اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیشنهاد برای سفارش قطعات ناموجود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیشنهاد برای سفارش قطعات ناموجود

یه پیشنهاد دارم نمیدونم داده شده قبلا یا نه
    برای قطعاتی که کم مصرف هستند یا ناموجود
    میشه یه درخواستنامه درست بشه که همه بتونند ببیننش
    و تعداد درخواست ها به یه قطعه خواص رو هم ببینن
    وقتی تعداد به یه حدی که مطلوب برای سایت هست رسید (این رو از اول اعلام کنن که مشکل پیش نیاد)
    درخواست خرید زده بشه (این جوری آمار برای یه قطعه مصرفی هم دستتون میاد اگه دیدید داره سفارشش زیاد میشه عمده میارید)

برای جلوگیری از دلخوری خریداران هم از همون اول سیاستهاتون اعلام بشه که شرط خرید به حد نصاب رسیدن هست و زمان تحویل حداقل انقد + انقد +انقد تولرانس
    برای جلوگیری از ضرر سایت هم خیلی ساده بیعانه (حالا هرچقدر کم یا زیاد حتی هزار تومن :rolleyes: ) دریافت کنید تا کسی که بیعانه میده ملزم به خریدش بشه
    این جوری حجم زیادی سفارش میشه دریافت کنید با مصرف بازار هم خیلی سریع تر پیش میرید
    مشتری ها هم بهتر میتونن قطعاتی که میخوان رو دریافت کنند
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

پاسخ : پیشنهاد برای سفارش قطعات ناموجود

سلام؛ منم میآ‌خواستم چنین پیشنهادی بدم که دیدم دوستمون خیلی مبتکرانه و جامعآ‌تر بهش پرداختن که میآ‌تونه یه بخش از eshop قرار بگیره. :job:
    احتمالاً ایجاد رویّهآ‌های کامل از نظر برنامهآ‌نویسی سرویسآ‌دهنده یه مقدار کار میآ‌بره. :read:
    فعلاً پیشنهاد میآ‌کنم یه تاپیک با مدیریت یکی از اعضای فروشگاه ایجاد بشه زیر عنوان کلی و جدید «مربوط به فروشگاه آنلاین eca» و با عنوانی مثل «درخواست قطعات جدید».
    میآ‌شه پیشآ‌بینی کرد که مباحثی از این قبیل در بگیره (که میآ‌شه بعداً بر اساس زمینهآ‌ها جدا بشه یا این که به عنوان کلی مربوطه منتقل بشه، ولی عنوان «درخواست قطعه جدید» در هر موضوع کلی باید pinned باشه که تو صفحه اصلی دیده شه):
    • [li]مقایسه قطعه پیشنهادی با مشابهات[/li]
      [li]قیمت در خارج از کشور (و پیدا کردن مناسبآ‌ترین کشور مبدأ: مثلاً بعضی دستگاهآ‌های گرون و اصلی اگه از آمریکا بیاد ارزونآ‌تر تموم میآ‌شه تا از نمایندگی چین. با توجه به نرخ تبدیل ارز میآ‌گم؛ کرایه حمل رو خبر ندارم)[/li]
      [li]راهنماییآ‌های متخصصآ‌ترها که فلان قطعه به این دلایل خوب نیست یا این جایگزین موجوده (که این چند پست خودش میآ‌تونه بعد به بخش مربوطه منتقل شه و بشه یه تاپیک آموزنده مثلاً در زمینه «ارتباط وایرلس ربات با مدار کنترل دستی» که کدوم ماژولآ‌ها یا تراشهآ‌ها مناسبند.)[/li]
      [li]بحث در مورد قطعات جدید که باعث بهآ‌روز نگه داشتن فعالان مربوطه هست[/li]
      [li]حتی ممکنه با دادن آمار موجودی قطعه در سایر فروشگاهآ‌های آنلاین به فروشگاه کمک بشه که لینکآ‌های بیشتری پیدا کنه یا قیمتآ‌هاشو کاهش بده[/li]

« پيدا کردن هر چيزي غير از «حقيقت»، گمآ‌کردن خود ميآ‌تواند باشد. »

