اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مدار اینورتر ساده ی 500 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مدار اینورتر ساده ی 500 وات

سلام
    من این مدار روی برد لحیم کردم دقیقا با همین قطعات و یه تراس 220 به 12 دو سر 3 آمپر اما وقتی ورودی به منبع تغذیه وصل می کنم اتصال کوتاه می ده به دو سر بار ترانسم چیزی وصل نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید .
    http://www.eleccircuit.com/500w-inverter-12v-to-220v-by-40472n3055/

پاسخ : مشکل در مدار اینورتر ساده ی 500 وات

نوشته اصلی توسط elnino99
    سلام
    من این مدار روی برد لحیم کردم دقیقا با همین قطعات و یه تراس 220 به 12 دو سر 3 آمپر اما وقتی ورودی به منبع تغذیه وصل می کنم اتصال کوتاه می ده به دو سر بار ترانسم چیزی وصل نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید .
    http://www.eleccircuit.com/500w-inverter-12v-to-220v-by-40472n3055/
    من از این مدار های 12 به 220 زیاد درست کردم ماسفتاش سوختن هیچکدومشون جواب نداد اکثر مدار های تو اینترنت جواب نمیدن

اما خودم یه بار با رله و میکرو این کارو کردم خیلی خوب جواب داد یه لامپ کم مصرف روشن کرد ولی یه منبع 12 ولتی قوی هم میخاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
      من از این مدار های 12 به 220 زیاد درست کردم ماسفتاش سوختن هیچکدومشون جواب نداد اکثر مدار های تو اینترنت جواب نمیدن

اما خودم یه بار با رله و میکرو این کارو کردم خیلی خوب جواب داد یه لامپ کم مصرف روشن کرد ولی یه منبع 12 ولتی قوی هم میخاد
      مرسی ولی نباید از میکرو استفاده کنم اکثرا مدارهای توی سایتها هم به همین شکل آخه مشکل چیه که جواب نمیدن . در ضمن گفتم من اصلا باری به ترانس وصل نکردم به بخواد جریان بکشه فقط می خوام به مولتی متر که میزان 220 ولتو نشون بده همین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elnino99
        مرسی ولی نباید از میکرو استفاده کنم اکثرا مدارهای توی سایتها هم به همین شکل آخه مشکل چیه که جواب نمیدن . در ضمن گفتم من اصلا باری به ترانس وصل نکردم به بخواد جریان بکشه فقط می خوام به مولتی متر که میزان 220 ولتو نشون بده همین.
        اینا میان با پروتئوس یه مدار میبندن مثلا یه نوسان ساز بعد وصلش میکنن به یه ماسفت غافل از اینکه ماسفت باید درست شارژ و دشارژ بشه که نوسان سازی کنه

میدونی واسه چی مدارت اتصال کوتاه شده! وقتی ماسفت بهش سیگنال ندادی برقو مستقیم میده به ترانس ترانسم توی دی سی اتصال کوتاه و مقاومت ثانویه در حدود 1 تا 2 اهمه پس باید جریان بکشه اما وقتی که نوسان سازی انجام بشه مثلا 50 هرتز برسه خاصیت القایی سلف انرژی رو به اولیه منتقل میکنه و در نهایت ولتاژ زیاد میشه

میتونی این کارو بدون مدار انجام بدی ثانویه ترانس رو وصل کن به 12 ولت بعد دستتو بزار به اولیه ولتاژ 12 ولت رو تند تند قطع و وصل کن برق داره ها! :twisted: :twisted: :nice:

دیدگاه

1- 2n3055 ماسفت نیست
          2- اگه مطمئنید قطعات کاملا سالم هستند با باتری ماشین یا موتور که با فیوز به مدار وصل شده آزمایش کنید
          3-ترانس رو در حالت ای سی وقتی که به برق وصل است تست کنید
          4- ترانس رو از مدار جدا کنید بعد مدار رو به منبع وصل کنید آیا بازم همون مشکل رو داره؟
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
            1- 2n3055 ماسفت نیست
            2- اگه مطمئنید قطعات کاملا سالم هستند با باتری ماشین یا موتور که با فیوز به مدار وصل شده آزمایش کنید
            3-ترانس رو در حالت ای سی وقتی که به برق وصل است تست کنید
            4- ترانس رو از مدار جدا کنید بعد مدار رو به منبع وصل کنید آیا بازم همون مشکل رو داره؟
            ترانس سالمه و وقتی ترانسو جدا می کنم دیگه این مشکل نیست ،
            lm324 رو از مدار خارج کردم و دو سر مقاومتها رو دادم به ترانزیستورا الان دو سر ترانس 75v هست اما منبع تغذیه به حالت نوسان بوق اتصال کوتاه می زند .

دیدگاه

324 کجاست !!!
              منظورت 4047 بود دیگه؟

مدار شما ایراد داره که وقتی ترانس نیست منبع تغذیه بوق اتصال کوتاه میزنه(منبع شما چند ولت و چند آمپره؟)
              یه بار دیگه مدار رو چک کنید.
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X