اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ارتباط ARM با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ارتباط ARM با AVR

سلام
    من سه تا برد عین هم درست کردم که تو هرکدومش دوتا میکرو atmega32 هست می خوام هر سه تای این بردهارو به یک ارم وصل کنم توسط ارتباط سریال
    مشکل اینجاست که هر کدوم از بردها رو که به تنهایی Rx و tx میکروهاشو بهم میبندم و به ارم وصل میکنم درست کار میکنه یعنی ارم هرکدومو که صدا میکنه اونئ میکرو مورد نظر طبق برنامش جوابشو میده و ارتباط درسته ولی وقتی همین کار برای دوتا از برده انجام میدم دریافت به درستی انجام میشه یعنی ارم هرکدوم که صدا میکنه همون میکرو کارشو انجام میده ولی چیزی برای ارم نمیفرسته
    به نظر شما دوستان مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : مشکل در ارتباط ARM با AVR

اول به جای اینکه RX و TX ها رو مستقیم به هم وصل کنی از max485 استفاده کن و برای لایه نرم افزار برو سراغ مدباس (modbus) .
    یک سرچی تو وب بزنی اطلاعات خوبی راجع به این گیرت میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Homayon
      اول به جای اینکه RX و TX ها رو مستقیم به هم وصل کنی از max485 استفاده کن و برای لایه نرم افزار برو سراغ مدباس (modbus) .
      یک سرچی تو وب بزنی اطلاعات خوبی راجع به این گیرت میاد
      سلام
      من هم چند وقت پیش این مشکل رو داشتم که با همین روش حل شد .
      انجمن LABVIEW
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
      اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
      http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

دوست عزیز نیازی به اضافه کردن قطعه جدید به مدارت نیست. من چنین پروژه ای رو انجام دادم و 5 میکرو رو به با هم در ارتباط کردم.
        شما وقتی نیازی نیست میکروهات چیزی رو بفرستند پایه txd رو غیر فعال کن وقتی میکروی مورد نظر خواست داده ای رو بفرسته اول این پایه رو فعال می کنه و بعد داده رو میفرسته. اینطوری مشکلت حل میشه. :nerd: موفق باشید
        هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر شما آنرا غیر ممکن سازید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad_musavi69
          دوست عزیز نیازی به اضافه کردن قطعه جدید به مدارت نیست. من چنین پروژه ای رو انجام دادم و 5 میکرو رو به با هم در ارتباط کردم.
          شما وقتی نیازی نیست میکروهات چیزی رو بفرستند پایه txd رو غیر فعال کن وقتی میکروی مورد نظر خواست داده ای رو بفرسته اول این پایه رو فعال می کنه و بعد داده رو میفرسته. اینطوری مشکلت حل میشه. :nerd: موفق باشید
          چطوری میتونم تو حالت خروجی این پایه رو HZ کنم ؟؟؟

دیدگاه

در مورد اتصال چند میکرو به هم با سریال قبلاً بحث شده : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88372.0

موفق باشید
            امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Abbas Sarami
              در مورد اتصال چند میکرو به هم با سریال قبلاً بحث شده : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88372.0

موفق باشید
              مهندس روشی که من گفتم ساده تر نبود؟!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad_musavi69
                مهندس روشی که من گفتم ساده تر نبود؟!!!
                روش شما هم درسته :agree:
                ولی من خودم سعی میکنم توی طراحی هایی که انجام میدم احتمال آسیب دیدن سیستم را از جانب خودش به صفر برسونم ؛ اون روشی که شما گفتی درسته ولی به هر دلیلی اگه یکی از میکروها هنگ کرد و به حالت HiZ نرفت ممکنه سیستم آسیب ببینه ، شاید این نکته زیاد به چشم نیاد ولی میتونه مشکل ساز بشه :agree:

موفق باشید
                امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Abbas Sarami
                  روش شما هم درسته :agree:
                  ولی من خودم سعی میکنم توی طراحی هایی که انجام میدم احتمال آسیب دیدن سیستم را از جانب خودش به صفر برسونم ؛ اون روشی که شما گفتی درسته ولی به هر دلیلی اگه یکی از میکروها هنگ کرد و به حالت HiZ نرفت ممکنه سیستم آسیب ببینه ، شاید این نکته زیاد به چشم نیاد ولی میتونه مشکل ساز بشه :agree:

موفق باشید
                  این مشکل رو هم میشه برطرف کرد. با استفاده از یه تایمر میگیم اگه پاسخی از slave مورد نظر نرسید و زمان صفر شد master دیگه منتظر جواب اون نمونه و slave بعدی رو فراخوانی کنه. در ضمن می تونه آلارمی هم بده که مثلا فلان slave جواب نداد و ... :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X