* عمدۀ احساس ما نسبت به حوادث زندگي تابع نگرشآ‌هايمان است، نه خود آن واقعيتآ‌ها. no one را ميآ‌توان nobody خواند يا number 1. يک حادثه يا واقعيت بيروني بسيار پيچيدهآ‌تر از يک کلمه است و برداشتآ‌هايمان نيز ميآ‌تواند بسيار متنوع باشد...
    * براي کاميابي لازم نيست مثل زامبيآ‌ها رفتار کنيم؛ اگر عقبآ‌گردها و انحرافآ‌ها حذف گردد، براي رسيدن به هدف نيازي به سرعت سرسامآ‌آور نخواهيم داشت. چهآ‌قدر به مسيري که در زندگي در حال پيمودنش هستيم، ميآ‌انديشيم؟

دیدگاه

داشتم جوابتونو میدادم ایدش چجوری باشه دیدم خط به خط با نظر شما یکیه
      منم به همین روش شما داشتم فک میکردم

ولی به اینکه یه بخشی از Eshop بشه فک نکرده بودم خیلی ایده ی خوبیه :applause:
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
        به اینکه یه بخشی از Eshop بشه فک نکرده بودم خیلی ایده ی خوبیه :applause:
        لطف دارین؛ به صورت فرم بودن که ایده خود شما بود. :nice:

بخشی از eshop بودن یه مزایایی داره یه معایبی:
        - خوبی قالبی (به صورت فرم) بودن اینه که باعث میآ‌شه هر کی به قطعهآ‌ای نیاز داره سریع و با جزئیات کافی بتونه به اطلاع بچهآ‌های فروشگاه برسونه.
        - بدیش اینه که خیلی جلوی چشم نیست (حتی اگه تو وبلاگ فروشگاه مطرح بشه یا بشه محتوای فرم درخواستآ‌ها رو دید.)

قبلاً هم میآ‌شد قطعه رو با ایمیل درخواست کرد ولی تهیه شدنش غیر از ارتباطات تجاری و امکان دسترسی، به ارزیابی شخصی مدیران بستگی داشت و تخمینشون از میزان تقاضا که هر دوتا نمیآ‌تونست خیلی دقیق باشه. (انتظار نیست یه نفر به تموم جوانب الکترونیک مسلط باشه / تقاضای قطعات موجود و مشابهات رو میآ‌شه تخمین زد ولی تقاضای بالقوه قطعات ناآشنا رو نه)

به نظرم یه طراحی قوی میآ‌خواد که مثلاً دیتابیس فروم و اون مجموعه فرمآ‌ها یه جور به هم وصل بشه؛ یه چیزی مثل کاری که نرمآ‌افزار InfoPath از مجموعه Office یا پوستهآ‌ها توی Access انجام میآ‌دن که امکان قدم به قدم پُرکردن اطلاعات رو ایجاد میآ‌کنه، مثل یه wizard مراحلی که پیش میآ‌آد میآ‌تونه بسته به گزینهآ‌هایی باشه که قبلاً انتخاب شده، و گردش محتوا هم میآ‌تونه مدیریت بشه (مثل همین که وقتی اتفاقی تو تاپیکی که ایجاد کردین میآ‌افته، گزارشی به شما میآ‌رسه).

الآن هم قطعات جدید که تو وبلاگ فروشگاه معرفی میآ‌کنن، یه لینک به موجودی یا بعضاً بحث مربوطه تو فروم داده میآ‌شه، ولی برعکس نمیآ‌شه از فروم به قطعه یا توضیحات دوستان فروشگاه تو وبلاگ رسید مگه این که کسی نقل قول کنه و لینک بذاره؛ انگار یه پیشآ‌فرض وجود داره که کاربرا تمام فروم رو زیر و رو کردن، به محتواش مسلطن و پدیتآ‌هاشو دنبال میآ‌کنن که عملاً ممکن نیست این حجم و تنوع موضوع رو کسی پیگیری کنه (مگر افراد خیلی مشتاق و دارای وقت :rolleyes
        یه مکانیسمی میآ‌خوایم که این چند قسمت رو یکپارچه کنه:
        • [li]درخواست قطعه مشخص توسط یک نفر[/li]
          [li]کسی دنبال قطعهآ‌ای میآ‌گرده که کار مشخصی رو انجام بده، ولی اسمش رو بلد نیست تا این که بهش معرفی میآ‌شه[/li]
          [li]توضیح مدیران سایت یا فروشگاه درباره یه قطعه (معرفی)[/li]
          [li]محتوا و موجودی قطعات مشابه (همآ‌رده) توی فروشگاه[/li]
          [li]بحث سایرین حول موضوع اعم از قیمت، کاربرد، مشابهات، طراحی جایگزین[/li]
          [li]نظرسنجی از اعضا برای اضافه شدن قطعه جدید (آمارگیری)[/li]
        مثلاً یه روبات نرمآ‌افزاری میآ‌تونه متنآ‌های داخل فروم رو بررسی کنه و اسامی قطعات (کدها یا دستهآ‌ها) رو به صورت لینک به فروشگاه در بیاره.

