اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی تبدیل ولتاژ usb به 10 یا 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی تبدیل ولتاژ usb به 10 یا 12 ولت

با عرض سلام خدمت مهندسین عزیز من می خواهم ولتاژ usb را به ولتاژ 10 یا 12 ولت با جریان 1 آمپر تبدیل کنم ممنون می شم راهنماییم کنید.

پاسخ : چگونگی تبدیل ولتاژ usb به 10 یا 12 ولت

نوشته اصلی توسط yashar123
    با عرض سلام خدمت مهندسین عزیز من می خواهم ولتاژ usb را به ولتاژ 10 یا 12 ولت با جریان 1 آمپر تبدیل کنم ممنون می شم راهنماییم کنید.
    این کار امکان پذیر نیست چون جریان دهی usb کمتر 500 میلی هست و با افزایش ولتاژ و همچنین راندمان کمتر از 100% سوییچینگ
    نمشه جرین زیاد از usb کشید

دیدگاه

اگر بخواهیم کمتر از 500 میلی جریان بگیریم چی ؟ ولی ولتاژ همون ولتاژ باشه ؟ مداری هست که پیشنهاد کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yashar123
        اگر بخواهیم کمتر از 500 میلی جریان بگیریم چی ؟ ولی ولتاژ همون ولتاژ باشه ؟ مداری هست که پیشنهاد کنید؟
        سلام دوست عزیز...خوبی؟ احوالت خوبه؟ :bye
        میتونی از آیسی MC34063 استفاده کنی
        اگه میخای ولتاژت رو افزایش بدی باید ولتاژت رو BOOST یعنی افزایش بدی
        و اگه بخای ولتاژت رو کاهش بدی از BUCK یا کاهش بدی
        این آیسی میتونه در این مد ها کار کنه یعنی میتونی با تغییر در آرایش قطعات خارجی این آیسی مد افزایشی یا کاهشی رو انتخاب کنی
        اگه توان کمتر (ولتاژ یا جریان کم) نیازت باشه میتونی از خود آیسی به عنوان رگلاتور استفاده کنی و اگه توان خروجیت باید بیششتر بشه میتونی از عنصر سوئیچ خارجی هم استفاده بکنی
        موفق باشی
        تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

با ولتاژ 12 ولت خیلی خوشبینانه میتونید 100 میلی آمپر بگیرید و بیشتر از اون امکان داره usb آسیب ببینه یا برق رو قطع کنه

دیدگاه

:mrgreen:
            یک بار من از یو اس بی سعی کردم بیش از 500 میلی آمپر بکشم , برا اولین بار خودش قطع کرد . بار دوم پل جنوبی سوخت :|
            بیچاره کامپیوتر بابام :| احساس گناه میکنم.. البته به هزینه خودم رفتم دادم آواژنگ تعمیرش کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir safari
              :mrgreen:
              یک بار من از یو اس بی سعی کردم بیش از 500 میلی آمپر بکشم , برا اولین بار خودش قطع کرد . بار دوم پل جنوبی سوخت :|
              بیچاره کامپیوتر بابام :| احساس گناه میکنم.. البته به هزینه خودم رفتم دادم آواژنگ تعمیرش کرد
              خدا ازت نگذره داغ دلم تازه شد :cry: :cry: :cry: :cry:
              شما پورت کامپیوتر سوزوندی الان لب تاپ دم دستمه....بوش میاد با :cry: :cry: :cry:
              تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X