اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد دستورر break

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد دستورر break

فرض کنیم در یک تابع بی نهایت (while(1 قرار داریم و درون این حلقه چند تا if وجود دارد اگر در داخلی ترین if دستور break داده بشه از حلقه while خارج میشیم یا از آخرین if ?

سوال دوم: اگر حلقه while(1( در یک تابع با مقدار برگشتی باشد و از دستور return در داخل حلقه while استفاده شود آیا برنامه از خلقه خارج میشه و مقدار رو برگشت میده؟ مثل این برنامه :

کد:
    unsigned char get_key()
     {
     unsigned char temp_key_code=nokey_code,old_key_code=nokey_code;
     while(1)
     {
      temp_key_code=key_code;
      if (temp_key_code!=nokey_code)
       if (temp_key_code!= old_key_code)
       {
        old_key_code=temp_key_code;
        if (temp_key_code!=nokey_code)
          return temp_key_code; 

}     
     }

}

پاسخ : سوال در مورد دستورر break

1 : دستور break برای خارج شدن از حلقه هست. اگر شما if رو حلقه میدونید این یه بحث دیگه هست.
    2 : بله ، از تابع خارج میشه و مقداری رو که شما گفتین برمیگردونه.

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد دستورر break

نوشته اصلی توسط امیر . م
      1 : دستور break برای خارج شدن از حلقه هست. اگر شما if رو حلقه میدونید این یه بحث دیگه هست.
      2 : بله ، از تابع خارج میشه و مقداری رو که شما گفتین برمیگردونه.
      این حالت باعث پرشدن حافظه استک یا نمیدونم چیز دیگه ای نمیشه .اخه برنامه ای نوشتم که تو دو سه بار اول خوب تابع برمیگرده .ولی بعدش دیگه هنگ میکنه
      ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
      شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X