اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلام دوستان . نیاز به کمک فوری دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام دوستان . نیاز به کمک فوری دارم

با سلام خدمت همه دوستان عزیز . من میخوام یه مبدل DC به DC باک بوست درست کنم و توش به ساخت سلف نیاز دارم . اما متاسفانه تو این زمینه هیچ تجربه ای ندارم و کارم هم خیلی گیره :angry: :angry: :angry: :cry:. ببینید مقدار سلف باید بزرگتر از 400 میکرو هانری باشه جریانش 30 آمپر و فرکانس کلید زنی 30 کیلوهرتز. حالا سوال اصلی اینه که اولا از چه نوع هسته ای باید استفاده کرد ؟(من شنیدم تروییدی خوبه مثل داخل پاور کامپیوتر ) . ثانیا اندازه اون باید چقدر باشه؟ و اصلا استاندارد این نوع هسته ها چه جوریه؟,دیتاشیت خاصی دارن یانه؟( شنیدم که هسته های تو بازار چینی اند و اصلا دیتاشیت و استاندارد خاصی ندارند ) و سوالاتی از این قبیل. خیلی ممنون میشم اگه کسی بلده در اسرع وقت یه کمکی به من بکنه .

پاسخ : سلام دوستان . نیاز به کمک فوری دارم

سلام
    ابتدا کامل توضیح بدین که چه ولتاژی قراره به چه ولتاژی تبدیل بشه. و جریان 30 امپر پیک جریان سلفه یا نه؟
    همچنین سلف مورد نظر باید گپ دار باشه تا به اشباع نره.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

قراره یه ولتاژ متغیر 10 تا 21 ولتی به 14 ولت تبدیل شه . و 30 آمپر هم پیک جریانه . فک میکنم هسته از این حلقوی ها است اینا که گپ ندارن ؟( البته اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم )

دیدگاه

سلام
        برای اینکه ولتاژ 10 تا 21 ولتی به 14 ولت تبدیل بشه نیاز به مدار پوش پول دارید.
        ویا مدار sepic که به مدار cok هم معروفه.
        در مدار بوست یا باک هسته باید گپ یا شکاف هوایی داشته باشه.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام . مگه پاور کامپیوتر مبدل سوییچینگ نیست ؟ ولی اون که هسته هاش تروییدی و گرده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X