در یه حالت ایدهآ‌آل چندتا ویژگی باید ارضا بشن:
        :arrow: بحث کافی (آزاد) روی هر قطعه بشه انجام داد (مثل موضوعاتی که تو پست قبلی عرض کردم)
        :arrow: بشه ساده رأیآ‌گیری کرد (آره / نه) و با روشی مثل گنجوندن تو newsletter ارسالی به ایمیل، اعضا رو درگیر کرد. انتخابآ‌هایی مثل {نیاز دارم / نیاز ندارم}، {مفید است / نظری ندارم / به درد نمیآ‌خورد}، {قیمت پیشآ‌بینی شده مناسب است / گران است / میآ‌شود گرانآ‌تر و باکیفیتآ‌تر باشد}
        :arrow: با مدیریت صحیح درخواستآ‌ها، تعداد قطعاتی که به نظرسنجیآ‌ میآ‌رسن محدود باشه که مردم حوصلهآ‌شون بشه شرکت کنن؛ مرور انبوه لیست قطعات با یه تعداد کد ناآشنا (بیآ‌معنی) در حوصله کمتر کسی میآ‌گنجه و همراهی متخصصآ‌ترها و باتجربهآ‌هایی که خودشون دنبال قطعه نیستن ولی در مورد جایگزینآ‌ها نظر دارن رو از دست میآ‌دیم.
        :arrow: به موازاتی که بحث در فروم پیش میآ‌ره، از لحظه ثبت درخواست فرایند قیمتآ‌گرفتن توسط دوستان فروشگاه قابل انجام باشه. (با یه حالت خودکار که مثلاً چند ساعت یا چند روز یک بار درخواستآ‌ها جمعآ‌بندی و با طرفآ‌های خارجی قیمت و موجودی چک بشه؛ شده با یه نرمآ‌افزار روباتی که ایمیل اتوماتیک بفرسته، مثلاً در قالب یه فرم Excel، اونور که پُر شد و برگشت، خونده بشه و در جای مربوطه روی سایت ظاهر بشه بدون نیاز به دخالت انسان)

حتی میآ‌شه عضویت افراد رو تخصصیآ‌تر کرد؛ مثلاً هر کس عضویت چند تاپیک یا زمینه رو نسبت به فعالیتش بگیره که قطعات مربوط به همون ازش نظرسنجی بشه.

کلاً طوری که برای فروشگاه زحمت اضافی درست نکنه (زحمتش فقط مرحله طراحی روند باشه، نه روزمره) و استفاده ازش برای کاربر هم راحت باشه، مجموعاً از نظر مالی به نفع خریدار و فروشنده تموم میآ‌شه.

* عمدۀ احساس ما نسبت به حوادث زندگي تابع نگرشآ‌هايمان است، نه خود آن واقعيتآ‌ها. no one را ميآ‌توان nobody خواند يا number 1. يک حادثه يا واقعيت بيروني بسيار پيچيدهآ‌تر از يک کلمه است و برداشتآ‌هايمان نيز ميآ‌تواند بسيار متنوع باشد...
        * براي کاميابي لازم نيست مثل زامبيآ‌ها رفتار کنيم؛ اگر عقبآ‌گردها و انحرافآ‌ها حذف گردد، براي رسيدن به هدف نيازي به سرعت سرسامآ‌آور نخواهيم داشت. چهآ‌قدر به مسيري که در زندگي در حال پيمودنش هستيم، ميآ‌انديشيم؟

