اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ولتاژ خروجی اداپتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ولتاژ خروجی اداپتور

با سلام بر عزیزان
    من یک اداپتور متغیر دارم که ولتاژ های 1.5 تا 12 ولت را داره!! به صورت تصادفی ولتاژ را اندازه گیری کردم!!! مثلا زمانیکه ولتاژ خروجی اداپتور را 12 ولت انتخاب کردم و بعد اش خروجی را با مولتی متر اندازه گرفتم! ولتاژ خروجی را 18/8 ولت نشان داد!! ایا این طبیعی هست؟؟ علت اش چی هست؟؟ یعنی مولتی متر من مشکل داره؟؟
    سپاس

پاسخ : مشکل با ولتاژ خروجی اداپتور

سلام
    منم از همین آداپتورها دارم
    این ولتاژی که دارین میخونین ولتاژ بی باری هست
    اگر به خروجی آداپتور بار وصل کنین ، اونوقت هست که ولتاژ خروج میشه همونی که روی رنجش نوشته

دیدگاه

این ولتاژی که دارین میخونین ولتاژ بی باری هست
      اگر به خروجی آداپتور بار وصل کنین ، اونوقت هست که ولتاژ خروج میشه همونی که روی رنجش نوشته
      ممنون دوست عزیز: میشه بیشتر توضیح بدهید!!
      مثلا من الان اداپتور را روی 6 ولت تنظیم کردم و خروجی اش را به یک باتری خشک 6 ولتی وصل کردم!! الان دوباره ولتاژ گرفتم دیدم نوشته 8/2 !!! این الان مثلا بار داره؟؟؟ منظور شما از بار چی هست؟؟ یعنی باید به یک مصرف کننده وصل بشه مثل باتری یا .......؟؟؟؟ الان 2 ولت اضافه داره!؟؟؟ایا اشکالی نداره؟؟

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        ممنون دوست عزیز: میشه بیشتر توضیح بدهید!!
        مثلا من الان اداپتور را روی 6 ولت تنظیم کردم و خروجی اش را به یک باتری خشک 6 ولتی وصل کردم!! الان دوباره ولتاژ گرفتم دیدم نوشته 8/2 !!! این الان مثلا بار داره؟؟؟ منظور شما از بار چی هست؟؟ یعنی باید به یک مصرف کننده وصل بشه مثل باتری یا .......؟؟؟؟ الان 2 ولت اضافه داره!؟؟؟ایا اشکالی نداره؟؟

سپاس
        من تا حالا رویه باتری تست نکردم
        منظورم هم از بار هرچی میتونه باشه که یه جریانی از آداپتور جریان بکشه
        برای شارژ باتری هم ولتاژ شارژ باید حداقل یه ولت بیشتر از ولتاژ باتری باشه که با این وجود ولتاژ 8.2 الان طبیعیه

دیدگاه

منظورم هم از بار هرچی میتونه باشه که یه جریانی از آداپتور جریان بکشه
          ممنون: منظور شما یک دستگاه هست مثل ارمیچر یا باتری یا.....
          مثلا من یک ارمیچر را به اداپتور وصل کردم و ولتاژ 3 ولت دادم: زمانیکه ارمیچر به اداپتور وصل بود :دوباره ولتاژ گرفتم!! این ولتاژ با بار هست دیگه؟؟؟ ولتاژ اش 1.2 بود!!!!!! چرا ولتاژ کم نشان میده؟؟
          برای شارژ باتری هم ولتاژ شارژ باید حداقل یه ولت بیشتر از ولتاژ باتری باشه که با این وجود ولتاژ 8.2 الان طبیعیه
          باتری را را زمانیکه به اداپتور وصل بود ولتاژ اش 8.2 بود ولی زمانیکه بعد نیم ساعت از اداپتور جدا کردم!! ولتاژ اش را 1 نشان می داد!!!
          سپاس

دیدگاه

ممنون: منظور شما یک دستگاه هست مثل ارمیچر یا باتری یا.....
            مثلا من یک ارمیچر را به اداپتور وصل کردم و ولتاژ 3 ولت دادم: زمانیکه ارمیچر به اداپتور وصل بود :دوباره ولتاژ گرفتم!! این ولتاژ با بار هست دیگه؟؟؟ ولتاژ اش 1.2 بود!!!!!! چرا ولتاژ کم نشان میده؟؟
            این آداپتورها تویه 12 ولت خیلی زور بزننن بتونن 0.8 آمپر بدن که این جریان تویه رنجهای پایین به کمتر از 0.1آمپر میرسه
            بعدش هم مقاومت آرمیچر کمه که این باعث افت ولتاژ میشه
            باتری را را زمانیکه به اداپتور وصل بود ولتاژ اش 8.2 بود ولی زمانیکه بعد نیم ساعت از اداپتور جدا کردم!! ولتاژ اش را 1 نشان می داد!!!
            سپاس
            اگه این همون باتری هست که ماله چراغ شارژی تون بوده بدون شک باتریتون خرابه
            یا باید باتری رو احیا کنید یا عوض کنید

دیدگاه

سلام من با lm 317 یه منبع تغذیه متغیر با نمایشگر 7seg ساختم.
              وقتی برق 12 ولت آداپتور رو بهش میزنی 20 ولت نشون می ده در حالتی که وقتی به باطری 12 ولت میزنی ، 11.8 که همون 12 ولت هست رو نشون میده.
              بعد من تو این کلیپ های ساخت منبع تغذیه تو یوتیوب دیدم که مثلا با lm317 ساختن ، خروجی رو بدون هیچ مصرف کننده ای به ولتمتر می زنن و درست هم نشون میده
              بعد من وقتی ولتاژ یه باتری تازه خریده رو اندازه می گیرم 0.1 نشون میده ولی همون باتری یکم کار کنه ، 1.3 نشون می ده؟
              http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

مشکل از مولتی متر نیست. این مشکل رو اکثر آداپتورهای ترانسی دارن، به خاطر اینکه ترانسشون خیلی دقیق نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X