اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان بیشتر از 3 آمپر از Lm2576HV

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان بیشتر از 3 آمپر از Lm2576HV

دورد بر همه اساتید خواستم ببینم میشه از lm2576HV به همراه یک ماسفت و یا هر المان دیگه ای جرایان بیتشر از 3 آمپر از اون کشید ؟؟؟

معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : جریان بیشتر از 3 آمپر از Lm2576HV

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
    دورد بر همه اساتید خواستم ببینم میشه از lm2576HV به همراه یک ماسفت و یا هر المان دیگه ای جرایان بیتشر از 3 آمپر از اون کشید ؟؟؟

سلام ببینید به دردتون می خوره
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82116.0
    یا این
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=95295.0
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

سلام سرچ کنید lm2576 more current.
      مثل این
      http://www.aca-vogel.de/DCDC-Converter/8AfromLM2575_en.html
      میتونید این رو دانلود کنید
      http://static.elitesecurity.org/uploads/3/4/3414415/getfile.pdf
      توضیحات رو با دقت بخونید و میتونید با توجه به نیازتون تغییراتی توش لحاظ کنید.
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

واقعا ممنونم باور کنید خیلی گشتم به هر حال
        حالا ببنید خوبه دو تا از بهترین نفرات تغدیه جوابم رو دادند البته اینم از خوش شانسی منه
        من مشکلم اینه که ولتاژ ورودی بیشتر از 56 ولت هست یعنی ههمون 60 ولت حالا اگه مثلا کمتر بود یعنی اگز 40 ولت بود اینMC34063A خیلی راه دست تر بود حالا موندم واقعا نمی دونم چی کار کنم
        متقاورن 12 ولت 2 آمپر نیاز دارم و متقارن 5 ولت 1 آمپر حالا شما بودید چی کار می کردید با این ولتاژ ورودی ??

دیدگاه

حالا ببنید خوبه دو تا از بهترین نفرات تغدیه جوابم رو دادند البته اینم از خوش شانسی منه
          من مشکلم اینه که ولتاژ ورودی بیشتر از 56 ولت هست یعنی ههمون 60 ولت حالا اگه مثلا کمتر بود یعنی اگز 40 ولت بود اینMC34063A خیلی راه دست تر بود حالا موندم واقعا نمی دونم چی کار کنم
          متقاورن 12 ولت 2 آمپر نیاز دارم و متقارن 5 ولت 1 آمپر حالا شما بودید چی کار می کردید با این ولتاژ ورودی ??
          خواهش میکنم. خوب شما که ولتاژ بالا مشکلتون هست. مثلا با همون 2576 HV ولتاژ 56 رو به مثلا 35 ولت تبدیل کنید تا کار باهاش براتون راحت تر باشه. توان خروجی هم به اندازه کافی بالا هست. 35*3 میشه 105 وات. در مورد ولتاژ متقارن هم چیزی به ذهنم نمیرسه

دیدگاه

سلام
            1-اگه مشکل جا ندارید می تنید از پاور کامپیوتر استفاده کنید که متقارن می ده و راحتره
            2- اگه مشکل جا دارید می تونید از تقسیم مقاومتی استفاده کنید اما با مقاومت های پر وات
            3-می تونید از lm2576HVاستفاده کرده و ولتاز را پایین بیارید و بعد به mc34063aبدین
            4- می تونید خیلی خیلی ساده 2تا ماژول lm2596از این سایت بگیرین و اونو متقارن کنید
            موفق باشین
            به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط TABASOOMTZ
              سلام

4- می تونید خیلی خیلی ساده 2تا ماژول lm2596از این سایت بگیرین و اونو متقارن کنید
              موفق باشین
              دوست من ماژول 2596 که حداکثر ولتاژ ورودیش 30 ولته من گفتم ماکزیمم ولتاژم 60 ولت هست
              واقعا موندم توی این جور ولتاژ هایی چی کار می کنن برای تبدیلش من هنوز نتونستم یه راهی برای ساخت ولتاژ از 60 ولت بدست بیارم

دیدگاه

سلام.اگه مداری باشه که با lm2576 از نوع HV باشه و adj باشه و جریان بالاتری تا 8 آمپر بده خوبه؟ که بتونید ولتاژ 55 ولت رو کم کنید و کار باهاش براتون راحت بشه. اگه خوبه تا اوم مداری که گذاشتم رو یه کم دستکاری کنم براتون بذارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                  سلام.اگه مداری باشه که با lm2576 از نوع HV باشه و adj باشه و جریان بالاتری تا 8 آمپر بده خوبه؟ که بتونید ولتاژ 55 ولت رو کم کنید و کار باهاش براتون راحت بشه. اگه خوبه تا اوم مداری که گذاشتم رو یه کم دستکاری کنم براتون بذارم
                  والا آره خیلی هم خوبه فقط اون 55 ولت بشه 60 که خیلی بهتر میشه
                  شرمنده میکنید

دیدگاه

والا آره خیلی هم خوبه فقط اون 55 ولت بشه 60 که خیلی بهتر میشه
                    شرمنده میکنید
                    خواهش میکنم. دیود هم همون دیودی که تو پست قبلی بود. ماسفت هم همینتطور.

