ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2013/07/10
    2,098
    81

چند سئوال در مورد پروتل و کتابخانه اش

با سلام
    من ميخواستم بدونم چه نسخه اي از پروتل از همه بهتر هست و مشکل کرک ندارد و از همه مهمتر کتابخانه کاملي دارد؟؟؟
    لطفا نسخه ي کامل را معرفي کنيد و حجم اش چند است؟؟؟
    حجم کتابخانه چند است؟؟؟
    من ميخواستم با پرتئوس کار کنم ولي همين اول: مشکل قطعات داره!!!
    ميخواستم شماتيک اين مدار را در بيارم يعني pcb طراحي کنم ولي اين 2 قطعه را ندارد!!! ايا پروتل اين 2 قطعه وجود دارد؟؟؟ ديکدر و ان ماژول فرستنده!!! با خط قرمز مشخص کردم!

سپاس
    2013/07/10
    2,098
    81

پاسخ : چند سئوال در مورد پروتل و کتابخانه اش

کسي نيست يک راهنمايي ساده بکند!!!
    2008/08/23
    183
    40

سلام.

من آلتیوم دیزاینر 10 (سال 2011) نصب کردم. ازش راضی ام. خود نرم افزارش حدود 650 مگا بایت فضا اشغال کرده ولی کتابخانه اش متفاوت هست. کتابخانه اصلی نرم افزار که میشه از سایت اصلی به صورت جداگانه دانلود و نصب کرد چیزی حدود 500 مگا بایته. اما اگه بخوای کتابخانه های قطعات خاص و همچنین کتابخانه سه بعدی رو اضافه کنی خب خیلی بیشتر از اینا میشه. لازم به ذکره که بگم کتابخانه های بیشتر قطعاتی که توی ایران هست رو چند نفر از دوستان در این انجمن زحمت کشیدن و گذاشتن که با یه جستجو توی همین انجمن میتونی پیدا و نصب کنی.

در مورد سوال بعدی، من پروتئوس بلد نیستم ولی یه قاعده کلی توی نرم افزارهای طراحی pcb هست و اون اینه که قرار نیست که همه ی قطعات شماتیک دارای فوت پرینت pcb باشن. توی اینجور موارد شما باید پکیج فوت پرینت مناسب رو پیدا کرده (یا خودتون بسازید) و به اون قطعه شماتیک لینکش کنید. مثلاً اگه اون دیکدر PT2272 که توی اون شماتیک گذاشتین از نوع دیپ هستش، یه فوت پرینت DIP18 پیدا کنید چون همه آی سی های 18 پایه دارای فوت پرینت DIP18 هستند. اون ماژول رادیویی که مطمئین باشید توی هیچ نرم افزاری نیست، بنابراین کتابخانه اش را یا باید از اینترنت پیدا کنید و یا خودتون زحمت ساختش رو بکشید.

یا یه راه خیلی ساده (ولی غیر استاندارد) میتونید به سادگی از کانکتورهای پین هدر استفاده کنید، یعنی توی شماتیکتون به جای اون ماژول رادیویی پین هدر بزارید (هر چند این روش اصلاً توصیه نمیشود )

موفق باشید.
    2013/07/10
    2,098
    81

ممنون دوست عزيز:از اينکه پاسخ دادي
    من آلتيوم ديزاينر 10 (سال 2011) نصب کردم. ازش راضي ام. خود نرم افزارش حدود 650 مگا بايت فضا اشغال کرده ولي کتابخانه اش متفاوت هست.
    من نسخه 10 اين نرم افزار را از سافت گذر ميخوام دانلود کنم !! حدود 2/5 گيگ هست!! ايا خودش هست!!! براي شما چطور 650 مگ هست!!!!
    اين را دانلود کنم (سافت گذر)
    http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=764
    يا اين را!
    نسخه 2009 هست!
    http://www.* * *.com (ايران پروتل)

کتابخانه اصلي نرم افزار که ميشه از سايت اصلي به صورت جداگانه دانلود و نصب کرد چيزي حدود 500 مگا بايته. اما اگه بخواي کتابخانه هاي قطعات خاص و همچنين کتابخانه سه بعدي رو اضافه کني خب خيلي بيشتر از اينا ميشه
    بفرما لينک کتابخانه براي نسخه 10 هست گمان کنم ولي 500 مگ نيست!! 305 مگ هست!!
    http://techdocs.altium.com/display/ADOH/Download+Libraries
    توي سايت سافت گذر يک کتابخانه با داکيومنت لينک داده بود!! حدود 2/5 گيگ!!!! ان چه نوع کتابخانه اي است که انقدر سنگين هست!!!!
    يا يه راه خيلي ساده (ولي غير استاندارد) ميتونيد به سادگي از کانکتورهاي پين هدر استفاده کنيد، يعني توي شماتيکتون به جاي اون ماژول راديويي پين هدر بزاريد (هر چند اين روش اصلاً توصيح نميشود
    اين روش مگه جواب نميده!!!!!!!!

سپاس
    2008/08/23
    183
    40

اون 650 مگی که گفتم بدون Help و کتابخانه است. نسخه ای که من نصب کردم، Help و کتابخانه نداشت. کتابخانه رو جدا دانلود و نصب کردم. اگه محدودیت دانلود نداری همون 2.5 گیگی رو دانلود کن، صد در صد کامله. یا می تونی نسخه 10.11 رو با حجم 1.77 گیگ از لینک زیر دانلود کنی:
    http://www.techno-electro.com/46-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-Altium-Designer-10-11.html

اون کتابخانه ای که توی سایت اصلی زده 305 مگ از نوعه ZIP هست. بنابراین وقتی اکسترکتش کنی خیلی بیشتر میشه، چیزی حدود 500 تا 600 مگ.

و اما جواب سوال آخر. پین هدر جواب میده ولی بهتره کتابخونه رو پیدا کنید یا واسش بسازید. چون وقتی دارید پین هدر رو توی برد جایگذاری میکنید، از اونجائیکه محدوده قطعه اصلی مشخص نیست، ممکنه هنگام مونتاژ به یه قطعه دیگه گیر کنه یا از رو بردتون بزنه بیرون. اون موقع است که دیگه دردسر میشه :angry:

موفق باشید.
    2013/07/10
    2,098
    81

ممنون دوست عزيز:
    راستي فوت پرينت tsop 1738 که يک نوع مادون قرمز هست: توي کتابخانه التيوم وجود داره؟؟؟
    سپاس
    2008/08/23
    183
    40

توی کتابخونه سرچ کردم نبود.

ولی ساخت یه کتابخونه توی پروتل چند دقیقه بیشتر زمان نمیبره. بنابراین خودتون رو محدود به کتابخانه های موجود نکنید.
    موفق باشید.
    2013/07/10
    2,098
    81

توي کتابخونه سرچ کردم نبود.
    ممنون دوست عزيز:
    توي پرتئوس هم نيست!!!! ساخت اش راحت هست؟؟
    سپاس
    2008/08/23
    183
    40

توی پروتل که خیلی راحته. توی پرتئوس هم احتمالا راحت باشه. کافیه توی دیتاشیت فاصله پایه ها نسبت به هم رو نگاه کنی بعدش سه تا پد با همون فواصل بزاری. بعدش هم یه خط مارکاژ به اندازه محل قرارگیری قطعه دور اون پدها بکشی.
    موفق باشید.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9