اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یک واحد حافظه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یک واحد حافظه

سلام
    من میخوام یک واحد حافظه بسازم نمیدونم درست میگم یا نه اما فک کنم باید از فلیپ فلاپ استفاده کنم.البته از فلیپ فلاپ فقط اسمشو شنیدم و نمیدونم که اصلا چی هست.
    منظورم هم از واحد حافظه اینه که به فرض حافظه ای که داده های باینری را در خودش ذخیره کنه و در صورتی که ازش بخوام داده ای که گفتم رو دوباره بهم بده.
    با مثال میگم شاید بهتر بتونید کمک بفرمایید.
    میخوام یک داده باینری مثلا 10101001 رو حالا به وسیله کلید یا میکرو avr به یه حافظه بدم بعدش با فرستادن داده باینری بعدی "10000001" داده باینری قبلی رو دریافت کنم و به هشت تا led بدم که روشن شوند.
    شاید کاری که میخوام بکنم خنده دار باشه و بی معنی اما ساخت اون حافظه برام خیلی مهمه لطفا کمک بفرمایید.
    سپاس فراوان
    عجب چیزی بود این الکترونیک و من نمیدونستم.آخ آخ آخ :cry2:
    میخوام پولامو جم کنم از جو زمین بزنم بیرون!

پاسخ : ساخت یک واحد حافظه

واقعا من یکی نمیدونم حدس بزنم چرا میخواید حافظه درست کنید اما به کتاب طراحی مدارهای دیجیتال موریس مانو مراجعه کنید. فکر کنم فصل 6 به بعد در مورد حافظه ها و نحوه درست کردنش صحبت کرده.
    اما در کل با فلیپ فلاپ حافظه موقت میشه درست کرد و نسبتا هم گرون در میاد.
    اما تا دلت بخواد حافظه آماده هست
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

پاسخ : ساخت یک واحد حافظه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
      واقعا من یکی نمیدونم حدس بزنم چرا میخواید حافظه درست کنید
      میدونم که آماده هست.فقط میخواستم تجربه کنم.ممنون که پاسخ دادید
      عجب چیزی بود این الکترونیک و من نمیدونستم.آخ آخ آخ :cry2:
      میخوام پولامو جم کنم از جو زمین بزنم بیرون!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X