اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

SLM LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

SLM LED

سلام
    در تاپیک پیشنهاد به فروشگاه آقای چمنی سری از ال ای دی ها را معرفی کردند به نام SLMاین تاپیک ایجاد شد تا روی این سری ال ای دی ها بحث کنیم (البته آقای چمنی اعتقاد دارند این یک نسل جدید از LEDاست)

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    سلام عرض ادب به همکاران و کاربران عزیز این سایت

پیشنهادم اینه که آقای بلورچیان بیان و پارو فراتر بزارند و جدیدترین منبع نوری LED رو وارد فروشگاه خودشون کنند.
    بله یک پیشنهاد عالی
    LED های SMD یا COB که تا به الان داخل بازار با وات های مختلف موجود بودند و هستند رو دور بریزید !
    چرا و به چه دلیل ؟
    چون نسل جدید LED ها وارد بازار شده که توانایی نوری بیشتر با کاهش چشمگیر حرارت رو دارا هستند !
    اینطور بگم که خودم مدل 4وات اون رو با توان نوری عالی یعنی 450لومن بدون هدسینگ استفاده میکنم !

اسم این LED نسل جدید SLM هست.
    مخصوصا شرکت فیلیپس که یکی از تولید کننده های این LED SLM هست دلیل بر کیفیت بالای این محصول داره.

توجهتون رو به چند تصویر جلب میکنم:

موفق باشید

آقای چمنی من که در این سری ال ای دی ها هیچ ویژگی شاخصی ندیدم .به نظر من نسلی از ال ای دی هم نیست بلکه یک سری ساخت شرکته .لطف کنید هر موقع فرصت شد یک تاپیک جدا بزنید داخلش بحث کنیم ببینیم داستان از چه قراره و ویژگی این ال ای دی ها چیه؟؟؟ از ال ای دی های خودتون هم عکس بگذارید چون من هرچی سرچ کردم فقط از شرکت فیلیپس میاد

البته من چندتا از کاربرا چندین بار تو همین تاپیک عنوان کردیم که روی ال ای دی های creeکار بشه(خیلی شبیه همین ال ای دی هایی که شما گذاشتید(از نظر ظاهر)) اما فکر کنم فعلا جز الویتها و سیاستهای شرکت نیست .کلا به نظرم آقای بلورچیان زیاد تمایلی به فعالیت در زمینه سیستم های نوری ندارند
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

پاسخ : SLM LED

نوشته اصلی توسط mohamad-h
    آقای چمنی من که در این سری ال ای دی ها هیچ ویژگی شاخصی ندیدم .به نظر من نسلی از ال ای دی هم نیست بلکه یک سری ساخت شرکته .لطف کنید هر موقع فرصت شد یک تاپیک جدا بزنید داخلش بحث کنیم ببینیم داستان از چه قراره و ویژگی این ال ای دی ها چیه؟؟؟ از ال ای دی های خودتون هم عکس بگذارید چون من هرچی سرچ کردم فقط از شرکت فیلیپس میاد

البته من چندتا از کاربرا چندین بار تو همین تاپیک عنوان کردیم که روی ال ای دی های creeکار بشه(خیلی شبیه همین ال ای دی هایی که شما گذاشتید(از نظر ظاهر)) اما فکر کنم فعلا جز الویتها و سیاستهای شرکت نیست .کلا به نظرم آقای بلورچیان زیاد تمایلی به فعالیت در زمینه سیستم های نوری ندارند
    سلام
    اتفاقا دقیقا میشه گفت نسل جدیدی از الیدی ها !
    اگه دقت میفرمودید گفتم که حرارت کمتر و نور بیشتر
    اگه تصاویر رو هم بهتر مشاهده میکردین که میدیدین بجای دو قطب آند و کاتد دارای جندین پین ورودی هستند
    به عنوان مثال مثل موتور معمولی با موتور براشلس درنظر بگیرید
    درسته که هردو کرد هستند و میچرخند ولی به دلیل تکنولوژی جدیدشون میشه گفت براشلس نسل جدید موتور های دو قطبی هستند.
    این الیدی هم کاملا ساختارش و درایورش با مدل هایی که کارمیکردین تفاوت داره ( به عنوان مثال راه اندازی این الیدی رو میتونید انجام بدین ؟ )

بحث دیگر اینکه مدلی که بنده دارم کلا یک نسل عقب تر از این مدل های پیشنهادی هست ولی کار باهش خیلی راحت تره
    1-در مجموع دو سیم خروجی دارد
    2-درایور ساده و کوچک

در مورد الیدی کری هم خودتون میدونید که ایران نمایندگی نداره و جنس فیک خیلی زیاد داره .
    نوع مارک دیگه برمیگرده به قدرت خرید من و شما و وارد کننده و همچنین اجازه واردات از کشور مورد نظر که کری خیلی سخت تر از چیزای دیگست چون اگه اشتباه نکنم ساخت آمریکاست.

