اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت رباط مسیریاب

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت رباط مسیریاب

با سلام
    من می خواستم رباط مسیریاب بسازم
    فقط اینکه استیپر موتوری که خریدم دارای 5 سیم یکی قرمز مابقی یکرنگ هستند روی اون هم از ولتاژ کاری چیزی گفته نشده؟
    دوم اینکه داخل بقیه انجمن ها شنیدم برای درایم کردن بهترین راه L298 هستش چطوری باید به این آی سی دو استیپ موتورم رو وصل کنم و همچنین به میکرو چگونه بایستی متصل شود آیا بک تقویت کننده بین l298 با میکرو مگا32 من لازمه قرار بگیره؟

پاسخ : کمک برای ساخت رباط مسیریاب

با سلام
    دوست عزیز هر L298 فقط یک استپر را میآ‌تواند درایو کند بنابر این شما به دوتا l298 نیاز دارید. برای اتصال l298 به میکرو هم نیازی به مدار خاصی نیست به راحتی میآ‌توانید پایهآ‌های میکرو را به ورودیآ‌های l298 متصل کنید.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام دوست عزیز

به نظر من بهتره شما از موتورdc استفاده کنی و برای کنترل سرعت از pwm استفاده کنی.

موفق باشی.
      Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

با سلام.
        در مورد سرعت استپر حق با دوستان هست. واسه این کار کمه ولی من روش درایو کردنشو براتون مینویسم.
        از آی سی ULN2803 میتونید برای درایو کردن 2 تا استپر استفاده کنید. این آی سی 8 تا ورودی و 8 تا خروجی داره.
        شما باید 1 سیم قرمز رنگ موتورتون رو به قطب مثبت تغذیه بزنید و چهار سیم همرنگ رو به چهار تا از خروجی های ULN.
        البته به ترتیب.
        بعد ورودی های متناظر خروجی های وصل شده رو به میکرو وصل کنید. حالا اگه این چها بیت رو به شکلی که پایین مینویسم
        تغییر بدید موتورتون شروع به حرکت میکنه.
        0001
        0010
        0100
        1000
        و به صورت پیوسته تکرار کنید البته با 20 یا 30 میلی ثانیه فاصله زمانی بین هر تغییر.
        اگر موتور درست به یک جهت حرکت نکرد یعنی یکی به چپ یکی به راست یعنی ترتیب سیم های بسته شده به خروجی ULN
        درست نیست و باید سیم ها را جابجا کنید تا نتیجه بگیرید. برای موتور دوم هم میتونید از چهار تا خروجی باقیمونده ی آی سی
        استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X