اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال ساده

سلام دوستان من چطور میتونم 40 تصویر از شماره 1 تا 40 که در یک پوشه دارم همزمان تغییر سایز یدم به اندازه 160 در 160 و تبدیل به سطح خاکستری کنم با حلقه for من در نوشتن کدش مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. :applause:

پاسخ : سوال ساده

بیرون از حلقه از دستور dir برای ذخیره نام فایلها استفاده کن و بعد در داخل حلقه با دستور imread و افزایش شمارنده حلقه که روی نام فایلها قرار میدی، تصاویر رو لود کن. با imresize اندازه رو عوض کن و بعد با rgb2gray به سطح خاکستری تبدیل کن و در نهایت با imwrite ذخیره کن.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

ممنون خودم دستوراتشو میدونم چیه و تونستم بنویسم. فقط موقع استفاده از دستور imwrite چطور 40 تصویر را ذخیره کنم و داخل پوشه جدید بریزم؟ ممنون از پاسخگوییتون.

دیدگاه

برای ساخت دایرکتوری از mkdir استفاده کن. برای رفتن به داخل پوشه از دستور cd (این دستورات DOS هستند که در متلب هم پشتیبانی میشن). برای درست کردن اسم فایلهای خروجی هم میتونی از concatenation یک پیشوند با یک شمارنده استفاده کنی مثل [(fn = ['out',num2str(counter.
        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X