اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع و وصل بار متصل به ولتاژ 2000 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع و وصل بار متصل به ولتاژ 2000 ولت

سلام

من میخوام یه بار 500 وات رو به ولتاژ 2000 ولت DC به صورت پالسی قطع و وصل کنم. برای قطع و وصل هم نیازی به سرعت بالا نیست مثلاً 4 میلی ثانیه وصله و 4 میلی ثانیه قطعه. حالا به نظر شما از چه قطعه ای استفاده کنم؟ جریان خروجیمون هم که معلومه و 0.25 آمپره. تو فکر این بودم که چند تا ماسفتو سری کنم.نظرتون چیه؟

پاسخ : قطع و وصل بار متصل به ولتاژ 2000 ولت

سلام
    با scr ( تریستور) راحت میتونی این کار رو انجام بدی قیمتش هم نسبت به ماسفت کمتره قیمتش از 100 هزار به بالا

شماره قطعه اش هم چیزی که یادم میاد SKKT210 هست که 2000ولته 210آمپره

دیدگاه

با کنتاکتور هم میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
        سلام
        با scr ( تریستور) راحت میتونی این کار رو انجام بدی قیمتش هم نسبت به ماسفت کمتره قیمتش از 100 هزار به بالا

شماره قطعه اش هم چیزی که یادم میاد SKKT210 هست که 2000ولته 210آمپره
        ممنون اما جریان بارم زیر 0.5 آمپره. نکته ی دیگه اینه که کارم جنبه آموزشی داره ولی این طوری خرج خیلی زیادی داره

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
        با کنتاکتور هم میشه
        کنتاکتور سرعت قطع و وصلش چطوره؟ میتونه 4 میلی ثانیه وصل بمونه و 4 میلی ثانیه قطع؟

سری کردن ماسفت ها امکان پذیر هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط E.N
          ممنون اما جریان بارم زیر 0.5 آمپره. نکته ی دیگه اینه که کارم جنبه آموزشی داره ولی این طوری خرج خیلی زیادی داره

کنتاکتور سرعت قطع و وصلش چطوره؟ میتونه 4 میلی ثانیه وصل بمونه و 4 میلی ثانیه قطع؟

سری کردن ماسفت ها امکان پذیر هست؟
          اصلا حواسم به سرعت قطع و وصل نبود
          همون سری کردن ماسفت کم خرج تره

دیدگاه

رله و کنتاکتور نمیتونه 2000 ولت رو سوییچ کنه و حد اکثر 1000 ولت هست
            البته کلید هایی هست که این کارو انجام بده برای کار شما مناسب نیست چون تعداد
            قطع و وصل شما زیاد هست
            بهترین راه استفاده از ماسفت یا IBGT هست

دیدگاه

الآن یه مسئله ای که به نظرم میاد اینه که مثلاً من میام 4 تا ماسفت 600 ولت رو سری میکنم.حالا فرض میکنم الآن همه ی ماسفتا روشن هستن. در این لحظه پالس گیت قطع میشه و ماسفت ها میخوان خاموش بشن. ماسفتا یکسان هستن ولی تفاوت در سرعت قطع ماسفت ها باعث نمیشه که اون ماسفتی که زودتر از بقیه خاموش شده ولتاژ 2000 ولت بیفته روش و بسوزه؟ و به این ترتیب بقیه ی ماسفتا هم آسیب ببینن؟ به خاطر اینه که میگم میشه سری کرد یا نه. اگر مشکلی پیش نمیاد دوستان بگن که من همین کارو بکنم. با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط E.N
                الآن یه مسئله ای که به نظرم میاد اینه که مثلاً من میام 4 تا ماسفت 600 ولت رو سری میکنم.حالا فرض میکنم الآن همه ی ماسفتا روشن هستن. در این لحظه پالس گیت قطع میشه و ماسفت ها میخوان خاموش بشن. ماسفتا یکسان هستن ولی تفاوت در سرعت قطع ماسفت ها باعث نمیشه که اون ماسفتی که زودتر از بقیه خاموش شده ولتاژ 2000 ولت بیفته روش و بسوزه؟ و به این ترتیب بقیه ی ماسفتا هم آسیب ببینن؟ به خاطر اینه که میگم میشه سری کرد یا نه. اگر مشکلی پیش نمیاد دوستان بگن که من همین کارو بکنم. با تشکر
                به نظر من از وریستور موازی با هر ماسفت استفاده کنید خیلی خوب میشه. مثلا اگه ماسفتتون 800 ولتی باشه وریستور حدود 600 تا 700 ولتی استفاده کنید.
                لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

رله بایک مدار چشمک زن برای تنظیم سرعت برای جلوگیری از جرقه زدن داخل رله می توان خروجی ان را با یک خازن سرامیکی بست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط E.N
                    سلام

من میخوام یه بار 500 وات رو به ولتاژ 2000 ولت DC به صورت پالسی قطع و وصل کنم. برای قطع و وصل هم نیازی به سرعت بالا نیست مثلاً 4 میلی ثانیه وصله و 4 میلی ثانیه قطعه. حالا به نظر شما از چه قطعه ای استفاده کنم؟ جریان خروجیمون هم که معلومه و 0.25 آمپره. تو فکر این بودم که چند تا ماسفتو سری کنم.نظرتون چیه؟
                    سلام
                    بهترین راه برای سوییچ کردن ولتاژ2000ولتی استفاده از یک ترانزیستور Bimosfet با ولتاژ3000ولته.
                    ixapps.ixys.com/DataSheet/DS100120A(IXBH-T12N300).pdf
                    ارزونترین راهشم استفاده از لامپهای داخل تلویزیونهای لامپیه. مثل pl500 یا هر لامپی که ولتاژ اندش بیشتر از 3000ولت باشه.
                    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X