اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایا میشود 10 تا ال ای دی پاور 33 ولت را با برق 220 ولت روشن کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایا میشود 10 تا ال ای دی پاور 33 ولت را با برق 220 ولت روشن کرد؟

سلام 10 تا ال ای دی پاور دارم هر کدوم 33 ولته ال ای دی ها رو اگه سری کنم و بعدش اگه برق شهر دی سی کنم میشه 310 به ال ای دی های سری شده بدم رو هر کدوم 31 ولت تقریبی میوفته میشه این کار و کرد؟

پاسخ : ایا میشود 10 تا ال ای دی پاور 33 ولت را با برق 220 ولت روشن کرد؟

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام 10 تا ال ای دی پاور دارم هر کدوم 33 ولته ال ای دی ها رو اگه سری کنم و بعدش اگه برق شهر دی سی کنم میشه 310 به ال ای دی های سری شده بدم رو هر کدوم 31 ولت تقریبی میوفته میشه این کار و کرد؟
    این کار رو نمیشه کرد به دو دلیل: 1- ولتاژ مورد نیاز ال ای دی ها به گونه ای است که مثلا اگر 33 ولت نیاز داشته باشد اگر 1 ولت از آن کم شود ممکن است توان آن نصف شود و اگر 1 ولت به ولتاژ آن اضافه شود مصرف آن 2 برابر شود. لامپ های ال ایدی نیمه رسانا هستند و مشمول مقاومت های اهمی نمیشوند که شیب نمودار ولتاژ جریان آن ثابت باشد. پس با اندکی اضافه و یا کاهش ولتاژ جریان مصرفی آنها به شدت تغییر میکنند. ولی لامپ های رشته ای تغییرات ولتاژ اندک تاثیر ناچیزی بر توان آنها دارد. 2- با تغییر دمای led ولتاژ کاری آن اندکی تغییر میکند. مثلا اگر led با ولتاژ 33 در دمای 25 درجه 0.7 آمپر بکشد در دمای 80 درجه ممکن است با همان 33 ولت 1.4 آمپر و حتی بیشتر بکشد. 3-ولتاژ برق شهر ثابت نیست و در محدوده 180 تا 230(که بعد از یکسوسازی میشود 260 تا 325 ولت دی سی) متغیر است.
    نتیجه: منبع تغذیه ای که باید led ها را روشن کند باید این ویژگی ها را داشته باشد:
    1- با توجه به اینکه مارک های مختلف led ولتاژ های اندکی متفاوت دارند باید قادر باشد که که با انعطاف پذیری و تغییر ولتاژ خود در محدوده ای معین جریان ثابتی به led برساند.
    2- با تغییر دما و افزایش ولتاژ led بتواند ولتاژ خود را همگام با led تغییر دهد تا جریان مناسب به led برسد.
    3- با تغییر ولتاژ ورودی آن یعنی ولتاژ برق شهر در محدوده ای که گفتم بتواند خروجی ثابتی را بدهد.
    برای این کار باید از درایور های آماده استفاده کنید. به طور مثال درایوری 300 میلی آمپر داریم که ولتاژ خروجی آن قابلیت انعطاف در محدوده 50 تا 90 ولت را دارد و اگر مصرف کننده ای مانند led به آن وصل کنیم در صورتی که ولتاژ led در این محدوده باشد به led ها جریان 300 میلی داده میشود و مستوانیم بین 15 تا 25 عدد led یک وات را به آن متصل کنیم. همه ی درایور های دیگر نیز چنین ویژگی دارند یعنی جریانی ثابت با محدوده ولتاژ مسخص دارند.
    . پیشنهاد میدم مشخصات این درایور هارو بخونید تا به این قضیه پی ببرید
    http://eshop.eca.ir/211-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B1-power-led
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

با سپاس ولتاز کاذی هر ال ای دی بین 3.3 تا 3.6 ولت است من بجای 10 عدد از 9 تا استفاده میکنم و یک مقاومت کم اهم هم برای کنترل جریان میزارم نظر شما چیست؟
      چرا روی برچسب ال ای دی درایور مثلا ولتاژش نوشته 50 تا 90 ولت ولی خروجی را میگیری ولتاژ مقداری ثابت است؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
        با سپاس ولتاز کاذی هر ال ای دی بین 3.3 تا 3.6 ولت است من بجای 10 عدد از 9 تا استفاده میکنم و یک مقاومت کم اهم هم برای کنترل جریان میزارم نظر شما چیست؟
        چرا روی برچسب ال ای دی درایور مثلا ولتاژش نوشته 50 تا 90 ولت ولی خروجی را میگیری ولتاژ مقداری ثابت است؟
        شما اون 9 تا + مقاومت رو قراره به چی وصل کنی؟ ولتاژ خروجی رو هنگامی که لامپ بهش زدی گرفتی یا تو حالت بی باری؟ اگه بی باری باشه ماکزیمم رو فکر کنم نشون میده.
        لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

ضمن تشکر از توضیحات جناب محمدشاهی همونطور که اشاره کردن توی این درایورها چیزی که ثابت هست جریان هست نه ولتاژ، در هر صورت جریان شما 300 میلی خواهد بود، شما مقاومت هم که با این منابع سری کنید تاثیری در نور ال ای دی ها نداره چرا که از دیدگاه درایور مقاومت یک بار هست که اضافه شده و به ازای اون مقدار ولتاژ رو به مقداری بالا میبره که جریان همون 300 میلی بمونه، وقتی جریان عبوری از ال ای دی هاتون تغییر نکنه در نتیجه ولتاز دوسرشون هم تغییری نمیکنه و نورشون هم تغییری نمیکنه فقط این وسط مقاومت باعث شده ولتاژ منبع بالاتر بره و توانی هم روی خودش افت کنه و تلفات بیشتر بشه. دلیل اینکه در حالت بی باری هم ولتاژ ثابت به شما میده اینه که جریان تغییری نمیکنه که بخواد ولتاژ رو تغییر بده اما شما اگر بهش ال ای دی وصل کنید و ولتاژ دوسر درایور رو اندازه میگیرید میبینید که به اندازه مجموع ولتاژهای ال ای دی های سری شده ولتاژ خواهید داشت و با کم و زیاد شدن تعداد ال ای دی این ولتاژ تغییر میکنه
          از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
          هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
          اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
          اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X