دیدگاه

یک راهآ‌حل پیاده شده (پاسخ: پیشنهاد برای سفارش قطعات ناموجود)

عرض شود که بنده یه چیزی پیدا کردم که هم خوشحال شدم و هم الآن خجالت میآ‌کشم بگم؛ هر کی این پُست رو ببینه میآ‌گه «خسته نباشی!» :redface:

ولی خُب لازمه تو این تاپیک اشاره بشه که یه تاپیکی به همت آقای بلورچیان، مدیر سایت و همکار فروشگاه ECA از عید امسال ایجاد شده، با نام:
          به فروشگاه ECA پیشنهاد دهید
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91049.0
          فقط انتظار نداشتم اگه وجود داشته باشه، محلش این آدرس (تالار عمومی) باشه:
          انجمن های تخصصی برق و الکترونیک ECA » عمومی » گفتگوی آزاد » به فروشگاه ECA پیشنهاد دهید
          متوجهش نشده بودم.

نگاهی که بهش انداختم، غیر از مشکل شلوغی (که تا حدّ زیادی به خود فروم بودن بر میآ‌گرده و تو موضوعات پرُطرفدار عادّیه)، میآ‌شه گفت این پیشآ‌بینیآ‌های بنده رو نصف یا بیشترش رو برآورده کرده:
          نوشته اصلی توسط no one
          احتمالاً ایجاد رویّهآ‌های کامل از نظر برنامهآ‌نویسی سرویسآ‌دهنده یه مقدار کار میآ‌بره. :read:
          فعلاً پیشنهاد میآ‌کنم یه تاپیک با مدیریت یکی از اعضای فروشگاه ایجاد بشه زیر عنوان کلی و جدید «مربوط به فروشگاه آنلاین eca» و با عنوانی مثل «درخواست قطعات جدید».
          میآ‌شه پیشآ‌بینی کرد که مباحثی از این قبیل در بگیره (که میآ‌شه بعداً بر اساس زمینهآ‌ها جدا بشه یا این که به عنوان کلی مربوطه منتقل بشه، ولی عنوان «درخواست قطعه جدید» در هر موضوع کلی باید pinned باشه که تو صفحه اصلی دیده شه):
          • [li]مقایسه قطعه پیشنهادی با مشابهات[/li]
            [li]قیمت در خارج از کشور (و پیدا کردن مناسبآ‌ترین کشور مبدأ: مثلاً بعضی دستگاهآ‌های گرون و اصلی اگه از آمریکا بیاد ارزونآ‌تر تموم میآ‌شه تا از نمایندگی چین. با توجه به نرخ تبدیل ارز میآ‌گم؛ کرایه حمل رو خبر ندارم)[/li]
            [li]راهنماییآ‌های متخصصآ‌ترها که فلان قطعه به این دلایل خوب نیست یا این جایگزین موجوده (که این چند پست خودش میآ‌تونه بعد به بخش مربوطه منتقل شه و بشه یه تاپیک آموزنده مثلاً در زمینه «ارتباط وایرلس ربات با مدار کنترل دستی» که کدوم ماژولآ‌ها یا تراشهآ‌ها مناسبند.)[/li]
            [li]بحث در مورد قطعات جدید که باعث بهآ‌روز نگه داشتن فعالان مربوطه هست[/li]
            [li]حتی ممکنه با دادن آمار موجودی قطعه در سایر فروشگاهآ‌های آنلاین به فروشگاه کمک بشه که لینکآ‌های بیشتری پیدا کنه یا قیمتآ‌هاشو کاهش بده[/li]
          که ظاهراً موافق نظر دوستمون هم هست:
          نوشته اصلی توسط icarus
          داشتم جوابتونو میدادم ایدش چجوری باشه دیدم خط به خط با نظر شما یکیه
          منم به همین روش شما داشتم فک میکردم
          میآ‌مونه این که دوستان دست اندر کار رو دعوت کنیم تاپیک حاضر رو هم یه نگاهی بندازن، شاید بشه راه و روش راحتآ‌تر و موثرتری هم پیاده کرد.

