اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیتا فیبر نوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیتا فیبر نوری

دیتایی که بر روی فیبر نوری باید منتقل بشود حتما باید دیجیتال باشه؟ یعنی سیگنال پیوشته نمی تونه داخل فیبر نوری عبور داده بشه
    اگر سیگنال پیوسته نه گسسته وارد فیبر نوری شود چه اتفاقی می فته؟

پاسخ : دیتا فیبر نوری

این تصور که سیگنال وارد شده به فیبر فقط باید گسسته باشه چندان درست نیست. اطلاعات میتونه روی یه موج پیوسته مثلا با مدولاسیون
    فاز ارسال بشه . توجه داشته باشین که سیگنال گسسته خودش یه جور مدولاسیون دامنه است . حالا اگه دامنه به صفر نرسه، خوب سیگنال
    پیوسته میشه. البته مطمئنا سیگنال پیوسته مشکلات مختلفی مثل اثار غیر خطی و .... را احتمال داره که تشدید کنه ولی در کل هیچ مانعی
    محکمی برای انتشار سیگنال پیوسته در فیبر وجود نداره.
    کتابهای مختلفی درمورد این اثار بحث کردندکه اگه لازم باشه معرفی کنم؟

دیدگاه

اگه کتاب خوبی سراغ دارید معرفی کنید

به این نتایج کم کم خودم داشتم می رسیدم و حدودی در این مدولاسیون موفق شدم و در حال استفاده هستم ولی اگه ممکنه چطوری میشه پهنای باند انتقال داده شده در فیبر را پیدا کرد و نمودارش را کشید در داخل نرم افزار سیمولینک متلب دارم کار می کنم
      کلا در مورد پارامترهای مهم فیبر نوری که باید در تحلیلش آن را به کار بگیریم چی است؟ به جز توان و پهنای باند

با تشکر از شما

دیدگاه

کتاب
        Fiber-Optic Communications Systems
        نوشته
        Agrawal
        فصل اولش مفصل در مورد این پارامترها توضیح داده.البته در مورد کد نویسی انها در متلب چیزی نیومده.
        پارامترهای زیادی هستند که از جمله انها میشه با پاشندگی یا دیسپرژن و اثار غیر خطی ، لاس یا ضریب تضعیف و ......اشاره کرد
        اگه نتونستید پیداش کنید ایمیل یا پیغام بدید تا بفرستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X