داديد
    من جاي D+ و D- رو عوض کردم ولي مشکل حل نشد. ضمنا ميکرو هنگ نيست چون يه LED رو که تو لوپ گذاشتم روشن و خاموش ميکنه.
    2006/05/19
    85
    0

سلام
    من هم یه هفته ای سر پین مشکل داشتم.
    من هم همین مشکل رو داشت.
    اما پین ها رو درست گذاشتم همه چیز حل شد.
    2010/10/04
    تهران
    1,638
    563

فكر كنم يكي دو بار هم بخاطر نذاشتن تابع hide_disable تو آخر برنامه فكر كنم كار نكرد. فايل descriptor رو هم كه حتما تنظيم كردين. البته اگه عين مثال رو استفاده ميكنين حتما مشكل نرم افزاري نيست.

يه بار هم برنامه وقفه ش رو بريزين ببينين چي ميشه. من با 4550 كانكت ميشم و از اون موقع تا حالا چندين دستگاه با اون ساختم.
    2006/08/16
    867
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghjun
    سلام دوستان
    من يه بورد با ميکرو PIC32MX460F512L ساختم که در واقع يک هدر بورد است که يک کانکتور miniUSB هم روي اون قرار دادم تا با PC ارتباط برقرار کنم. ميکرو به خوبي توسط پروگرامر pickit2 شناسايي و پروگرام ميشه ولي مشکل اينجاست که وقتي به PC وصل ميکنم ميگه Device Not Recognized نميدونم مشکل چيه.
    من از کامپايلر MikroC Pro For PIC32 استفاده مي کنم.
    من از مثال هاي آماده نرم افزار MikroC استفاده کردم ولي وقتي کريستال (8مگ) ميذارم آي سي داغ ميشه. نمي دونم مشکل از تنظيمات PLL کلاک هست يا چيز ديگه ايه. من هر کاري کردم درست نشد. چون تازه سراغ PIC اومدم زياد آشنايي ندارم.
    من شماتیکتو نگاه کردم.
    خازن VCAP/VDDCORE رو برعکس زدی!(منم یه بار این سوتی رو دادم. البته مال من تو شماتیک درست بود تو عمل برعکس بود. :mrgreen
    ضمناً طبق دیتاشیت خازنش باید سرامیک یا تانتال باشه که مال شما ظاهراً الکترولیته. مطمئن نیستم مشکل از این باشه.

در ضمن به نظرم داغ کردن آیسی مشکل داره. به احتمال زیاد طبق تشخیص خودتون مشکل از تنظیمات pll هست.

2012/07/08
    122
    3

فكر كنم يكي دو بار هم بخاطر نذاشتن تابع hide_disable تو آخر برنامه فكر كنم كار نكرد. فايل descriptor رو هم كه حتما تنظيم كردين. البته اگه عين مثال رو استفاده ميكنين حتما مشكل نرم افزاري نيست.

يه بار هم برنامه وقفه ش رو بريزين ببينين چي ميشه. من با 4550 كانكت ميشم و از اون موقع تا حالا چندين دستگاه با اون ساختم.
    سلام
    ممنون از همه دوستان که راهنمايي ميفرماييد
    در مورد خازن VCAPمن طبق يکي از بورد هاي MikroE شماتيک مدار رو رسم کردم:

طبق شماتيم MikroE به نظر شما جهت خازن رو درست گذاشتم؟
    من دقيقا عين مثال رو استفاده ميکنم ولي نميدونم روي بورد بايد چه کريستالي بذارم. فرکانس مثال 80 مگ هست که ختما از کريستال خارجي استفاده ميکنه.
    دوتا سوال ديگه هم دارم :
    1 - اين 4550 چيه؟
    2- کسي از دوستان درمورد نحوه تنظيم قراردادن کريستال خارجي و يا استفاده از کريستال داخلي ميکرو ميتونه منو راهنمايي کنه:
    2006/08/16
    867
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghjun
    در مورد خازن VCAPمن طبق يکي از بورد هاي MikroE شماتيک مدار رو رسم کردم:

طبق شماتيم MikroE به نظر شما جهت خازن رو درست گذاشتم؟
    خازنت برعکسه. پایه مثبت به پین vcap و پایه منفی به زمین مدار. تو دیتاشیت نوشته. نوع خازن باید سرامیک باشه. ممکنه دلیل داغ کردنت همین باشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16