اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از سنسورها و ارسال مقادیر خونده شده از فواصل دور!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از سنسورها و ارسال مقادیر خونده شده از فواصل دور!

دارم رو ی پروژه کار میکنم ک ی قسمتش مربوط میشه ب ارسال دما از دو نقطه مختلف(البته باسیم)؛
    از اونجایی ک سنسورهای مورد استفاده lm75 هستن و پروتکل ارتباطیشون I2C ؛تصمیم گرفتم کاربری پروژه رو ی مقدار تغییر بدم(درحال حاضر فاصله مد نظره؛ک فعلا اون حداکثر فاصله 80 سانتی i2c دست و پامون رو بسته)،اما تا حالا با سرچ هایی ک کردم ب جایی نرسیدم،موندم تو این ک ما کم طاقت هستیم و زود میخوایم ب نتیجه برسیم یا واقعا مطلب کمه،

راستش بعد از این همه مدت استفاده از دما سنج تو پروژه ها ،چرا نیایم این بار فاصله رو تغیر بدیم،مثلا دما رو بجای اینکه از فاصله سه،چهار سانتی میکرو بخونیم ،نیایم این بار فاصله رو ببریم بالا 10متر 30 متر 100متر .....؟(ی کمی صنعتی بشیم)

ایشالا فردا صبح با lm35 خوش مرام شروع میکنم،بعد میزنیم تو کار پروتکل های دیگه؛

[move]اگه کسی تجربه ایی یا ایده ایی داره یا علی...[/move]

پاسخ : استفاده از سنسورها و ارسال مقادیر خونده شده از فواصل دور!

یکی از روشهای متدوال جهت ارسال مقادیر ارسال توسط سیگنال جریانی هست...(مبحث سنگین در حال مطالعه)

دوراه ب ذهنم زده:

یکی اینکه خروجی سنسور رو ک در فاصله مثلا 100 متری قراری داره رو توسط سیم ب برد اصلی(کنترلرمون)انتقال بدیم
    -حالا با این روش چ راه کارایی برای آنالوگ و پروتکل های دیگه هست؟!
    -اصلا پروتکل های دیگه ب جز سریال(USART) با این روش قابل چیاده سازی هستن؟!

دوم اینکه بیایم تو فاصله 100 متری از برد اصلی مقادیر رو توسط ی برد دیگه اندازه گیری و آماده کنیم بعد توسط RS485 بفرستیم؟!
    -ک با این روش تعداد سیم های ارتباطی زیاد میشه (تازه اگه بخوایم تغذیه رو هم کنار همون سیم های داده ارسال کنیم)

دیدگاه

پاسخ : استفاده از سنسورها و ارسال مقادیر خونده شده از فواصل دور!

مث اینکه موضوع عنوان شده باب دل هیچ کدوم از عزیزان نیست؟! :sad: :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X