دیدگاه

من این تاپیک رو بعد از خوندن اون تاپیک که شما لطف کردید و معرفی کردید ساختم
            درسته اونجا همچین کارایی انجام میشه و علت شلوغیش هم اینه که به قول خود آقای بلورچیان میخواستن جو صمیمی باشه
            هدف از ساخت این تاپیک این بود که اگه امکانش باشه قطعاتی که برنامه ای واسه واردات مستمر ندارن و فقط بر حسب رسیدن به حد نصابی که برای سایت بصرفه و با شرایط خودشون تازه اونهم در صورتی که علاقه داشته باشن مدیران سفارش بدیم و بیشتر در حد ایده بود که ببینیم چه نظرات دیگه ای هست و چقدر طرفدار داره این نظر
            اگه براتون جالبه امکان سفارش واردات و پیشنهاد سفارش واردات (این امکان قبل از تاپیک مورد اشاره شما بود) هم داریم در واقع ولی احتمالا برای سفارش های خورده ریزی که کسی مثل من میخواد بده یا هزینه مقرون به صرفه نباشه یا سایت قبول نکنه حالا به این شکل میخواستیم ببینیم میشه جلوی همه این هارو طوری گرفت که هم سایت و هم کاربر سود ببرن از این قضیه یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
              من این تاپیک رو بعد از خوندن اون تاپیک که شما لطف کردید و معرفی کردید ساختم
              دیدم اونآ‌جا حضور داشتید؛ منظورم در جریان نبودن خودم نسبت به اون بود، نه ایجاد شدن این تاپیک یا مشارکت خودم توش.

تو ایجاد این تاپیک، به چند دلیل کار درستی کردید:

1. همونآ‌طور که عرض کردم
              نوشته اصلی توسط no one
              دوستان دست اندر کار رو دعوت کنیم تاپیک حاضر رو هم یه نگاهی بندازن، شاید بشه راه و روش راحتآ‌تر و موثرتری هم پیاده کرد
              کلاً اون روش خیلی موثر و کارآمد نیست، چون
              نوشته اصلی توسط no one
              یه مکانیسمی میآ‌خوایم که این چند قسمت رو یکپارچه کنه:
              • [li]درخواست قطعه مشخص توسط یک نفر[/li]
                [li]کسی دنبال قطعهآ‌ای میآ‌گرده که کار مشخصی رو انجام بده، ولی اسمش رو بلد نیست تا این که بهش معرفی میآ‌شه[/li]
                [li]توضیح مدیران سایت یا فروشگاه درباره یه قطعه (معرفی)[/li]
                [li]محتوا و موجودی قطعات مشابه (همآ‌رده) توی فروشگاه[/li]
                [li]بحث سایرین حول موضوع اعم از قیمت، کاربرد، مشابهات، طراحی جایگزین[/li]
                [li]نظرسنجی از اعضا برای اضافه شدن قطعه جدید (آمارگیری)[/li]
              منظورم از یکپارچه اینه که قسمتآ‌ها رو به هم ارتباط بده، یعنی هر بخش کار خودشو مستقل انجام بده، تو قسمت دیگه هم اثرگذار باشه و قابل پیگیری. اینآ‌جوری از دوبارهآ‌کاری جلوگیری میآ‌شه. (این مطلب رو إنآ‌شاءالله تو پُست بعدی بیشتر توضیح میآ‌دم.)

2. اون تاپیک به نظرم فقط چند صفحه اولش جالبه و یه نظم و نظامی توشه (یعنی قابل استفاده است و برای افرادی که همون موقع مراجعه نکردن و الآن تاریخچه رو میآ‌خونن قابل استفادهآ‌ست) ولی بعدش لوث شده، پاسخ مطالب رفتن افتادن دو صفحه بعد و پیگیریش واقعاً ذهن رو خسته میآ‌کنه. (مثلاً لیست PIC و بحث روشون خیلی پراکنده است؛ نه تنها کارکردهای افزوده مثل مشابهت و کاربرد و جایگزین رو ارائه نمیآ‌ده، برای منی که میآ‌خوام روند موضوع رو دنبال کنم و پیشنهاد بدم هم این فایده رو نداره که راحت بفهمم کدوما و چرا توسط بچهآ‌ها انتخاب یا حذف شدن؟ کدوما و چرا توسط مدیران قبول یا رد شدن؟ بعد از اضافه شدن فیدبک فروششون چی بوده؟ فکر میآ‌کنم بعد از چند ماه حتی برای خود آقای بلورچیان هم به عنوان تاریخچه مکتوب روند پیشنهاد / استقبال / فروشِ PIC هیچ فایدهآ‌ای نداشته باشه.)

