اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط با پورت usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط با پورت usb

سلام
    میدونم که میکرو avr ارتباط مستقیم usb نداره و باید از مبدل usb به com استفاده کنم.
    اما موس خودم و کیبردم هر دو به وسیله پورت و کابل usb به لپ تاپ lمتصل میشن و کار میکنند.
    به هر حال حتما یه راهی برای ارتباط مستقیم با پورت usb باید باشه.مثلا من با پورت com یا همون rs232 کار کردم و میدونم که از ارتباط سه سیمه rx tx gnd استفاده میکنه.
    حالا میخوام یه ارتباط با usb داشته باشم حالا نمیخواد که حتما با avr باشه با هر چی که بشه فقط میخوام که بدونم چطوری میتونم این کارو بکنم.
    لطفا کسی کمک کنه.

پاسخ : ارتباط با پورت usb

کی گفته مستقیم نمی تونه ارتباط برقرار کنه

دیدگاه

میدونم که میکرو avr ارتباط مستقیم usb نداره و باید از مبدل usb به com استفاده کنم.
      به وسیله اتصال مجازی میشه http://www.obdev.at/products/vusb/index.html
      اما موس خودم و کیبردم هر دو به وسیله پورت و کابل usb به لپ تاپ lمتصل میشن و کار میکنند.
      آی سی ها و چیپست هاشون معمولا اختصاصی هست و برای همین طراحی شدن
      به هر حال حتما یه راهی برای ارتباط مستقیم با پورت usb باید باشه.مثلا من با پورت com یا همون rs232 کار کردم و میدونم که از ارتباط سه سیمه rx tx gnd استفاده میکنه.
      امیدوارم خودتون متوجه شده باشید که میتونید از usb استفاده کنید در AVR ولی میخواهید از usb استفاده کنید در avr ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ خودمم نفهمیدم :eek: :eek: :job:
      خب این خودش یه راهه
      حالا میخوام یه ارتباط با usb داشته باشم حالا نمیخواد که حتما با avr باشه با هر چی که بشه فقط میخوام که بدونم چطوری میتونم این کارو بکنم.
      لطفا کسی کمک کنه.
      اگه واجب نیست از avr های معمولی استفاده کنی میتونی از سری های usb دار استفاده کنی برای همون شرکت اتمل هستند
      اک
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

سلام
        با میکروهای AT90USB82,162,646,647,1286,1287 همگی device دارند و میکروهای AT90USB647,1287 هاست هم دارند ...
        با این میکرو ها میتوانید کار کنید ... البته پیشنهاد من اینه با USB کار نکنید ... دردسر خالیه ...
        با آی سی های واسط کار کنید ... مثل FT232BM که میتونه سریال رو به USB تبدیل کنه ...

موفق باشید
        [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
        معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
        معرفی نرم افزار Codewizard PWM
        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

سلام
          اگه ممکنه یکی منو راهنمایی کنه میخوام بدونم از صفر تا صد ارتباط میکرو با پورت usb چطوری ممکنه؟
          موارد زیر و میدونم میخوام بطور عملی و کاربردی بدونم قدم به قدم باید چکار کنم.
          میدونم که:
          باید از تراشه ft232 استفاده کنم.میدونم که این تراشه مبدل usb به usart هستش.با usart تا حدودی آشنا هستم و یک مدار عملی هم انجام دادم.
          لطفا اگه کسی میتونه یه راهنمایی بده ممنون میشم.
          همینطور تفاوت uart و usart چیه؟
          سپاس
          عجب چیزی بود این الکترونیک و من نمیدونستم.آخ آخ آخ :cry2:
          میخوام پولامو جم کنم از جو زمین بزنم بیرون!

دیدگاه

اگه مستقیما بخوای با usb درگیر بشی بدون تراشه واسط تاپیک خیلی خوبی در این زمینه داریم http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1642#msg101642
            اگر هم بخوای از تراشه های واسط استفاده کنی در مورد اونها هم توی فروم مطالب زیادی هست
            جستجو در فروم بهترین کمک شما هست کمترین وقت رو هم از شما میگیره در هر صورت اگر مطلب مورد نظر نبود اونوقت تاپیک ایجاد کنید .ممنون
            UART = Universal Asyncronous Receiver Transmitter
            USART = Universal Syncronous Asyncronous Receiver Transmitter
            موفق باشید
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

این لینک هم خیلی خوبه ....
              کار با پورت USB میکرو های سری AT90USB
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=55963.0
              موفق باشید
              [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
              معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
              معرفی نرم افزار Codewizard PWM
              با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X