اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش تست سالم بودن پل دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش تست سالم بودن پل دیود

با سلام
    میخواستم بدونم روش تست پل دیود چطوری هست؟؟؟ با مولتی متر دیجیتال؟؟؟ تست سالم بودن یا خراب بودن قطعه؟؟؟
    منظور ام این نوع پل دیود هست!

سپاس

پاسخ : روش تست سالم بودن پل دیود

پل دیود در اطل از 4 دیود که به هم متصل هستند تشکیل شده و تست اون هم مثل تست دیود هست
    مولتیمتر رو روی تست دیود بزارید اکه نداره روی اهم متر
    یک سر رو به یکی از پایه های ac ~ بزنید سر دیگه باید به یکی از پایه های مثبت یا منفی راه بده و بلعکس تمام پایه هارو همین طوری چک کنید
    به عبارت دیگه پایه ~ با + و پایه ~ با - بایستی به هم راه بدن از یک طرف و از طرف دیگه به هیچ وجه راه ندن
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

پل دیود در اطل از 4 دیود که به هم متصل هستند تشکیل شده و تست اون هم مثل تست دیود هست
      مولتیمتر رو روی تست دیود بزارید اکه نداره روی اهم متر
      یک سر رو به یکی از پایه های ac ~ بزنید سر دیگه باید به یکی از پایه های مثبت یا منفی راه بده و بلعکس تمام پایه هارو همین طوری چک کنید
      به عبارت دیگه پایه ~ با + و پایه ~ با - بایستی به هم راه بدن از یک طرف و از طرف دیگه به هیچ وجه راه ندن
      ممنون دوست عزیز: ولی من متوجه نشدم!! منظور شما از راه دادن چی هست!! این اصطلاح یعنی چی؟؟ نباید به هم پایه ها راه بدهند!!!لطفا با جزییات بگویید!!
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        ممنون دوست عزیز: ولی من متوجه نشدم!! منظور شما از راه دادن چی هست!! این اصطلاح یعنی چی؟؟ نباید به هم پایه ها راه بدهند!!!لطفا با جزییات بگویید!!
        سپاس
        سلام
        دوست عزیز منظور از راه دادن یعنی یه عددی رو روی صفحه ی مولتی متر نشان بده و راه ندادن یعنی روی صفحه 0نشون بده
        به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

دوست عزیز منظور از راه دادن یعنی یه عددی رو روی صفحه ی مولتی متر نشان بده و راه ندادن یعنی روی صفحه 0نشون بده
          دوست عزیز: ممنون: میشه با جزییات کامل توضیح بدهید!!! مثلا اول پراب مثبت مولتی متر روی کدام پایه بگذارم!!! متناوب یا مثبت یا منفی!!! بعد منفی را روی کدام پایه بگذارم!!!
          ان دوستمان خیلی کلی توضیح داد!!
          سپاس

دیدگاه

دوست عزیز: ممنون: میشه با جزییات کامل توضیح بدهید!!! مثلا اول پراب مثبت مولتی متر روی کدام پایه بگذارم!!! متناوب یا مثبت یا منفی!!! بعد منفی را روی کدام پایه بگذارم!!!
            ان دوستمان خیلی کلی توضیح داد!!
            سپاس
            سلام
            فکر نکنم فرقی داشته باشه
            چون دوستمون پراب اشاره نکردن یعنی فرقی نمی کنه شما یکی از پراب هارو (فرقی نی کنه قرمز یا سیاه)به یکی از پایه های acبزن و پراب دیگه رو به +پل بلید یه عددی نشون بده در صورتی که اگه جای پراب هارو در همون ازمایش عوض کنی باید 0نشون بده
            حالا اون پراب ها رو بردار و یکی رو به اون یکی پایه ی ac بزن و پراب دیگه رو به پایه ی منفی پل که باید یه عدد نشون بده و در حالت عکس 0باید نشون بده
            موفق باشین