3. هر چند این موضوع که
              نوشته اصلی توسط icarus
              اگه امکانش باشه قطعاتی که برنامهآ‌ای واسه واردات مستمر ندارن و فقط بر حسب رسیدن به حد نصابی که برای سایت بصرفه و با شرایط خودشون تازه اونهم در صورتی که علاقه داشته باشن مدیران سفارش بدیم
              به نظر میآ‌رسه کم و بیش مدّ نظر آقای بلورچیان بوده، اما در عمل، با اون روش به یه صورت متوازن و منطقی قابل انجام نیست:
              نوشته اصلی توسط no one
              قبلاً هم میآ‌شد قطعه رو با ایمیل درخواست کرد ولی تهیه شدنش غیر از ارتباطات تجاری و امکان دسترسی، به ارزیابی شخصی مدیران بستگی داشت و تخمینشون از میزان تقاضا که هر دوتا نمیآ‌تونست خیلی دقیق باشه.
              بنابراین نظر شما درسته و باهاش کاملاً موافقم.

در مورد این فرمایشآ‌تون هم که
              نوشته اصلی توسط icarus
              احتمالا برای سفارش های خورده ریزی که کسی مثل من میخواد بده یا هزینه مقرون به صرفه نباشه یا سایت قبول نکنه حالا به این شکل میخواستیم ببینیم میشه جلوی همه این هارو طوری گرفت که هم سایت و هم کاربر سود ببرن از این قضیه یا نه
              به نظرم بیشتر کسانی که درخواست میآ‌دن قطعه رو برای مصرف محدود خودشون میآ‌خوان مثل دوست پرکارمون ماهان رفیعی؛ آقای بلورچیان و دوستانشون هم ضمن این که ملاحظات مصرف صنعتی و قیمت تمامآ‌شده و امکان فروش رو در نظر دارن، مایلند این خدمت رو به دوستان انجام بدن:
              نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
              ... پیشنهادات ماهان و پلاسما رو خوشم میاد؛ احتمالاً نمونه میارم. بقیه افراد هم حتماً و حتماً بررسی میشند.
              اما مکانیسم به رأی گذاشتن قطعاتی که در نگاه اول به نظر میآ‌رسه فروش و صرفه نداره جاش خالیه، چرا که این موارد نادیده میآ‌مونه:
              1. تعداد کسایی که لازم دارن و حتماً خواهند خرید و حاضرن بیعانه بدن، به حدّ نصاب برسه
              2. فرد خودش حاضر بشه به قیمت توافقی گرونآ‌تر از قیمت واقعی بخره و بیعانه هم بده
              3. بشه براش مشتری عمده پیدا کرد
              4. توضیحی از طرف کاربرا در پاسخ مخالفت اولیّه مدیران وجود داشته باشه که براشون قانعآ‌کننده باشه، چه از نظر تجاری و چه اولویتآ‌هایی مثل کیفیت یا خدمت به صنعت کشور (چون اصلاً در جریان قرار نگرفتن که چه مخالفتی بوده که بخوان نظرشون رو بگن)

اگه همونآ‌طور که تو پُست قبلی عرض کردم، رویّه ماشینی برای رأیآ‌گیری باشه، گمونم استقبال چندین برابر چیزی میآ‌شه که مدیران توی فروم میآ‌بینن.

دیدگاه

احتمال میدم زباد خوشایند گرداننده های سایت نباشه. چون بعد از ایت همه وقت، هیچ پاسخی در این تاپیک ندادن.

