اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد ماژول ساعت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد ماژول ساعت

دوستان عزیز سلام کسی راجبه ماژول ساعت که در فروشگاه سایت برای فروش گذاشتن اطلاعاتی داره که چجوری راه اندازی مییشه؟

اینم لینکش eshop.eca.ir/ماژول-های-کاربردی/2204-ماژول-ساعت-ds1307-به-همراه-باتری-real-time-clock-chip.html
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : راهنمایی در مورد ماژول ساعت

نوشته اصلی توسط PouYa007
    دوستان عزیز سلام کسی راجبه ماژول ساعت که در فروشگاه سایت برای فروش گذاشتن اطلاعاتی داره که چجوری راه اندازی مییشه؟

اینم لینکش eshop.eca.ir/ماژول-های-کاربردی/2204-ماژول-ساعت-ds1307-به-همراه-باتری-real-time-clock-chip.html
    دوست عزیز سلام
    من یدونشو گرفتم،آ‌ خیلی هم ساده و کامله، به سادگی میشه ازش خروجی گرفت و تو میکرو استفادش کرد، اما فقط مشکل زمان 0:0:80 در زمان روشن شدنشو دارم که متاسفانه تا امروز موفق به رفعش نشدم... :angry:
    به هر حال اگه راهنمایی خواستی در خدمتم
    تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nematollahian
      دوست عزیز سلام
      من یدونشو گرفتم،آ‌ خیلی هم ساده و کامله، به سادگی میشه ازش خروجی گرفت و تو میکرو استفادش کرد، اما فقط مشکل زمان 0:0:80 در زمان روشن شدنشو دارم که متاسفانه تا امروز موفق به رفعش نشدم... :angry:
      به هر حال اگه راهنمایی خواستی در خدمتم
      ممنون ولی من اصلا نمیدونم چطور میشه ازش استفاده کرد؟ باید به میکرو وصل بشه ؟ یعنی وظیفه اش تولید پالس 1Hz هست؟
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
        ممنون ولی من اصلا نمیدونم چطور میشه ازش استفاده کرد؟ باید به میکرو وصل بشه ؟ یعنی وظیفه اش تولید پالس 1Hz هست؟
        بله،آ‌ اتصالش به میکرو از طریق پایه های SCL و SDA هست (پروتکل I2C) و تو میکرو هم باید بعد از تنظیم پایه های I2C و با استفاده از datasheetش ثانیه و دقیقه و ساعت و روز و هفته ماه و سال و هرچی مربوط به ساعت نیاز داری بگیری. البته میتونی در صورتی که SQش رو Enable کرده باشی ازش هر ثانیه یه پالس خروجی بگیری که میشه همون ثانیه شمارت و حتی اگه اون پایه رو به میکرو وصل کنی، با اون شمارش صحیح یا عکس داشته باشی. من تو برنامه خودم ازش واسه Countdown استفاده کردم و زمانی که ست کردم رو باهاش کم میکنه. پروژه هاش تو نت زیاد هست، یه سرچی بکنی پیدا میکنیشون (البته پروژه های ماژول نیست فقط پروژه های آی سی هست که دقیقا همونه). بازم توضیحی نیاز بود در خدمتم.
        موفق باشی
        تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X