موضوع قطعات نوری شاخه بزرگی از الکترونیک رو تشکیل داده. انجام سرمایه گذاری روی اون باعث ضرر نمیشه.
    درکل این تایپیک جای بحث نیست. فقط هدف پیشنهاد بود . دیگه تصمیم وارد کردن یا وارد نکردنش با جناب بلورچیان هست

موفق و پیروز باشید
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

اگه دقت میفرمودید گفتم که حرارت کمتر و نور بیشتر
      من دیتا شیت فیلیپس را دانلود کردم نورش که بیشتر نیست .الان ادیسون ال ای دی داره با 120لومن بر وات نور این ال ای دیهای SLMهم نهایت 100-110لومن بر وات نور داره

گرماش هم کمتر نیست چرا؟چون پایستگی انرژی زیر سوال میره .فقط به نظرم چون سطح بزرگ شده به نظر میاد گرمای تولیدی کمتره

اگه تصاویر رو هم بهتر مشاهده میکردین که میدیدین بجای دو قطب آند و کاتد دارای جندین پین ورودی هستند
      به عنوان مثال مثل موتور معمولی با موتور براشلس درنظر بگیرید
      درسته که هردو کرد هستند و میچرخند ولی به دلیل تکنولوژی جدیدشون میشه گفت براشلس نسل جدید موتور های دو قطبی هستند.
      این الیدی هم کاملا ساختارش و درایورش با مدل هایی که کارمیکردین تفاوت داره ( به عنوان مثال راه اندازی این الیدی رو میتونید انجام بدین ؟ )
      اگر من دستگاهی درست کنم کلی هم سیم ازش بیرون بگذارم آیا نسل جدیدی به وجود اومده؟؟؟؟؟؟؟قطعا نه براشلس اصول یک فناوری را تغییر داده نه اینکه بیاد سیمهای یک موتور را زیاد کنه بعد بگه اینم نسل جدید

این کانکتوری که به این LEDها وصل میشه یک JST7پین است در صفحه 11به بعد توضیحات پایه ها را نوشته
      http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=1&ved=0CBwQFjAA&url=http%3A%2F%2F www.lighting.philips.co.uk%2Fsubsites%2Foem%2Fdown load%2Fxitanium%2FPhilips_Design-in_Guide_Xitanium-Fortimo_LED_Drivers.pdf&ei=_76eU9PLEtH07AbE6IH QBQ&usg=AFQjCNHmisWsE-SDKnTNg7QlKqSOQUKkWA&bvm=bv.68911936,d.bGE

2تا پایه مال تغذیه 3تا دیگه هم مال دما و کنترل LED

به نظر من اینها نه نسل جدیده نه چیز خیلی پیشرفته و نو

چندتا LEDشبیه LED CREEها در بردی نصب شده و یک درایور اختصاصی براش ساخته شده
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

سلام
        درحال حاظر ایام امتحانات هست و من اصلا وقت سرزدن به اینترنت و کارای دیگه رو ندارم تا دو هفته آینده
        اما در خصوص اینکه فعلا توضیحاتی داده باشم

من دیتا شیت فیلیپس را دانلود کردم نورش که بیشتر نیست .الان ادیسون ال ای دی داره با 120لومن بر وات نور این ال ای دیهای SLMهم نهایت 100-110لومن بر وات نور داره
        منم دانلود کردم.ممنون
        ادیسون رو که من حرفی ندارم.اما نسبت لومن رو تنها درنظر نگیرید.
        به عنوان مثال ببینید که ادیسون با 110لومن چه درجه حرارتی تولید میکنه و slm چقدر
        دومین مساله اینکه SLM عمرش 50هزار ساعت هست اکثر SMD ها 40هزار ساعت و اکثر COB ها 30هزار ساعت
        البته اینم میدونم بعضی از SMD هایی هم هستند که 50هزار ساعت هم عمر میکنند ولی همگی خیر

گرماش هم کمتر نیست چرا؟چون پایستگی انرژی زیر سوال میره .فقط به نظرم چون سطح بزرگ شده به نظر میاد گرمای تولیدی کمتره
        زیر سوال بره ! خوب عیبی نداره
        مگه تابحال قانون ها عوض نشدند و تغییری نداشتند؟

یه مثالی عرض کنم...
        همه میدونید که در آرمیچر برای به حرکت درآمدن روتور و انجام دوران کامل آن نیاز به دو قطب آهن ربای N و S هست.
        تو تمام کتابهای ماشین و این خرت و پرتها هم هست از این قوانین
        اما مگه دیگران و من نتونستیم تنها با یک قطب آهن ربا آرمیچر بسازیم ؟
        خوب این هم نسل جدیدی از موتور ها !

اگر من دستگاهی درست کنم کلی هم سیم ازش بیرون بگذارم آیا نسل جدیدی به وجود اومده؟؟؟؟؟؟؟قطعا نه براشلس اصول یک فناوری را تغییر داده نه اینکه بیاد سیمهای یک موتور را زیاد کنه بعد بگه اینم نسل جدید
        بله میشه .اما بستگی داره اون سیم ها چه عمل کردهای جدیدی رو به اون دستگاه اظافه کرده باشه
        نه اینکه 4تا سیم مثبت و 4تا سیم منفی بیرون بیارین

اون هم مثل براشلس اصول فن آوری رو تغییر داده
        داخل خود الیدی هم سنسور دما گذاشته !
        کنترل جریان گذاشته و ...

اگه نسل جدیدی نیست پس شما زحمت راه اندازی اون رو با همون درایور های الیدی های COB یا SMD بکشید.

2تا پایه مال تغذیه 3تا دیگه هم مال دما و کنترل LED

به نظر من اینها نه نسل جدیده نه چیز خیلی پیشرفته و نو

چندتا LEDشبیه LED CREEها در بردی نصب شده و یک درایور اختصاصی براش ساخته شده
        ببینید
        یک نفر یک کولر ساخته و اون رو ثبت اختراع کرده
        حالا شما هم یک کولر میسازید که بچای پوشال و آب با الیاف نانو و آب خنک میشه
        خوب این میشه یک اختراع جدید و ثبت هم میشه
        و در آخر هم نسل جدیدی از کولر ها میشه

حالا بحث زیاد هست اما وقت بنده اندک
        در فرصتی مناسب و بعد از اتمام امتحاناتم خیلی دقیق تر روی این موضوعات بحث رو انجام میدم
        موفق و پیروز باشید
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X