البته در عمل فروشگاههای الکترونیک دیگری هستن که سفارشات خارج کشور رو انجام میدن....
                خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

با سلام

منم یه بار پیشنهاد دادم دو تا بخش ایجاد بشه، یکی قطعات مورد نیاز اعضا و یکی دیگه قطعات مازاد اعضا. که دوستان بتونن نیاز های قطعاتشونو برطرف کنن. مثلا اگه یکی قطعه نایاب و کمیاب داره، خب اگه کسی نیاز داشته باشه و پیدا نکنه، میتونه مطلع بشه و ازش بگیره. تقریبا همه ما از این قطعات مازاد داریم و به قطعات دیگه ای هم نیاز داریم که توی بازار نیست. ولی ممکنه یه کاربر دیگه اونو داشته باشه. با این روش یه بانک اطلاعاتی کامل از قطعات و افراد مالک یا نیازمند به اونا تشکیل میشه و حتم دارم که مشکل تهیه قطعات خیلی از دوستان بر طرف میشه.
                  کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

@NO One :
                    روش شما خیلی زیادی مدون هست (احتمالا رشتتون نرم افزاره :rolleyes و فعلا با اطمینان میشه گفت بخاطر مشغله مدیران اگه در جریان باشید امکان همچین چیزی رو ندارن که بخوان تغییر اونچنانی بدن و باید با همینا سوخت و ساخت وگرنه کی بدش میاد گزارش لحظه به لحظه داشته باشه از وضعیت قطعه
                    و باقی مواردی هم که اشاره کردید موافقم و هیچ چیزی رو نمیتونم بهش اضافه کنم

@ حامد سازگاران
                    البته در عمل فروشگاههای الکترونیک دیگری هستن که سفارشات خارج کشور رو انجام میدن....
                    تو قسمت فروشگاه سایت این امکان هست که سفارش مشخص شده ی خودتون رو داشته باشید ولی صحبت اینجا بیشتر در مورد مواردی هست که همه بخوان نه شخص

@ نو رسیده:
                    مخلص آقای نورسیده :mrgreen:
                    قبلا مثل اینکه یه چیزی به نام پارت شاپ داشته ساید درسته ؟ من زیاد نمیدونم ولی ظاهرا همچین چیزی بوده
                    اگه مدیران محدودیت تبلیغ کالا رو در نظر نگیرن (قوانین ارسال پست و تاپیک) تو بخش گفت و گو آزاد میشه انجامش داد ولی چند وقت پیش یکی بابت فروش گذاشتن برد خود سایت هم پستش پاک شد اون رو فعلا فک نکنم بشه غیر از فهمیدن توی تاپیک ها و پ خ جای دیگه ای فهمید کی چی داره :mrgreen:
                    ولی کاملا موافقم با حرف شما
                    انباری یک نفر میتونه بزرگترین آرزوهای شخص دیگه ای رو برآورده کنه

دیدگاه

[shadow=gray,left]1[/shadow]
                      نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
                      احتمال میدم زباد خوشایند گرداننده های سایت نباشه. چون بعد از ایت همه وقت، هیچ پاسخی در این تاپیک ندادن.
                      [shadow=gray,left]+[/shadow]
                      نوشته اصلی توسط icarus
                      فعلا با اطمینان میشه گفت بخاطر مشغله مدیران اگه در جریان باشید امکان همچین چیزی رو ندارن که بخوان تغییر اونچنانی بدن و باید با همینا سوخت و ساخت
                      ظاهراً همینآ‌طوره و ما آب در هاون میآ‌کوبیم اینآ‌جا!

[shadow=gray,left]2[/shadow]
                      نوشته اصلی توسط نو رسیده
                      منم یه بار پیشنهاد دادم دو تا بخش ایجاد بشه، یکی قطعات مورد نیاز اعضا و یکی دیگه قطعات مازاد اعضا. که دوستان بتونن نیاز های قطعاتشونو برطرف کنن. مثلا اگه یکی قطعه نایاب و کمیاب داره، خب اگه کسی نیاز داشته باشه و پیدا نکنه، میتونه مطلع بشه و ازش بگیره. تقریبا همه ما از این قطعات مازاد داریم و به قطعات دیگه ای هم نیاز داریم که توی بازار نیست. ولی ممکنه یه کاربر دیگه اونو داشته باشه. با این روش یه بانک اطلاعاتی کامل از قطعات و افراد مالک یا نیازمند به اونا تشکیل میشه و حتم دارم که مشکل تهیه قطعات خیلی از دوستان بر طرف میشه.
                      تا جایی که فهمیدم طبق قوانین سایت فعالیت تجاری در انجمن ممنوع هست و موجب پاکآ‌شدن پُست و تعلیق عضویت هم میآ‌شه (که در کل خوبه) اما این پیشنهاد شما به نظر بنده هم پیشنهاد خوبیه :agree: و موافقم که
                      نوشته اصلی توسط icarus
                      انباری یک نفر میتونه بزرگترین آرزوهای شخص دیگه ای رو برآورده کنه
                      البته اگه قطعات سوخته در انباری جداگانه نگهداری بشن!