TABRIZ

دیدگاه

اینم با جزییات
              ببین دوست عزیز گفتم ~ به یکی از پایه های + یا - خب ما 2 تا ~ یا ac داریم یدونه باید به یکی از سر های مثبت و منفی راه بده بدن تعویض پراب یعنی
              مثلا طبق عکس شما سر ac (هر کدوم فرق نداره) رو به پراب قرمز میزنیم و با تک تک سر های دیگه تست میکنیم روی اهم متر اگه گذاشتی پراب مشکی وقتی به پایه + میخوره یه عددی رو نشون میده و با بقیه هیچی نشون نمیده حالا اون یکی سر ac هم همینه (پراب رو عوض نکن) وقتی از پایه + مطئن شدی
              حالا دفعه پیش پراب قرمز به ac یا ~ بود این دفعه پراب مشکی رو بهش بزن
              باید این دفعه فقط پراب قرمز به پایه - میخوره عدد نشون بده
              من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                این روش برای تست ایا نیاز به ولتاژ داره؟؟؟!! ایا به پل دیود باید ولتاژ وارد بشود!
                مدار من برای بوستر تلویزیون هست!!
                من این روش را تست کردم!! یعنی پراب قرمز را به یکی از پایه های ac وصل کردم!!! و پراب مشکی را به پایه مثبت وصل کردم!!! ولی به صورت یکسره بوق زد و اعداد بالا و پایین می شدند!!!
                دوباره پراب های عوض کردم: یعنی پراب قرمز به ان یکی پایه ac زدم و پراب مشکی را به پایه منفی وصل کردم ولی این دفعه فقط عدد منفی 1 را نشان داد: توی این حالت دستگاه به برق وصل بود یعنی ولتاژ داشت!!!
                دستگه بدون برق و ولتاژ تست کردم(پل دیود) ولی این دفعه به جای سوت یک عدد را نشان داد(534)!!! و جای پراب عوض کردم ولی عدد 1 نشان داد!!

سپاس

دیدگاه

اگر سر مثبت مولتی متر را به c وصل کنیم وسر منفی رو یکبار به a و بار دیگر به b وصل کنیم
                  c به a راه می دهد
                  c به b ره می دهد
                  اگر سر منفی مولتی متر را به d وصل کنیم و سر مثبت را یکبار به b و بار دیگر به a وصل کنیم
                  b به d راه می دهد
                  a به d راه می دهد
                  منظور از راه دادن نشان دادن ولتاژ 0.7 و یا 0.2 ولت روی مولتیمتر است
                  هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

اون کار شما که به برق وصل کردی درست نیست ممکنه به مولتی متر صدمه بزنه
                    اگه مولتی متر شما تست دیود داره وقتی که دیود اصطلاحا راه بده یه عدد رو صفحه میبینی اون ولتاژ دیود هست میتونی باهاش نوع دیود رو تشخیص بدی که سیلیسیم یا ژررمانیوم ولی باهاش کار نداریم فقط ملاک نشون دادن عدد به معنی عبور جریان هست
                    طبق روش hamid عمل کنید

دیدگاه

ممنون دوستان: یک سئوال:برای تست پل دیود :ایا باید پل دیود از مدار خارج شود؟؟
                      سپاس

دیدگاه

ممنون دوستان: یک سئوال:برای تست پل دیود :ایا باید پل دیود از مدار خارج شود؟؟
                        سپاس
                        بهتره بله خارج بشه
                        اما اگه هم خارج نشه حتما تو برق نباشه

TABRIZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
                          با سلام
                          میخواستم بدونم روش تست پل دیود چطوری هست؟؟؟ با مولتی متر دیجیتال؟؟؟ تست سالم بودن یا خراب بودن قطعه؟؟؟
                          منظور ام این نوع پل دیود هست!

سپاس
                          یه عده کلا دوستدارن الکترونیکو پیچیده کنن خودشونم نمیفهمن چی میگن
                          شما پراب مشکی (منفی) روی پایه مثبت دیود بذار و پراب قرمز رو یکی یکی روی پایه های دیگه عوض کن باید عددی رو به شما نشون بده بعد از این کار پراب قرمز ( مثبت) روی پایه منفی دیود بذار و با پراب مشکی یکی یکی پایه هارو تست کن اینجا نباید عددی نشون بده
                          والسلام

دیدگاه

سلام اقا من پل دیودم از هر دو برق متناوب به مثبت و با تعویض پراب از هردو برق متناوب به منفی راه میدن میشه بگید پل دیودم سالمه یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Parvaniraheme2002@gmail نمایش پست ها
                              سلام اقا من پل دیودم از هر دو برق متناوب به مثبت و با تعویض پراب از هردو برق متناوب به منفی راه میدن میشه بگید پل دیودم سالمه یا نه
                              سلام،در صورتی که پراب را به قطب مثبت و آن یکی پراب را به قطب
                              منفی وصل کنید و در یک جهت عدد نشون داد ،پل دیود سالم است.
                              موفق باشید.
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X