اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت استفاده از زوایای 45 درجه در PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت استفاده از زوایای 45 درجه در PCB

سلام دوستان
    چرا در PCB از دو زاویه 45 درجه به جای 90 درجه استفاده میشه؟ یه جا خوندم به خاطر اینه که موقع ساخت ممکنه درست در نیاد( :question: )

بعدش من الان یه برد دادم چاپ ولی بعد از اتوروت دوتا از ترک ها رو جا انداختم و به صورت 90 درجه موندن، یعنی ممکنه که برد خراب باشه؟(البته یکیش برای تغذیس و یکیش برای سیگنال RD LCD)
    http://axgig.com/images/34069346603111592030.png

پاسخ : علت استفاده از زوایای 45 درجه در PCB

سلام
    نه برای اون نیست
    تو علوم دبستان خوندیم که تجمع بار در نقاط نو تیز یک هادی بیشتره

برای این که شما بتونی 90 درجه بچرخی و بتونی بار رو متقارن توزیع کنی بهترین روش زاویه های 45 درجه هست
    غیر از 45 درجه یک زاویه بیشتر و یه زاویه کمتر میشه و درست در نمیاد
    البته تو مدارات سرعت پایین و معمولی اهمیت چندانی نداره همین که اتصال باشه مدار کار میکنه
    ولی تو مدارات فرکانس بالا و ... اهمیت پیدا میکنه
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

عرض خطوط در شکستگی های 90 درجه 1.4 برابر بیشتر میشه ! و عملا تطبیق امپدانس بهم میخوره و بازتاب در مدار داریم . در مدارات فرکانس پایین این موضوع اهمیت نداره چون تا سیگنال تثبیت بشه این بازتاب ها در طی رفت و برگشتشون عملا تاثیری نخواهند داشت و اثرشون ناچیز میشه .

دیدگاه

جالبه، تجمع بار رو کاملا یادم رفته بود (جالب اینه که پارسال هرروز سر هایولتاژ باهاش سروکار داشتم )به هر حال ممنون خدارو شکر مدار من فرکانسش پایینه ،پس با توجه به عواملی که گفته شد میشه از خطوط منحنی هم استفاده کرد، درسته؟
        حالا یه سوال، تو مداری که من گذاشتم اگه دقت کنید تو قسمت زاویه دار ، قسمت بیرونی تیز نیست و حالت منحنی داره. حالا آیا عوامل گفته شده در این جور خطوط هم تائیر داره؟
        (چون از لحاظ تجمع بار که تیز نیست و از لحاظ ضخامت هم فکر نکنم تغییر زیادی داشته باشه)؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X