[shadow=gray,left]3[/shadow]
                      نوشته اصلی توسط icarus
                      روش شما خیلی زیادی مدون هست
                      پس اگه اون پُست بعدی که وعده دادم و هنوز حوصله نکردم نکمیلش کنم رو ببینین چی میآ‌گین؟! oo:

[shadow=gray,left]4[/shadow]
                      نوشته اصلی توسط icarus
                      احتمالا رشتتون نرم افزاره :rolleyes:
                      بنده رشتهآ‌م رو همین کنار نوشتم و سوگآ‌مندانه چیز زیادی از الکترونیک هم حالیم نیست! :cry:

دیدگاه

البته اگه قطعات سوخته در انباری جداگانه نگهداری بشن!
                        این رو جدی میگم من از همون قطعه سوخته ها هم استفاده میکنم حتی نه لزوما الکترونیک ولی خیلی چیزا
                        مثال :
                        12 سالم که بود یه باند خربزه ای سوخته واسه پیکان پسر عمم بود گرفتم ازش چی باهاش ساخته باشم خوبه ؟
                        تکلیف آهنرباش که روشنه :biggrin: درش آوردم و کلی بازی بازی کردم باهاش هنوز دارمش :twisted:
                        دیافراگمشم تمیز کندم لختش کردم خلاصه ,موند بدنه خالیش یا همون شاسی بلندگو که باهاش ماشین اسباب بازی ساختم :agree:
                        محور ماشینای دیگم که خراب بودنو در آوردم 4 تا سوراخ کردمش شد شاسی ماشین یه آرمیچر و کلید 3 حالته و ....
                        شد ماشین کنترلی :rolleyes:
                        شما همون سوخته قطعه هاتم بده به ما فقط ظاهرش سالم باشه ببین از توش چی درمیادم میسازم واست

دیدگاه

درود
                          سایت ما چنین امکانی رو داره میتونید از طریق سایت یا شماره های واتساپ اعلام شده در سایت اقدام کنید.
                          دابلیودابلیو دابلیو.نیما الکترونیکز.کام

دیدگاه

سلام
                            ببخشیدا بعنوان ی خریدار اینترنتی که تمام فصول سال همه خریداش اینترنتی هست خیلی آهسته هستید، لطفا ی کم‌ زیاد سرعت بدید به پردازش و ارسالتون ، برا مشتری مهمه، مخصوصا که برا زمان اداره پست هم هرینه میکنه، ریالی نه اعصابی حالا ی وقتی پیش میاد جنس جور نباشه مشتری میپذیره ولی خرید دوم پیش بیاد برای خرید بعدی قطعا انتخابش شما نیستید ، از لحاظ جوری هم چیزی که من دیدم تقریبا کامل هستید

دیدگاه

سلام
                              ضمن اینکه کاملا حرفتون درسته، قطعا سریعترین فروشگاه قطعات الکترونیک ایران هستیم ! منتها تعداد سفارشات مخصوصا از اول سال خیلی زیادتر از انتظار شدن و این حجم از قطعات و جوری جنس حدود 5 انبار در جاهای مختلف رو نیاز داره . قصد عادی سازی تاخیر های موردی رو ندارم ولی اگرهم تاخیری پیش بیاد هم حتما از بخش فروش باهاتون تماس گرفته میشه و هم مطمئن باشید تو پیک کاری بوده . امکانات مجموعه با هیچ فروشگاه همکار دیگه ای قابل مقایسه نیست و خوب برای خرید و انتخاب از بین این حجم از قطعات یکم هم باید صبر داشته باشید
                              صمیمانه از انتقادتون تشکر میکنم و برای بهتر شدن کار حتما تلاش خواهیم کرد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X