ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2013/10/20
    75
    0

مشكل در چگونكي اتصال rgb به ميكرو

سلام
    من حدود 50-40 تا ال اي دي rgb رو ميخوام به ميكرو وصل كنم.ال اي دي ها از نوع معمولي و 4 پايه هست حالا موندم چه جوري بايد به ميكرو وصلش كنم؟آيا ميشه سريشون كرد؟يا بايد همشونو با هم موازي كنم؟
    2007/11/08
    مشهد
    558
    14

پاسخ : مشكل در چگونكي اتصال rgb به ميكرو

همه میخوان با هم بصورت همرنگ روشن بشن؟ یعنی الان همه قرمز و بد همه سبز و ... میشن یا بصورت مجزا؟ اگه همرنگ هستند برای هر کانال میتونی یه ماسفت بزاری یا ترانزیستور قدرت.
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]
    2013/10/20
    75
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ايمان داودي
    همه میخوان با هم بصورت همرنگ روشن بشن؟ یعنی الان همه قرمز و بد همه سبز و ... میشن یا بصورت مجزا؟ اگه همرنگ هستند برای هر کانال میتونی یه ماسفت بزاری یا ترانزیستور قدرت.
    آره میخوان همرنگ بشن.فک کنم من منظورمو بد رسوندم.ببین ما سه تا خروجی pwm داریم و ال ای دی هامون 4 تا پایه دارن مثلا اگر مثبتاشونو به مثبت منبع تغذیه وصل کنیم میایم هر پایه منفی ال ای دی رو توسط یک ترانزیستور به یکی از خروجیهای pwm وصل می کنیم.
    برای این که چند تا ال ای دی رو سری کنیم همونطور که میدونین باید منفی ال ای دی رو به مثبت ال ای دی بعدی وصل کنیم.حالا سوال من اینه با توجه به این که این ال ای دی ها مثبتشون مشترکه چطوری اونا رو سری کنم؟
    امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.
    2014/06/10
    49
    3

سلام
    میتونی موازی ببندی یعنی مثبتو تو همشون مشترکه بزن به مثبت و همه ی یایه های منفی r g b رو سه تا ردیف کن بعد با یه ترانزیستور بزن pwm !
    2013/10/20
    75
    0

آها پس نميشه سري كرد
    آخه اگه موازي كنم جرياندهيش زياد ميشه ولي مثل اين كه ديگه چاره اي نيست :sad:
    2007/11/08
    مشهد
    558
    14

ببین در هر صورت توانی که لازم داری برای روشن شدن LED ها یکسان هست . مثلا هر LED فرض کن 0.5 وات توان برای روشن شدن لازم داره . اگه به منبع 5 ولت وصل کنی و مثلا 3 تا رو با هم موازی کنی و با یک ترانزیستور درایو کنی اون 3 تا روشن میشن و از منبع ( 166mA * 3 ) جریان میکشن . اما اگه همون 3 تا رو سری کنی و یه سر رو به ترانزیستور و سر دیگه رو با مقاومت به منبع 12 ولت وصل کنی بازم همون 3 تا روشن میشن اما در این حالت فقط 166mA جریان میکشن .
    به نظر من حالت دوم یعنی استفاده از منبع 12 ولت و سری کردن هر 3 ال ای دی بهتره چون اولا جریان کمتری از منبع کشیده میشه و سیم های رابط داغ نمیکنن و دوما تعداد و توان مورد نیاز مقاومت های سری کمتر میشه .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]
    2013/10/20
    75
    0

حرفتون كاملا درسته و منم بخاطر همين ميخواستم يه راهي واسه سري كردنشون پيدا كنم كه نشد
    2014/06/03
    808
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud0711
    حرفتون كاملا درسته و منم بخاطر همين ميخواستم يه راهي واسه سري كردنشون پيدا كنم كه نشد
    کی گفته نمیشه.شما همون کاری رو که واسه ال ای دی معمولی انجام میدید رو واسه این هم انجام بدید با این تفاوت که پایه ی مثبت رو واسه ی تک تک ال ای دی ها در نظر بگیرید مثلا در مورد سری کردن 3 تا rgb با هم اینطوری میشه.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2013/10/20
    75
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    کی گفته نمیشه.شما همون کاری رو که واسه ال ای دی معمولی انجام میدید رو واسه این هم انجام بدید با این تفاوت که پایه ی مثبت رو واسه ی تک تک ال ای دی ها در نظر بگیرید مثلا در مورد سری کردن 3 تا rgb با هم اینطوری میشه.

ببخشید من منظورتونو درست متوجه نشدم یعنی مثبت ال ای دی رو وصل کنم به rgb ال ای دی بعدی؟
    خب اینجوری که مقدار rgb مون رو دیگه نمیتونیم تغییر بدیم
    2014/06/03
    808
    37

فرض کنید هر ال ای دی rgb سه تا ال ای دی جدا از همه(قرمز و آبی و سبز).همون طور که خودتون گفتید هر ال ای دی rgb چار تا پایه داره.ولی طبق فرض من(3 تا ال ای دی جدا از هم بودن) باید 3جفت پایه ی مثبت و منفی داشته. در واقع کاری که شرکت سازنده می کنه اینه که سه تا پایه ی مثبت رو با هم ادغام میکنه و کلا یه پایه مثبت برای هر 3تا ال ای دی جدا از هم معرفی میکنه.با این کار تعداد پایه ها میشه 4 تا.یعنی شما پایه مثبت rgb رو مثبت هر سه رنگ در نظر بگیرید. کاری که شما باید بکنید اینه که تمام ال ای دی های قرمز رو با هم سری کنید.بعد سبز ها رو و در نهایت آبی ها را.حالا همه ی قرمز ها دو سر مثبت و منفی واسه خودش داره.همینطور سبز ها و آبی ها پس میشه کنترلشون کرد.

آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14