اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیود دیتکت امواج تا فرکانس 3 گیگاهرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیود دیتکت امواج تا فرکانس 3 گیگاهرتز

سلام خدمت دوستان گرامی
    من برای یک مدار مخابراتی که در این مدار نیاز به دیتکت کردن سیگنالهایی تا فرکانس حداکثر 3 گیگاهرتز وجود دارد،نیاز به یک دیود مناسب دارم.در این مدار از دیود 1ss99 که یک دیود شاتکی هست استفاده شده است.مشابه این دیود hp2800 و aa119 ذکر شده است که هیچکدام از این دیودها را نتوانستم در بازار پیدا کنم.ممنون میشم اگر دیودی با مشخصات دیودهای بالا در بازار جمهوری پیدا میشود دوستان راهنمایی کنند.
    دیتاشیت 1ss99
    www.datasheet4u.com/download.php?id=544936

پاسخ : دیود دیتکت امواج تا فرکانس 3 گیگاهرتز

aa119 رو منم دنبالش گشتم پیدا نکردم
    مدارتو نمیدونم چیه ولی این ای سی ها تا حدود 3گیگ رو دیتکت میکنن
    max2015
    max2016
    در ضمن اینجا رو هم یه نگاه بنداز
    http://www.resana-co.com/branch.aspx?branch=RF%20Detectors&name=RF
    نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
    * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

ممنون از پاسختون آقای حسنی
      من میخوام خروجی lnb رو که فرکانسش بین 950 تا 2150 مگاهرتز هست رو دیتکت کنم.این دو تا دیودی رو که فرمودید کجا میفروشن و قیمتش چنده؟
      من نمیدونم چرا از دیتاشیت دیودها اطلاعات لازم بدست نمیاد یا شاید من بلد نیستم.
      توی دیتاشیت اکثر دیودها حداقل و حداکثر فرکانس کاری یا دست کم زمان بازیابی معکوس هم وجود نداره نمیدونم چرا اینجوریه!!
      یه دیود جدیدا پیدا کردم به اسم 1n60 که یک دیود ژرمانیوم هستش.توی دیتاشیتش نوشته برای دیتکت امواج رادیوهای am و fm و همچنین تلفن و تلویزیون مناسبه.امواج تلویزیون توی باند vhf و uhf هستش ولی نمیدونم که این دیود تا 2150 رو هم ساپورت میکنه یا نه.به نظر شما این دیود جوابگوی کار من هست؟لینک دیتاشیت:
      http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CDwQFjA E&url=http%3A%2F%2Fwww.cbtricks.com%2Fradios%2 Fgalaxy%2Fdatasheets%2Fdiodes%2Fpdf%2F1n60-1n60p.pdf&ei=w7enU4-bIpSp0AW6rYCQBg&usg=AFQjCNHTV7I5MKu9TPX2fUjntf gfXUZD4A&sig2=olr63iGnTHdtrF-cNGIpPg&bvm=bv.69411363,d.d2k

دیدگاه

از این دیود هم میتونی استفاده کنی HSMS8101
        جوان الک داره

دیدگاه

اون دیود ها رو اگه میخوای باید سفارش بدی
          فک کنم فایندر معمولی هم کارتوراه بندازه
          از ای سی های اشکار ساز که تو رسانا الک هست هم میتونی استفاده کنی مثل ad8318
          نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
          * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

آقای های ولتاژ ممنون از راهنمائیت
            دیودی که شما گفتید مخصوص باند ku و فرکانس بین 10 تا 14 گیگ هستش(یعنی فرکانس خود امواج ماهواره ای که به دیش و سپس به lnb میرسه)اما سر کار من با امواجی هستش که از lnb خارج میشن که در اینجا فرکانسشون از باند ku به محدوده 950 تا 2150 مگاهرتز کانورت میشه.

دیدگاه

آقای حسنی از شما هم تشکر
              من با 1n60 هم مدار رو بستم اما جواب نگرفتم.دو تا سلف هم توی مدار داره که ظاهرا باید سیم پیچ باشه ولی من از مقاومتی استفاده کردم چون سیم پیچش خیلی دردسر هستش.حالا اگه فرصت شد شاید همینجا یا توی یه پست جدید نقشه کل مدار و pcb که براش طراحی کردم رو بذارم کمک کنید.بازم ممنون

دیدگاه

این دیود در اون محدوده مورد نظر شما هم به راحتی میکنه اون فرکانس محدوده انتهایی یا قطع دیود هست من باهاش کار کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X