اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال : تشخیص وجود شعله در کوره ها برای AVR با یون مشعل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال : تشخیص وجود شعله در کوره ها برای AVR با یون مشعل

دوستان سلام
    قبلا در إ¾طرح کنترل مشعلی که ساخته بودم از چند فتوسل موازی با هم برای دیده شدن مشعل استفاده کرده بودم.وجود حرارت بالا و عدم دسترسی به نزدیکی شعله باعث میشد تا فوتوسل ها رو دورتر از شعله بزارم و نور کمی بهش میرسید
    (به خاطر موانع فیزیکی).دیدم که توی رله های کنترل مشعل از میله یون استفاده میکنن که به این شکل اند
    http://www.thermico-trd.com/Default....&PID=30846
    از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که خروجی این یون که فکر کنم جریان ضعیف میکروآمپری هست رو به چه طریقی برای AVR قابل درکش کنم؟ :redface:
    در جهان رازهایی هست که جز به بهای ریختن خون فاش نمی شود . شهید مرتضی آوینی

پاسخ : سوال : تشخیص وجود شعله در کوره ها برای AVR با یون مشعل

شعله آتش یک واکنش شیمیایی بین سوخت (اینجا گاز شهری)و اکسیژن است که باعث یونیزه کردن هوای اطراف شعله
    می شود.یونیزه شدن همان فرایند جدا شدن بار های مثبت و منفی در مولکول است.

هرگاه به الکترود که همان یون مشعل است حرارت دهیم الکترون آزاد می کنند.و اگر یک قطب ثانوی(بدنه مشعل) در مجاورت این الکترود قرارگیرد تبادل یونی انجام می گیردبه این پدیده ترمویونیک می گویند.
    در مشعلهای گازی میله یونیزاسیون از جنس آلیاژ تنگستن و توریم است .این آلیاژ دردرجه حرارتهای بالا (1700 درجه سانتیگراد) الکترون را پرتاب می کند.وقتی تبادل یونی درمیله یونیزاسیون و بدنه صورت گیرد،جریان الکتریکی ضعیفی ( 0-100 میکرو آمپر ) درمدار برقرار می شود.
    حالا این جریان ظعیف را باید تقویت کنیم به صورتی که دیود یک optocupler را تحریک کند و بقیه ماجرا ...
    از دوستان می خوام اشتباهی در نظرات بنده بود بگن تا نتیجه درست و شسته رفته برای استفاده دیگران هم باشه. :smile:
    در جهان رازهایی هست که جز به بهای ریختن خون فاش نمی شود . شهید مرتضی آوینی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X