دیدگاه

دوست من حیف که این دکمه تشکر یه بار بیشتر کار نمیکنه
                      فقط دوتا سوال برای lm2576 فیکس 12 ولت چی کار کنم چوت فقط 12 ولت نیاز دارم ؟ فکر کنم مدار هم صاده تر بشه نه ؟؟ شما پرسیدی من درست جواب ندادم ایراد به خودم وارده ؟
                      یه سوال دیگه من مجبورم ولتاژ منفی هم از همین درست کنم یعنی دو تا منبع ولتاژ باید درست کنم و این جوری به هم متصل کنم به نشرتون مشکلی پیش نمیاد
                      من منظورتون رو از پست قبلی برای مدل ماسفت نفهمیدم حقیقتا ممنون میشم آدرسی از اون هم اگه شد بدید

دیدگاه

دوست من حیف که این دکمه تشکر یه بار بیشتر کار نمیکنه
                        فقط دوتا سوال برای lm2576 فیکس 12 ولت چی کار کنم چوت فقط 12 ولت نیاز دارم ؟ فکر کنم مدار هم صاده تر بشه نه ؟؟ شما پرسیدی من درست جواب ندادم ایراد به خودم وارده ؟
                        یه سوال دیگه من مجبورم ولتاژ منفی هم از همین درست کنم یعنی دو تا منبع ولتاژ باید درست کنم و این جوری به هم متصل کنم به نشرتون مشکلی پیش نمیاد
                        من منظورتون رو از پست قبلی برای مدل ماسفت نفهمیدم حقیقتا ممنون میشم آدرسی از اون هم اگه شد بدید
                        خواهش میکنم کاری نکردم. مدار بالا رو ویرایش کردم فیدبک رو اشتباه زده بودم. درستش کردم. برای فیکسش همین مداره فقط فیدک(پایه شماره 4 آی سی) رو مستقیم بدید به خروجی. نه سوال خاصی نبود. خوب شما الان میخوای دو تا مبدل جدا از هم با استفاده از خروجی مدار 2576 بزاری؟ نه مشکلی نیست.البته منظورتون رو درست متوجه نشدم. حالا با چه مداری میخواید +- 5 ولت بسازید؟
                        دیود هم میتونید از دیود های فست مشابه 5822 ولی با ولتاژ بالاتر استفاده کنید.البته 5822 شاتکیه ولی مثلا میتونید از 4 تا دیود UF5408 به صورت موازی استفاده کنید. ماسفت هم همون IRF9540 خوبه. هیتسینک هم میخواد.

دیدگاه

عالیه واقعا ممنونم من شماتیکش رو دوباره میکشم که شما اصلاح کنید اگه اشتباه کرده باشم جایی رو
                          حالا که از 12 فیکش دارم استفاده میکنم
                          اون پتانسیومتر و مقاومت 1.1 کیلو زیرش حذف میشه (امید وارم درست فهمیده باشم )
                          در مورد ولتاژ مثبت و منفی من همیشه این کار رو می کنم دو تا منبع ولتاژ مثل هم مثلا هر دو 5 ولت رو میارم مثل همون شکل بالا یه مثبت منبع اولی رو به منفی منبع دومی وصل می کنم اون میشه گراندم حالا سر مثبت بالایی سبت به همون گراندی که ساختیم میشه + 5 ولت و سر پایینی میشه - 5 ولت حالا می خوام از این مدار شما هم دو تا بسازم این جوری به هم وصل کنم مشکلی که نیست به نظرتون ؟

دیدگاه

عالیه واقعا ممنونم من شماتیکش رو دوباره میکشم که شما اصلاح کنید اگه اشتباه کرده باشم جایی رو
                            حالا که از 12 فیکش دارم استفاده میکنم
                            اون پتانسیومتر و مقاومت 1.1 کیلو زیرش حذف میشه (امید وارم درست فهمیده باشم )
                            در مورد ولتاژ مثبت و منفی من همیشه این کار رو می کنم دو تا منبع ولتاژ مثل هم مثلا هر دو 5 ولت رو میارم مثل همون شکل بالا یه مثبت منبع اولی رو به منفی منبع دومی وصل می کنم اون میشه گراندم حالا سر مثبت بالایی سبت به همون گراندی که ساختیم میشه + 5 ولت و سر پایینی میشه - 5 ولت حالا می خوام از این مدار شما هم دو تا بسازم این جوری به هم وصل کنم مشکلی که نیست به نظرتون ؟
                            خواهش میکنم. آره درسته همینارو حذف کنید بعدش فیدبک رو مستقیم به خروجی بدید. خوب اگه از همین وشی که میگید جواب گرفتید که خوبه مشکلی نیست. حالا کل مدارتون رو بذارید ببینیم درسته :-?

دیدگاه

شماتیک رو توی Alitum میکشم همینجا میزارم که راحت تر باشید . بازم ممنونم ازتون یعنی یه دنیا ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X